Inventārs

Japāņu kvalitātes spiningi par pieņemamu cenu! Vai tas ir iespējams?0

Major Craft ir viens no pasaulē vadošajiem spiningu kātu un citu aksesuāru ražotājiem jau vairākus gadus. Šim zīmolam ir sena vēsture, un pieredzējušākie makšķernieki vismaz reizi mūžā ir kādu šā ražotāja spiningu turējuši rokās. Šajā rakstā īsumā pastāstīšu par to, kas ir Major Craft, no kurienes tas nāk, un iepriecināšu daudzus spiningotājus ar faktu.

Par pašu zīmolu

Major Craft zīmols tika dibināts Japānā 2001. gadā. Tā dibinātājs Tsugio Morio izvirzīja it kā vienkāršu uzdevumu – izgatavot augstas kvalitātes spiningus par pieņemamu cenu. Lai samazinātu ražošanas izmaksas, Major Craft ražotne ir izvietota Vjetnamā, taču zīmols izceļas ar ļoti augstu kvalitātes kontroli, kas nodrošina, ka pie pircēja nonāk tikai pārbaudīti augstākās kvalitātes produkti.

Ražošanas process

Major Craft spiningi tiek ražoti no augstākās kvalitātes izejmateriāliem, izmantojot modernākās tehnoloģijas un ilggadējo pieredzi. Materiāls grafīts blanku izgatavošanai tiek importēts no Japānas – Mitsubishi Rayon & Toray rūpnīcas. Visi spiningu gredzeni ir tikai FUJI ražotie, un tāpat spiningu pārklājumi un armējums ir izgatavots Japānā. Šāda uzņēmuma struktūra ļauj klientam saņemt augstākās kvalitātes produktu, tajā pašā laikā saglabājot saprātīgu cenas–kvalitātes attiecību.
Pirms ražošanas procesa uzsākšanas grafīts tiek uzglabāts saldētavā ar temperatūru 0 līdz -20 grādi. Tālāk grafīta loksnes tiek sagrieztas un izgludinātas. Sagrieztās loksnes ar īpašu aparātu palīdzību tiek izrullētas blankās. Blankas tiek notītas ar īpašu lenti, kas palīdz saglabāt to izturību un jaudu. Notītās blankas tiek sakarsētas līdz konkrētai temperatūrai un laikam. Sagatavotās blankas tiek sagrieztas konkrētos garumos. Blankas tiek noslīpētas, novēršot nepilnības, kas var rasties ražošanas procesā. Blankas tiek nocentrētas un nokrāsotas. Blankas tiek aplīmētas ar konkrētā modeļa nosaukumu, un noformēts to dizains. Kad spininga blankas ir ieguvušas savu izskatu, tās tiek aprīkotas ar spoles turētājiem, gredzeniem un citām metāla detaļām. Pirmais solis ir blanku sagatavošana. Tad notiek spininga gredzenu piestiprināšana, šis process prasa īpašu pacietību un iemaņas. Pietītie gredzeni tiek apstrādāti ar īpašu epoksīdu, lai nodrošinātu vienmērīgu tā uzklāšanu, blankas procesa laikā tiek vienmērīgi grieztas. Kad spiningu komplektācija ir pilnībā pabeigta, tie tiek testēti. Pirmā pārbaude ir tests ar svaru, kurā pārbauda spininga noturību pie noteiktas slodzes. Katram modelim šī slodze ir atšķirīga. Pēc tam pārbaudītie kāti tiek vēlreiz apskatīti. Katrs kāts tiek 100% vizuāli apskatīts un novērtēts, lai tas atbilstu augstākajiem kvalitātes standartiem. Ja spiningā tiek atrastas kādas nepilnības, tas tiek atgriezts konkrētajā ražošanas stacijā pārstrādei. Tikai pilnībā pārbaudīti kāti nonāk līdz pakošanai.
Šī rūpnīca tika nodibināta 2011. gada 13. septembrī, tās platība ir 4175 kvadrātmetri, un katru mēnesi tā saražo vairāk nekā 10 000 vienību.

Konkrētāk par modeļiem

Major Craft katalogā pašlaik atrodamas 22 sērijas un vairāk nekā 120 spiningu modeļi. Šoreiz parunāšu tikai par nākamā gada jaunumiem un Latvijā populārākajiem modeļiem. Visu šo katalogu vienā rakstā apskatīt vienkārši nav iespējams, un jāņem arī vērā, ka ne visas sērijas ir piemērotas Latvijas makšķerēšanas apstākļiem, zivju sugām u. tml.

2023. gada jaunumi

Flatrek 5G – šī sērija īpaši paredzēta spiningošanai no krasta okeānā. Līdz ar to visi spiningi ir izcili tālmešanas rīki, ar ļoti jaudīgām Regular Fast blankām. Latvijā šo jaunumu ar lielu prieku sagaidīs tieši lašveidīgo zivju spiningotāji. Sērijā ir pieejami divi modeļi:
* 1002M – 3,05 m garš, divdaļīgs spinings ar testu 7–45 g. Ražotājs norāda, ka šo universālo modeli ir optimāli izmantot ar mānekļiem svarā no 20 līdz 30 g. Spininga spice ir ļoti responsīva un ļoti labi signalizē par mānekļa uzvedību ūdenī, taču tajā pašā laikā spininga apakšējā daļa ir ļoti spēcīga un ļaus izvadīt lielas, spēcīgas zivis;
* 1082MH – 3,25 m garš, divdaļīgs spinings ar testu 10–50 g. Oriģināli šis spinings paredzēts super tāliem metieniem un lietošanai ar mānekļiem svarā 30–40 g. Mūsu apstākļos šis spinings ir piemērots lašveidīgo zivju ķeršanai ziemā, kad upju malas klāj ledus un nepieciešams jaudīgs spinings zivs izvadīšanai. Tāpat šis modelis būs piemērots tiem, kas dodas lašveidīgos spiningot uz Zviedrijas un Norvēģijas ūdeņiem.

Tidrift 5G – šī sērija īpaši paredzēta jūras asaru spiningošanai. Šī zivs izceļas ar ļoti lielu jaudu un spēku, taču ķeršanas tehnika ir ļoti līdzīgai tai, ko izmanto lašu un taimiņu ķeršanai Latvijas lielajās upēs. Spininga lielākā priekšrocība ir jaudīgā blanka ar Regular Fast akciju. Sērijā atrodami četri modeļi:
* 862L/ML – 2,59 m ar testu 5–30 g. Spinings paredzēts lietošanai ar mānekļiem, kuru svars ir robežās no 5 līdz 20 g. Mūsu apstākļos tas lieliski noderēs, spiningojot taimiņus mazākās upēs;
* 962ML – 2,90 m ar testu 7–35 g. Spinings ar jau ierastāku testu un garumu ir piemērots tieši lielākām upēm, kā Venta, Gauja un Salaca. Ražotājs šo modeli izceļ kā lielisku tālmetēju;
* 962M – 2,90 m ar testu 10–45 g. Šim modelim ir ļoti interesanta blankas uzbūve, kas ļaus ērti darboties pat ar mānekļiem, kuru svars ir ap 30 g;
* 1002M – 3,05 m garš, divdaļīgs spinings ar testu 10–45 g. Šis ir visjaudīgākais modelis no Tidrift sērijas. Paredzēts lielām, spēcīgām zivīm, ļoti tāliem metieniem, tajā pašā laikā saglabājot vieglu svaru un augstu jutību.

Aji DO 5G – šī ir ultra light sērija, kas sevī apvieno neticamu vieglumu un jutību. Šie spininga modeļi ir paredzēti mānekļiem, kuru svars ir arī zem 1 g, un noteikti būs vairāk nekā aktuāli mikrodžiga piekritējiem. T1100G grafīta, Toray blanka nodrošinās augstāko jutību. Konceptuāli ļoti interesanta spiningu sērija, kas paredzēta ķeršanai džiga tehnikā. Sērijā ir septiņi spiningu modeļi:
* S502L/AJI, S582L/AJI, S622L/AJI, S682L/AJI – visi šīs sērijas modeļi ir ar testu 0,2–3 g. Paredzēti īpaši mazu zivju spiningošanai ar mikro mānekļiem;
* S622M/AJI un S682M/AJI – attiecīgi 1,88 un 2,03 m gari spiningi ar testu 0,6–5 g. Spiningiem ir Extra Fast akcija, kas nodrošina maksimālu jutību. Spiningiem ir Solid Tip – ielīmētā spice, kas signalizēs arī par pavisam vājām copītēm;
* S722H/AJI – 2,18 m garš spinings ar testu 1–15 g. Ielīmētā oglekļa spicīte un Fast akcija padara to par izcilu instrumentu lielo asaru spiningošanai, izmantojot džiga tehniku. Spinings būs jutīgs un tajā pašā laikā pietiekami jaudīgs lielākas zivs izvadīšanai un lielāku mānekļu izspēlēšanai.

Red Back 5G – šī sērija ir paredzēta vertikālajam džigam okeānā un sevī ietver četrus modeļus, kuru garums ir ap 2,10 m un maksimālais tests līdz 200 g. Šī sērija noteikti būs mazāk aktuāla Latvijas spiningotājiem.

Solpara NEW – šī ir atjaunota jau zināmā Solpara sērija. Šo sēriju mēs pazīstam kā lielisku budžeta segmenta kātu. Sērijā ir atrodami visdažādākie modeļi, sākot no Micro Jig spiningiem un beidzot ar okeāna zivīm domātiem vertikālajiem spiningiem.
Super Light Jigging sērija ir saprotama okeāna izpratnē, un abi sērijas spininga modeļi ir ar augšējo testu līdz 100 g. Mūsu apstākļos tie būs piemēroti tieši pelaģisko plēsēju spiningošanai un pieejami gan spining, gan casting versijās ar garumu 1,96 m.
Hard Rock Series – šī sērija ir piemērota mūsu džigam un citām līdzīgām tehnikām. Sērijā pieejami četri spiningi ar testiem 3–20 g; 5–25 g un 5–30 g un dažādiem garumiem. Kā arī divi casting spiningi ar testiem 7–40 g un 10–50 g. Sērija izceļas ar ļoti jaudīgām, vieglām blankām un augstu jutību.
Tip Run series – ir sērija ar izteikti jutīgām, elastīgām spicēm un salīdzinoši lielu testu. Sērijā pieejami trīs spiningu modeļi ar testiem līdz 45; 70 un 90 g. Un Extra Fast akciju. Interesanta sērija, kas mūsu apstākļos būs piemērota ļoti smagam džigam.
Sea Bass Series – šī sērija jau ilgu laiku ir pazīstama Latvijā, it īpaši lašu un taimiņu medniekiem. Spiningi ir viegli, jaudīgi un ar ļoti labām tālmetiena īpašībām. Protams, šī ir viena no lētākajām Major Craft spiningu sērijām, taču, ja plānojat iesākt savas gaitas šajā aizraujošajā spiningošanas tehnikā, tad Major Craft Solpara Sea Bass ir modelis, kam vērts pievērst papildu uzmanību.
Eging series sērija, kas oriģināli paredzēta kalmāru ķeršanai mūsu apstākļos, tā ir piemērota vieglajam un vidējam džigam. Visi sērijas spiningi ir jutīgi un asi, nodrošinot labu copju realizāciju. Shore Jigging spiningi ir līdzīgi iepriekšminētajai Eging sērijai, taču garāki un paredzēti spiningošanai no krasta. Light Game sērijas spiningi ir paredzēti mikrodžigam un pieejami kā ar Solid Tip (ielīmēto spici), tā ar Tubular Tip. Tachiuo sērijas spiningi mūsu apstākļos ir piemēroti ķeršanai ar salīdzinoši nelieliem mānekļiem ar nelielu iegrimi, padarot tos piemērotus mūsu mežavimbu un sapalu ķeršanai. Sērijā ir deviņi spiningi ar dažādiem testiem un garumiem. Spiningi ir viegli un jaudīgi, ar Regular Fast akciju. Kurodai sērijas spiningi pēc saviem rādītājiem ir ļoti līdzīgi Tachiuo sērijai, tikai īsāki un piemēroti spiningošanai tur, kur svarīgāk ir izdarīt precīzus metienus, nevis mest ļoti tālu. Spiningi ir ļoti viegli, patīkami rokā. Ja spiningojat mazākās upēs un izmantojat mānekļus svarā no 3 līdz 10 g, šis modelis varētu būt ļoti labs papildinājums jūsu arsenālam.

Trapara NEW – jau kādu laiku šī sērija ir pazīstama foreļu spiningotājiem, taču šogad sagaidīsim arī jaunus AREA modeļus. Visi Trapara sērijas spiningi ir aprīkoti ar ērtiem korķa rokturiem un Fast akcijas blankām. Area Series – tagad sevī ietver septiņus divdaļīgos modeļus ar testu līdz 4 vai 5 g un dažādiem garumiem. Šajā sērijā iekļautie modeļi nosedz visu nepieciešamo – ir īpaši paredzēti spiningi šūpiņiem, vobleriem un vairāki modeļi, kas atbilst mūsu vajadzībām, lietojot silikona mānekļus. Tāpat šajā sērijā iekļauti arī divi teleskopiskie modeļi, ja vēlaties spiningu paņemt līdzi kādā ceļojumā. Native Series ir deviņi divdaļīgi spininga modeļi, divi divdaļīgi casting modeļi un divi teleskopiskie spininga modeļi. Kā jau liecina nosaukums, šī sērija ir paredzēta savvaļas foreļu spiningošanai un smagākie modeļi būs piemēroti pat mūsu taimiņu ķeršanai mazajās upēs.
Šīs ir nākamā gada sērijas, kuras ar nepacietību gaidīsim Latvijā jau decembra beigās. Bet, tā kā makšķerēšanā novērojama paaudžu maiņa un varbūt vairākiem jaunajiem copmaņiem Major Craft nosaukums neko neizsaka, pieminēšu arī trīs sērijas, kurām būtu vērts pievērst uzmanību, ja esat nolēmis iegādāties jaunu spiningu:
Crosstage – šobrīd ir pieejama jau trešā Crosstage paaudze. Kopumā šī sērija ir pārdošanā jau vairāk nekā 10 gadus un ir kļuvusi ļoti populāra spiningotāju vidū. Īpaši jāizceļ tviča modeļi, kuri pieejami gan spininga, gan casting versijā. Tiem ir Regular Fast akcijas blanka un plašs testa diapazons, kas ļauj atrast tieši jūsu makšķerēšanas apstākļiem piemērotāko. Mans favorīts ir 702ML/S, kura 6–28 g tests un akcija ļauj izspēlēt visus populārākos līdaku voblerus izmērā no 70 līdz 130 mm. Tāpat arī jāizceļ Crosstage lašu sērijas spiningi – jaudīgie SURF sērijas spiningi, kuri makšķernieku vidū tiek saukti par neiznīcināmiem, kā arī smalkākie Sea Bass sērijas spiningi, kuri ļauj izbaudīt arī mazāku zivju izvadīšanu un spiningošanu ar maziem vobleriem.
Finetail – šī sērija īpaši paredzēta foreļu spiningošanai dažādās tehnikās. Ir pieejami gan Area, gan Native Trout, gan vieglie taimiņu spiningi. Area sērijā pašlaik ir pieejami 13 modeļi – seši klasiski grafīta kāti ar Fast akciju paredzēti spiningošanai ar cietajiem mānekļiem. Trīs Solid Tip modeļi, paredzēti ķeršanai no grunts. Šiem spiningiem ir Extra Fast akcija. Divi stiklšķiedras jeb GLASS sērijas spiningi paredzēti tāliem metieniem un mikro maziem mānekļiem. Un, protams, divi casting modeļi. Stream sērijā atrodami 19 modeļi, no kuriem deviņi spininga modeļi un seši casting modeļi būs paredzēti tieši strauta foreļu ķeršanai un divi spininga un casting modeļi Latvijas apstākļos būs piemēroti taimiņu spiningošanai mazajās upēs.
Triplecross – šie spiningi sevī iekļauj vairākus modeļus, kas atbilst mūsu prasībām džigam gan spiningošanai no krasta, gan no laivas. Tāpat šajā sērijā atrodami vairāki veiksmīgi lašu kāti un pat mikrodžiga spininga modeļi. Īpaši jāizceļ Solid Tip modeļi, kuru īpaši jutīgās spices ļauj ne tikai sajust vissmalkākās asaru copes, bet nodrošina arī ļoti tālus un precīzus metienus ar smalkiem mānekļiem.
Šis ir neliels apskats par Major Craft milzīgo sortimentu. Šie ir japāņu zīmola spiningi ar izcilu kvalitāti un par pieņemamu cenu, kurus spēs novērtēt kā spiningošanas iesācēji, tā arī pieredzējuši makšķernieki. Šoreiz runājām tikai par spiningiem, taču no šī ražotāja tuvākajā laikā sagaidīsim arī pītās auklas, furnitūru un mānekļus. Bet par to runāšu kādā no nākamajiem rakstiem vai arī varam aprunāties dzīvē veikalā eholotes.eu. Tiekamies pie ūdeņiem!

Uģis Circenis. Ja uzaicini meiteni uz deju, tas nenozīmē, ka precēsies “Ķeram lielo!” #28 epizode

Jaunākais žurnāla Lielais loms numurs!

Lielais Loms + e-izdevums + LASI.LV | e-žurnāls Mednieks/Makšķernieks

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

Lielais Loms
Makšķerēšana
Visa cope ir viens vienīgs eksperiments! Aigars Garais. “Ķeram lielo!” #35 epizode
Ekskluzīvi 1 diena
Lielais Loms
Inventārs
Skaties! Spinnerbaiti, paštaisītas džiggalvas, čaterbaiti, reāllaika vadība eholotes sensoram
Ekskluzīvi 6 dienas
Lielais Loms
Inventārs
Laivu un to aprīkojuma jaunumi un sezonas aktualitātes. Video bloga #24 epizode
Ekskluzīvi 13. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Pavasaris, upe, fīderis. Iesvētām Golden Catch kātu un testējam Trapper barības. Video blogs #23
Ekskluzīvi 2. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Zivis neķer māneklis, tās ķer rokas. Māris Klauze. “Ķeram lielo!” #34 epizode
Ekskluzīvi 9. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Pigori
Alex Crazy Fisherman: “Lielākais heiteris pagaidām ir no “Lielā loma” Arvis, kurš nekad nav šitai laivai pat blakus nostājies”
30. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video! Lašu un taimiņu cope Salacā! Mīnus četri šūpiņi un beigās smuks taimiņš
Ekskluzīvi 7. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Jo plakanāks dibens, jo mazāku motoru vajag. Gints Zeiļa.”Ķeram lielo!” #32 epizode
Ekskluzīvi 5. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Sports sākas tad, kad parastie copmaņi dodas mājās! Oskars Dzelzkalējs. “Ķeram lielo!” #31 epizode
Ekskluzīvi 20. februāris, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Svēršana un sarunas. Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā 2024, Baļotes ezers
Speciālreportāža 17. februāris, 2024
Aigars Garais
Skaties!
Skaties! Parcopi lv bļitkošanas kauss 2024
12. februāris, 2024
Kate Šterna
Receptes
Video un foto. Vesela bute čuguna pannā
Ekskluzīvi 10. februāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Reportāža. Bēdīgākā makšķerēšanas izstāde pasaulē Fisch & Angel
Ekskluzīvi 30. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! 17 LAŠI UN TAIMIŅI Salaca 2024
26. janvāris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Nav gaismas, nav zandartu. Madars Millers! “Ķeram lielo!” #29 epizode
Ekskluzīvi 23. janvāris, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Kad lašiem jāpagaida, jāpievēršas zemledus makšķerēšanai!
Ekskluzīvi 12. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Foto un video! Vairāk zivju, vairāk džeku, vairāk sēriju! Copes seriāla “Līdaku ielenktie” 2. sezonas pirmizrāde
Speciālreportāža 3. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Ezeri Latgalē tukši – nav zivju. Kāpēc? Atbild Māris Olte
19. decembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Vai makšķerniekus vajadzētu kontrolēt tik pat stingri kā medniekus! “Ķeram lielo!” #26 epizode
Ekskluzīvi 12. decembris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Padomājiet par tiem, kas mūs gaida mājās! Ledus ir bīstams! Jau daudzi copmaņi ielūzuši ledū
Ekskluzīvi 4. decembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
2600 litru degvielas, lai… iezīmētu līdakas un zandartus. “Ķeram lielo!” #25 epizode
Ekskluzīvi 28. novembris, 2023
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Īsts krokodils! Kādā privātā ūdenskrātuvē izdodas noķert 13,80 kg smagu līdaku
19. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Mānekļa krāsa ķer makšķernieku vairāk nekā zivi – Kristiāns Godiņš. “Ķeram lielo!” #24 epizode
Ekskluzīvi 14. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Gribi uzsākt live tehnoloģiju copi? Lietas un padomi, kas jāņem vērā
Ekskluzīvi 3. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video! Kad ķer zandartus, bet pieķeras cits teju 15 kilogramīgs “milzis”
Ekskluzīvi 5. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Nazis laivā nepieciešams pēc likuma! Anri Anaņins. “Ķeram lielo!” #23 epizode
Ekskluzīvi 31. oktobris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Kā zemūdens niršanas speciālisti attīra Daugavu
25. oktobris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Labākās copes vietas Latvijā zina ungāri un poļi? “Ķeram lielo!” #22 epizode
Ekskluzīvi 10. oktobris, 2023
Lielais Loms
Inventārs
Laiva, ar kura startē pasaules čempionātā – aprīkojums. Copes laivas #1
Ekskluzīvi 4. oktobris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video reportāža! Pasaules čempionāta pirmā diena. Mājas ūdeņi nebeidz audzināt
Ekskluzīvi 6. oktobris, 2023

Lasītākie