Inventārs

Par ratiem ziemā un ragavām vasarā jebšu šajā gadījumā Lowrance 2023. gada jaunumi0


Kreisajā pusē iepriekšējais 3–1 devējs, pa vidu jaunā devēja 700 hz frekvence, pa labi jaunā devēja 1225 hz frekvence.
Kreisajā pusē iepriekšējais 3–1 devējs, pa vidu jaunā devēja 700 hz frekvence, pa labi jaunā devēja 1225 hz frekvence.
Kreisajā pusē iepriekšējais 3–1 devējs, pa vidu jaunā devēja 700 hz frekvence, pa labi jaunā devēja 1225 hz frekvence.

Droši vien nevienam nav pārsteigums, ka tehnoloģijas attīstās ātrāk, nekā mēs vispār tām spējam izsekot, un makšķerēšanas joma nav izņēmums. Gadžeti tādi, un gadžeti šitādi. Ja šobrīd uzsāktu savas makšķernieka gaitas, droši vien pat nespētu iedomāties to, kā cilvēki bija spējuši kaut ko noķert, kad viss šis nebija pieejams. Tāpēc es patiesi esmu priecīgs, ka dzīvoju šajā laikmetā un ir bijusi iespēja iziet cauri šai evolūcijai un piedzīvot, kā bija un kā tas ir tagad. Daudzi varbūt teiks, ka mūsdienās pazūd pārsteiguma moments copē un tā tālāk. Šim gan es nepiekritīšu, jo, lai arī kāda tehnoloģija būtu laivā, zivi ķer makšķernieks, nevis aparāts laivā… vismaz pagaidām tā tas ir. Bet ražotāji cenšas būt labāki savā starpā un nemitīgi strādā pie tehnoloģiju uzlabojumiem, un tas ir tikai loģiski… katrs vēlas būt pirmais. Tāpēc šoreiz par Lowrance jaunumiem, kas mūs sagaida jau 2023. gada sākumā.

Lielie jaunumi ir divās jomās: pirmā no tām – tiek ievērojami uzlabots iepriekšējais modelis Lowrance HDS, kura uzlabotā versija būs pieejama kā Lowrance HDS PRO ar jauno Active Imaging HD devēju. Otrs jaunums – ir uzlabota dzīvā tehnoloģija, un iepriekšējā versija Active Target būs uzlabota un pieejama kā Active Target 2. Iepazīsimies ar abiem šiem jaunumiem mazliet sīkāk, ko tad mēs iegūsim, veicot uzlabojumus tam, kas atrodas mūsu laivā, vai gluži vienkārši iegādājoties savu pirmo jau nopietno eholoti.

Lowrance HDS PRO

Jau uzreiz redzams tas, ka mūs sagaida ne tikai uzlabots modelis, bet arī modelim būs pieejams jauns izmērs – 10 collu ekrāns. Šobrīd, paskatoties visus par un pret, es pats personīgi izvēlētos tieši šo. Noteicošais droši vien būs cena, kad produkti sasniegs veikala plauktus, bet, ja cenas atšķirība būs neliela starp 9 un 10 collām, tad viennozīmīgi nosliektos par labu 10 collām. It kā šķiet nieks, bet tā viena colla tomēr jūtami palielina ekrāna izmērus un vieglāk operēt ar vairākiem skatiem ekrānā. Pārējie izmēri saglabāsies tādi paši, respektīvi, būs pieejami 9, 10, 12, 16 collu ekrāni.

Otra lieta ir redzama ekrāniem no aizmugures. Visiem, arī 9 un 10 collu, ekrāniem būs pieejamas divas ethernet izejas, kuras krietni atvieglos vairākas ierīču saslēgšanas iespējas tīklā – vai tās būs eholotes vai vairāki Active Target risinājumi.

VIDEO! Lowrance Elite FS ekrāna iestatīšana. Praktisks padoms

Kad ar vizuālo esam tikuši skaidrībā, paskatīsimies, kas mūs sagaida pašā ierīcē. Uzreiz jāpiebilst, ka, uzlabojot ekrānus, tiek uzlaboti arī paši devēji. Šajā gadījumā iepriekšējais Active Imaging “3–1” devējs tiks aizstāts ar pavisam jaunu Active Imaging HD devēju. Tas gan nenozīmē, ka jaunie devēji nestrādās ar iepriekšējiem ekrāniem. Jaunā devēja savienojamība būs iespējama ar HDS Live, HDS Carbon un Elite FS modeļiem. Šajā gadījumā būs jāiegādājas jaunais S3100 sonāra modelis, kurš sevī ietver jauno devēju kopā ar “black box”, kurš būs jāpieslēdz kādam no iepriekšējiem ekrānu modeļiem, izmantojot ethernet vadu. Turklāt tam modulim ir pieejams vēl viens papildu ports, lai savienotu citu Chirp devēju līdz pat 1kW. Veicot programmas atjauninājumus, varēsiet saslēgt jauno S3100 moduli un devēju ar savu esošo eholoti. Uzreiz gan jāpiebilst, ka šādā veidā nevarēs izbaudīt pilnīgi visas jaunās HDS PRO modeļa iespējas, bet tikt pie lieliskas kvalitātes bildes un detalizācijas gan. Ir krietni uzlaboti gan sānskati, gan dowscan, un atšķirība būs ļoti pamanāma salīdzinājumā ar iepriekšējo devēju. Tātad S3100 “black box” nepieciešamība būs tikai tad, ja gribēsim uzlabot esošo tehniku laivā.

Noteikti pieminēšanas vērts ir vēl jaudīgāks un ātrāks procesors, kas apstrādā visus procesus daudz zibenīgāk un ļauj operatīvi darbināt vairākus devējus, elektromotoru vai citas pie HDS PRO saslēgtās ierīces jūsu laivā.

Jaunais S3100 sonāra modelis.
Jaunais S3100 sonāra modelis.

Vēl viena būtiska lieta, kas uzlabota, ir dažāda frekvenču iespējamība downscan un side scan versijās. Tas nozīmē, ka varēsim labāk pielāgot redzamību, balstoties uz ūdens temperatūru, dzidrību u. tml. Piemēram, vienlaikus ekrānā iestatīt vienu frekvenci downscan, citu side scan, lai iegūtu visprecīzāko priekšstatu par to, kas notiek ūdenī. Daudziem side scan jebšu sānskati ir pamatīgas galvassāpes un, sākot lietot eholoti, vispār nav skaidrs, kur tur ir akmeņi, kur tur ir zivis utt. Arī par šo ir padomāts, un jaunajā HDS PRO eholotē sānskatā būs iespēja izvēlēties Fish Reveal pārklājumu, kas nozīmē to, ka zivju “arkas” redzēsim ne tikai downscan versijā, bet arī side scan skatā. Man šis būs krietns atvieglojums, jo ar side scan sadraudzēties man sanāk tikai tad, ja zivju daudzums ir liels vai tā nav vispār. Bet arī es vēl tikai mācos līdz galam apgūt savu Lowrance Elite FS eholoti.

Kreisajā pusē iepriekšējais 3–1 devējs, pa vidu jaunā devēja 700 hz frekvence, pa labi jaunā devēja 1225 hz frekvence.
Kreisajā pusē iepriekšējais 3–1 devējs, pa vidu jaunā devēja 700 hz frekvence, pa labi jaunā devēja 1225 hz frekvence.


Active Target 2

Droši vien lieki piebilst, ka Lowrance ir krietni uzlabojis to, ko mēs redzēsim ekrānā, izmantojot live tehnoloģiju. Sākot ar objektu detalizāciju, stara diapazonu un beidzot ar “trokšņu” novēršanu. Kamēr nav iespējas to izmēģināt, esot laivā, pagaidām atliek paskatīties uz bildēm. Arī Active Target 2 ir savienojams ar iepriekšējām Lowrance eholotēm – HDS Live, HDS Carbon un Elite FS. Bet ir jāuzsver pāris “fīču”, kuras varēs iegūt, Active Target 2 savienojot kopā ar jauno HDS PRO. Pirmā no tām ir iespēja vienā ekrānā salikt bildi no diviem Active Target devējiem. Respektīvi, noregulējot devējus, ir iespēja panākt, ka ekrānā redzam gan to, kas notiek priekšā, gan to, kas lejā, kaut vai gandrīz 360 grādu rādiusā apkārt laivai. Ir padomāts arī par esošiem Active Target lietotājiem, ja vēlaties uzlabot un iegūt labāku live bildi, jums atliks tikai piepirkt klāt pašu Active Target 2 devēju un saslēgt ar jau esošo moduli. Tas gan nedos iespēju lietot uz HDS PRO divus Active Target devējus, jo tam tomēr ir nepieciešams arī jaunais Active Target 2 modulis.

Active Target 2 salīdzinājumā ar iepriekšējo Active Target versiju.
Active Target 2 salīdzinājumā ar iepriekšējo Active Target versiju.

Bilde 7 – Trīs dažādas iespējas, kādu skatu varam iegūt ekrānā ar jauno HDS PRO, izmantojot divus Active Target devējus.
Otra lieta, kas arī ir visnotaļ interesanta, ir Active Target 2 datu pārklājums ar iespēju izmantot to pa virsu karšu datiem. Respektīvi, braucot pa dziļuma karti reālā laikā, vienā ekrānā būs iespējams skatīties, kā dziļuma karte sakrīt ar to, ko rāda Active Target 2. Man šķiet īpaši svarīgi, ka šāds būs makšķerējot Skandināvijā, kur ne visi akmeņi ir iezīmēti un var mūs pārsteigt nesagatavotus, pat ja pārvietojamies lēnām.

Noteikti ir vēl daudzas jaunas lietas, funkcijas nākušas klāt, un būs vairāk apskatāmi, kad jaunie produkti būs pieejami lietošanā, bet lielos vilcienos, šķiet, būšu izgājis cauri tam, kas mūs sagaida jau drīzumā. Atliek tikai mest kaut ko cūciņā un ar nepacietību gaidīt jauno laivošanas sezonu. Tiekamies uz ūdeņiem!

Pirmā eholote! Kuru izvēlēties – Garmin, Lowrance, Humminbird vai Deeper? Video bloga #7 epizode

Skaties! Par monstrīgām līdakām, noslīkušiem spiningiem un uzvarām. “Ķeram lielo” #1 epizode

Saistītie raksti

Vairāk lasi aktuālajā žurnāla Lielais loms numurā!

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

Lielais Loms
Skaties!
Kopā 354 cm! Jānis Zariņš un Jānis Mangulis ar labāko rezultātu iekļūst Zander Pro Open kvalifikācijas maču finālā
Ekskluzīvi 2 dienas
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Labi, ka izdevās izdzīvot! Cīņa par dzīvību aukstā ūdenī, kad līdz krastam pavisam maz
3 dienas
Lielais Loms
Skaties!
Tiešraide no Zander Pro Open kvalifikācijas. Kā Jānim Mangulim un Jānim Zariņam pagāja treniņi
Ekskluzīvi 5 dienas
Lielais Loms
Inventārs
Skaties! Ziemas/pavasara cope! Revidējam veikala Jahipaun plauktus
Ekskluzīvi 15. marts, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Tiešraide no Zander Pro Open kvalifikācijas mačiem. Saruna ar Jāni Manguli un Jāni Zariņu
Ekskluzīvi 14. marts, 2023
Lielais Loms
Inventārs
FOTO un VIDEO. Formas, kurās lej silikona mānekļus!
Ekskluzīvi 11. marts, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Par ticību acīm un aminoskābēm mānekļos. Oskars Šteinbergs. “Ķeram lielo!” #4 epizode
Ekskluzīvi 28. februāris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Kur paliek lielie zandarti – Imants Tiltiņš un Svens Rubulis. Ķeram lielo! #3 epizode
Ekskluzīvi 14. februāris, 2023
Lielais Loms
Uncategorized
FOTOREPORTĀŽA un VIDEO. Zemledus makšķerēšanas čempionāts Lielezers. Fināls
13. februāris, 2023
Lielais Loms
Inventārs
VERGA! Kā to pareizi lietot, lai rūpētos par savu drošību uz ledus
11. februāris, 2023
Lielais Loms
Uncategorized
Kā un vai strādā peldošie ziemas copes kostīmi? Noderīgi padomi
6. februāris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Bušu cope Užavā un Ventspilī. Inventārs, ēsma, svini, kāti un sistēmas
3. februāris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Rekorda loms – 21,5 kg. Peipuss. Šaurums – Rapina
31. janvāris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Brāļi Klēģeri par drāmu, sūdiem un elli! “Ķeram lielo!” #2 epizode
Ekskluzīvi 31. janvāris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Ziņojam no izstādes Fisch&Angel Dortmundē
Ekskluzīvi 26. janvāris, 2023
Lielais Loms
Pigori
VIDEO! Kraukļi jau bija sākuši uzbrukt. Stirnēns būtu gājis bojā, bet makšķernieki to izglāba
Ekskluzīvi 18. janvāris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Par monstrīgām līdakām, noslīkušiem spiningiem un uzvarām. “Ķeram lielo” #1 epizode
Ekskluzīvi 17. janvāris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Cope Peipusa ezerā. Kad sals neattur no copes un no zivīm
14. janvāris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Razdāča Ventā, kad asari neļauj pat pačurāt
14. janvāris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Tiekamies ar pagājušā gada Latvijas čempioniem
Ekskluzīvi 12. janvāris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Vienkārši baudīt procesu. Mormiška, bezmotilka, jauna makšķerīte, ūdas arī!
11. janvāris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Kas jādara, lai piecas reizes ātrāk tiktu pie sava pirmā loma
Ekskluzīvi 9. janvāris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Skaties! Kas notiek Engures ezerā? 07.01.2023.
Speciālreportāža 7. janvāris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO. Kā turēt bļitku? Izrādās ir vairāki veidi, kā to darīt efektīvi
Ekskluzīvi 7. janvāris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Filmas “Līdaku ielenktie” pirmizrāde – sešu pieredzējušu piedzīvojumu meklētāju-makšķernieku gaitas
5. janvāris, 2023
Arvis Ančevskis
Inventārs
VIDEO! Lowrance Elite FS ekrāna iestatīšana. Praktisks padoms
Ekskluzīvi 3. janvāris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Piedzīvojums. Lašu cope Salacā! Forša cope, foršas zivis, forša kompānija!
Ekskluzīvi 2. janvāris, 2023
Arvis Ančevskis
Skaties!
Video: Divas dienas makšķernieku dzīvē – Gauja un Ķīšezers
Speciālreportāža 24. janvāris, 2022
Lielais Loms
Makšķerēšana
Praktisks padoms. Ko darīt, lai ziemā nesals aukla un makšķeres riņķi?
Speciālreportāža 27. decembris, 2022
Lielais Loms
Receptes
Recepte. Ātri un gardi – sviestā cepta forele svētku galdam
26. decembris, 2022

Lasītākie