Makšķerēšana
Saruna ar

Perfect fishing family. Vīram nav jālūdzas uz copi, bet sieva pati krīt uz nerva: “Braucam, braucam!”0

Perfect fishing family arhīvs

Perfect fishing family – Aldis un Benita Rozevski

“Čau, mēs esam Perfect fishing family!” Šādi mūs parasti dzird sakām TikTok vai kādā citā sociālajā platformā. Bet ja nopietni, esam superjautra makšķernieku entuziastu ģimenīte no Ventspils. Mūsu ģimenes stāsts ir viens no tiem foršajiem, kur vīram nav jālūdzas uz copi, bet sieva pati krīt uz nerva: “Braucam, braucam, braucam.” Un, gadiem ejot, makšķerēšana, kempingošana un atpūta pie dabas ir neatņemama brīvdienu un nu jau arī ikdienas sastāvdaļa. Vai toreiz, kad ar sievu iemetām pirmās makšķeres, spējām iedomāties, ka visa mūsu dzīve kaut kad grozīsies ap copi? Noteikti ne. Bet, atskatoties šodien uz jau piedzīvoto un to, kas vēl plānots, ar prieku vēroju mūsu ģimenes tendences, attīstību, evolūciju makšķerēšanas jomā – no ķeram visu, kas tagad ķeras, līdz mērķtiecīgai makšķerēšanas veida atlasei, sporta makšķerēšanas mērķiem, ambīcijām utt.Mūsu kopīgais stāsts aizsākās pandēmijas laikā, kur dažādu ierobežojumu dēļ labākais atpūtas veids bija savā ģimenes lokā svaigā gaisā.
Kādā skaistā rudens dienā, pastaigājoties gar jūras krastu Staldzenē, satikām draugus, kas makšķerēja butes. Benita pirmo reizi redzēja, kā tas notiek, kādas sistēmas nepieciešamas utt. Tajā reizē bija ļoti veiksmīga cope, dupleti, tripleti, tādējādi radās iespaids, ka butes baigi labi ķeras un arī inventārs nav astronomiskās cenās. Drauga stāsts plus veiksmīgā cope ieinteresēja mūs. Tāpēc iegādājāmies visu nepieciešamo un devāmies pirmajā bušu copē. Neviena cope nebija pa nullēm. Par tradīciju bušu copē nu jau ir kļuvusi piedalīšanās jūras makšķerēšanas sacensībās gan Jūrkalnē, gan Kolkā, gan Užavā. Bušu sezonai beidzoties, vajadzēja domāt, ko tālāk, jo nu jau āķis bija lūpā visiem trim – arī mūsu dēls Roberts bija ievilkts šajā procesā un ļoti izbaudīja izbraucienus pie ūdens.

Tad nu pavasarī devāmies uz vimbām Ventā. Vimbu cope gan mums nerezultējās ar milzu lomiem. Bet tas ir pavisam cits šarms. Jo, uzsākot makšķerēšanas gaitas, mēģinājām ķert visu, kas attiecīgajā sezonā ķeras, un vimba ir viena no zivīm, kas fīderistiem ir bezmaz vai svēta lieta pavasarī. Tad nu arī mēs šo visu piepraktizējām – gan ar ugunskuriem, gan nojumēm un kā vēl tik ne, lai visiem trim mums būtu ērti, labi pie upes krasta, arī tad, ja laukā vēl sniedziņš, kā ne vienu vien reizi arī bija.

Nākamais eksperiments – karpu cope. Šeit, jāatzīst, ir veikti līdz šim lielākie inventāra, ekipējuma ieguldījumi, jo ātri sapratām, ka šis makšķerēšanas veids mums ļoti patīk, mums arī sanāk, un līdz ar to karpu cope mums bija kā prioritāte. Pat precizēšu – Method vai Flat feeder karpu cope. Šis veids arī bija tas, kurš mūs izvizināja pa visu Kurzemi, pa tādām vietām, kuras nekad nebūtu apmeklējuši, ja nebūtu makšķerēšana. Tagad mūsu ceļojumu kartē ir mega daudz foršu jauku vietu, kur varam aizbraukt kempingot, pamakšķerēt, labi pavadīt laiku. Vietas, kuras mēs parasti izvēlamies, ir tādas, lai mašīna vai kempinga vieta ir blakus copes vietai, šis ir viens no nosacījumiem, esot ceļā ar Robertu, jo, ja viņam vajag uz mašīnu, telti vai mājiņu, tad viņam vajag. Līdz ar to visa makšķerēšanas infrastruktūra tiek pakārtota šim noteikumam.

Perfect fishing family arhīvs

Atgriežoties pie karpām… Izmēģinot vairākus dīķus, atradām sev vispiemērotāko Snēpelē Asaka Pasaka. Šī vieta pārņem ar savu mieru, klusumu, sakoptību, saimnieka Raimonda laipnību un, protams, gardajiem suši. Kur vēl ir tāda iespēja baudīt suši un vīnu, sēžot dīķa krastā makšķernieka krēslā? Šī lokācija mums ir nu jau kā home base karpu copei. Lai arī šis nav trofeju dīķis un vidējais izmērs šeit ir 2–3 kg, bet ar fīderkātiem arī 3 kg karpu ir kaifs vilkt. Plus šis dīķis mūs nekad nav atstājis bez loma, un lēnām esam sapratuši, kas zivtiņai garšo un kā viņu piemānīt. Protams, ka, attīstot savas makšķerēšanas prasmes, arvien vairāk sākām saprast, piekopt un pielietot C&R metodi, jo viens ir maksas dīķī noķert sev kūpiņam “gaļu”, kas cits ir doties uz ūdenskrātuvi pēc trofejas un pašiem sniegt artavu tajā, lai arī turpmāk būtu trofejas. Un, protams, soļi, ko sākam spert sporta makšķerēšanas virzienā, arvien vairāk ir cieši saistīti ar C&R.

Pēc smagas darba nedēļas tā vien velk pie ūdens, kur pārņem miers un klusums. Tā ir sava veida meditācija, kā “atlaist smadzenes”. Mums tā ir jau kā atkarība. Vasaras laikā cenšamies arī draugus pavilkt līdzi šim makšķerēšanas neprātam. Un, kad dodamies kempingot uz kādu no mūsu TOP lokācijām, labprāt aicinām arī draugus līdzi.
Viens no iecienītākajiem ir Nabes ezers. Šeit mums patīk, jo varam kurināt ugunskuru un cept desiņas. Nakšņošana teltī. Vienmēr ir kāds jauks stūrītis, kur mums atradīsies vieta. Nabes ezers mums parasti ir tāds riktīgs būvniecības projekts, jo šim ezeram mums ir sakomplektēts tāds ekipējums, ka varam arī dzīvot mēnešiem pie tā. Šeit mums ir pamattelts, lauku virtuves nojume (telts), galdi, krāsns, virtuves iekārtas, raskladuškas un viss cits, lai būtu tik maksimāli komfortabli, cik iespējams. Un šis ir arī viens no iemesliem, kā panākt, lai puikam neapnīk tik ilgi pie ūdens, jo ir ko darīt. Protams, makšķerēšanas aprīkojums ir tāds, lai ir ērti, pilnvērtīgi un viss pa rokai.
Nabes ezers mums vienmēr ir bijis arī patīkams lomu ziņā. Gan fīderējot, gan spiningojot vienmēr ir bijuši gan ikdienas standarta lomi, gan negaidītas trofejas.

Spiningošana
Šis ir mūsu jaunākais makšķerēšanas paveids, ko tā nopietnāk 2023. gadā aizsāka tieši Benita. Un kā tas izskatās, arī šogad šis būs pamatmakšķerēšanas veids mūsu ģimenei – gan privāti, gan no sportiskā aspekta.
Spiningošana ir tiešām sagriezusi mūsu makšķerēšanas domugājienu un plānus kājām gaisā. Vēl 2023. gada sākumā nebija plānos ne pievienošanās biedrībām, ne piedalīšanās kādās sacensībās, taču jau 2023. gada nogalē kļuvām biedrības Ar Makšķeri (BAM) biedri, esam ierauti tādā aktīvā un atraktīvā makšķernieku kopienā, ka brīžiem nespējam izsekot līdzi, kas, kur, ko, kāpēc. Ziemas Streetfishing posms, Bušplēsis 2023, Puzes starpgalaktiskie mači. Šī triloģija bija tiešs aizsākums, kas saveda mūs ar tik daudziem foršiem cilvēkiem, kas nu jau ir kļuvuši par mums ļoti tuviem un atbalsta gan ar padomiem, gan ar uzmundrinošiem vārdiem, gan reizēm ar kādu stulbu joku, lai dzīve neliktos tik bēdīga. Tāpat esam sadraudzējušies ar makšķernieku veikalu Makšķerlietas.lv. Sadarbībā ar veikalu un personīgi Jāni Zariņu mācāmies, kā pareizāk, kāpēc pareizāk un visus citus jautājumus, lai šogad varētu veiksmīgi startēt Streetfishing līgā un BAM laivu līgā.

Zivis neķer māneklis, tās ķer rokas. Māris Klauze. “Ķeram lielo!” #34 epizode

Jaunākais žurnāla Lielais loms numurs ir klāt!

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

Lielais Loms
Makšķerēšana
Cope pirmajā metienā, aizsviests māneklis un Burtnieku ezera vilinājums. “Ķeram lielo!” #37 epizode
Ekskluzīvi 3 dienas
Arvis Ančevskis
Inventārs
Kad laika nav, bet gribas daudz zivju! Nano džigs un nano asaris! Video bloga #26 epizode
Ekskluzīvi 4 dienas
Lielais Loms
Inventārs
Skaties! Top 3 mānekļi Burtniekam maijā. Ķeras gan līdakas, gan asari
Ekskluzīvi 16. maijs, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Video! Kādi nosacījumi tagad jāievēro makšķerniekiem, stājoties spēkā Makšķerēšanas noteikumiem?
27. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Laivas, kruķi un asari, ko iepazīstināt ar veikalu piedāvājumiem. “Ķeram lielo!” #36 epizode
Ekskluzīvi 7. maijs, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Pieci mānekļi, ar kuriem šogad vērts sākt sezonu. Iesaka Māris Auziņš
Ekskluzīvi 29. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Visa cope ir viens vienīgs eksperiments! Aigars Garais. “Ķeram lielo!” #35 epizode
Ekskluzīvi 23. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Skaties! Spinnerbaiti, paštaisītas džiggalvas, čaterbaiti, reāllaika vadība eholotes sensoram
Ekskluzīvi 18. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Laivu un to aprīkojuma jaunumi un sezonas aktualitātes. Video bloga #24 epizode
Ekskluzīvi 13. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Pavasaris, upe, fīderis. Iesvētām Golden Catch kātu un testējam Trapper barības. Video blogs #23
Ekskluzīvi 2. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Zivis neķer māneklis, tās ķer rokas. Māris Klauze. “Ķeram lielo!” #34 epizode
Ekskluzīvi 9. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Pigori
Alex Crazy Fisherman: “Lielākais heiteris pagaidām ir no “Lielā loma” Arvis, kurš nekad nav šitai laivai pat blakus nostājies”
30. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video! Lašu un taimiņu cope Salacā! Mīnus četri šūpiņi un beigās smuks taimiņš
Ekskluzīvi 7. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Jo plakanāks dibens, jo mazāku motoru vajag. Gints Zeiļa.”Ķeram lielo!” #32 epizode
Ekskluzīvi 5. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Sports sākas tad, kad parastie copmaņi dodas mājās! Oskars Dzelzkalējs. “Ķeram lielo!” #31 epizode
Ekskluzīvi 20. februāris, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Svēršana un sarunas. Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā 2024, Baļotes ezers
Speciālreportāža 17. februāris, 2024
Aigars Garais
Skaties!
Skaties! Parcopi lv bļitkošanas kauss 2024
12. februāris, 2024
Kate Šterna
Receptes
Video un foto. Vesela bute čuguna pannā
Ekskluzīvi 10. februāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Reportāža. Bēdīgākā makšķerēšanas izstāde pasaulē Fisch & Angel
Ekskluzīvi 30. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! 17 LAŠI UN TAIMIŅI Salaca 2024
26. janvāris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Nav gaismas, nav zandartu. Madars Millers! “Ķeram lielo!” #29 epizode
Ekskluzīvi 23. janvāris, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Kad lašiem jāpagaida, jāpievēršas zemledus makšķerēšanai!
Ekskluzīvi 12. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Foto un video! Vairāk zivju, vairāk džeku, vairāk sēriju! Copes seriāla “Līdaku ielenktie” 2. sezonas pirmizrāde
Speciālreportāža 3. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Ezeri Latgalē tukši – nav zivju. Kāpēc? Atbild Māris Olte
19. decembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Vai makšķerniekus vajadzētu kontrolēt tik pat stingri kā medniekus! “Ķeram lielo!” #26 epizode
Ekskluzīvi 12. decembris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Padomājiet par tiem, kas mūs gaida mājās! Ledus ir bīstams! Jau daudzi copmaņi ielūzuši ledū
Ekskluzīvi 4. decembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
2600 litru degvielas, lai… iezīmētu līdakas un zandartus. “Ķeram lielo!” #25 epizode
Ekskluzīvi 28. novembris, 2023
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Īsts krokodils! Kādā privātā ūdenskrātuvē izdodas noķert 13,80 kg smagu līdaku
19. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Mānekļa krāsa ķer makšķernieku vairāk nekā zivi – Kristiāns Godiņš. “Ķeram lielo!” #24 epizode
Ekskluzīvi 14. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Gribi uzsākt live tehnoloģiju copi? Lietas un padomi, kas jāņem vērā
Ekskluzīvi 3. novembris, 2023

Lasītākie