Receptes

Recepte: Zandarta nageti0

Kamēr vēl var, tad nu izmantosim izdevību noķert un pagatavot ko gardu un pavisam vienkāršu.
Manuprāt, šī recepte ir pavisam vienkārša un ātri pagatavojama. Ir reizes, kad pēc copes esi saņēmis patīkamu noguruma devu un īsti neko dižu darīt negribas, tad šī būs īstā recepte šai dienai un ne tikai.

Sastāvdaļas:
• Zandarta fileja (aptuveni 700–800 g, ieteiktu zandartu izmērā no 60 cm)
• Milti 100 g
• Rīvmaize 100 g
• Sāls un pipari (pēc garšas)
• Olas 2 gab.
• Zivju garšvielu maisījums

Tas būs viss nepieciešamais zandartam. Par piedevām šoreiz neko daudz neminēšu, te varam izvērsties pēc sirds patikas, šoreiz tie būs mājas frī kartupeļi.

Silti iesaku ēdienu papildināt ar kādu mērci.

Pagatavošana:
Filējam zandartu: fileju griežam aptuveni 1–1,5 cm biezumā. Zivtiņu liekam traukā, apkaisām ar garšvielām, sāli un pipariem, liekam ledusskapī vismaz uz to laiku, kamēr gatavojam piedevas un mērci.

Šoreiz izvēlējos kartupeļus, un, tā kā gan zandarts, gan arī kartupeļi tiek gatavoti lielā tauku daudzumā, tad klāt izvēlējos gurķu–tomātu salātus.

Kad piedevām viss sagatavots, atkal ķeramies klāt zivij.
Ņemam divus traukus vai vienu lielāku rīvmaizei un miltiem, vienu dziļāku olai (olu sakuļam).

Liekam katliņu uz uguns un lejam eļļu, lai cepot zivtiņa pilnībā būtu eļļas peldē. Mazam katliņam tas varētu būt aptuveni 500 ml. Kamēr eļļa uzkarst, panējam zandartu miltos, tad olā un rīvmaizē un liekam katliņā – aptuveni 2–3 minūtes, un zivtiņa gatava.
Par zivs gatavību liecinās arī zeltaini brūnā rīvmaize.

Saistītie raksti

Manuprāt, šī ir visvienkāršākā un garšīgākā zandarta recepte – ātri un gardi, ko gan vairāk pēc copes sirdsmieram vajag.

Neliela piebilde par mērcēm: lai ietaupītu laiku gatavojot un ilgāk varētu atrasties uz ūdens, tad ieteiktu izvēlēties kādu gatavu mērci no veikala plauktiem.

Labu apetīti!
Gunārs Freibergs

LA.lv
LielaisLoms.eu aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.