Inventārs

Tiemco – vai šī ražotāja mānekļi noderēs kaislīgākajiem spiningotājiem?0

Šis raksts ir par vienu no lielajiem Japāņu grandiem – Tiemco. Šis zīmols ir ļoti labi pazīstams visā pasaulē, savukārt Latvijā par to ir dzirdējuši daudzi, taču praksē lietojuši tikai kaislīgākie spiningotāji. Tādēļ līdz ar šī zīmola pilnvērtīgu ienākšanu Latvijas tirgū esmu nolēmis jūs iepazīstināt ar mānekļiem, ko piedāvā šis zīmols, un to pielietojumu Latvijas copes apstākļos, kā arī nedaudz apskatīt, kā izveidojies un ar ko tieši populārs kļuvis Tiemco.

Nedaudz vēstures
Kā jau jebkuram citam zīmolam, nedaudz papētīju tā vēsturi, ko īsumā atspoguļošu šajā sadaļā. Tiemco LTD tika dibināts 1969. gada decembrī Tokijā. Jau pašos pirmsākumos zīmols nodarbojās ar makšķerlietu izgatavošanu, pārdošanu un eksportu. Jau 1971. gadā uzņēmums kļuva par Fenwick, ASV ražoto spiningu, pārstāvi Japānā. No 1973. gada sākās Tiemco iesaistīšanās mušiņmakšķerēšanas tehnikā, kļūstot par ekskluzīvu Orvis INC pārstāvi Japānā un 1976. gadā atverot pirmo TIEMCO Fly-fishing School mušiņmakšķerēšanas skolu Japānā, tā kļūstot par celmlauzi un iepazīstinot Japānas makšķerniekus ar šo tehniku. Turpmāk zīmols strauji attīstījās divos galvenajos virzienos – mušiņmakšķerēšanā un basu spiningošanā. Šajā rakstā vairāk apskatīšu tieši basu sadaļu, jo, būsim godīgi, par mušiņmakšķerēšanu stāstīt nebūšu īsti kompetents. No šī īsā apskata varam secināt, ka Tiemco ir zīmols ar lielu pieredzi un plašu piedāvājumu. Visu šo gadu laikā krātā pieredze iemiesojas jaunāko modeļu mānekļos un padara šo zīmolu par piemērotu kā ikdienas copei, tā arī sporta makšķerēšanai.

Mānekļi
Šoreiz apskatīšu tieši mānekļus, lai gan Tiemco piedāvājumā ir arī spiningi un citi makšķerēšanas piederumi, tomēr lielākā daļa Tiemco ražoto spiningu ir vairāk piemēroti specifiskajai Japāņu foreļu copei un mušiņmakšķerēšanai. Lai raksts būtu konstruktīvāks, sadalīšu mānekļus divās grupās: cietie mānekļi, kā vobleri, šūpiņi u.tml. Un mīkstie mānekļi – dažādi silikona mānekļi, kas paredzēti džigam, dropšotam un citām pavadiņu sistēmām.

Cietie mānekļi:
Tiemco ir kļuvis slavens ar saviem krenkiem. Oriģināli paredzēti basu spiningošanai, taču mūsu apstākļos tie ir piemēroti līdaku, zandartu un asaru spiningošanai un velcēšanai. Man personīgi aktīvā spiningošana ir sirdij tuvāka nekā velcēšana, tādēļ vairāk varēšu komentēt tieši par šo mānekļu pielietojumu, meklējot aktīvu plēsēju. Lai gan krenku pielietojums mūsu platuma grādos daudziem makšķerniekiem ir visai miglains, tā ir ļoti aizraujoša tehnika, par kuru parunāsim plašāk kādā no nākamajiem rakstiem, kur apskatīsim inventāru, kas nepieciešams, lai veiksmīgi krenkotu Latvijā. Bet lielākoties šos mānekļus atkarībā no to iegrimes var lietot seklumos vai uz dziļumu kantēm. Es dodu priekšroku tieši otrajam variantam. Bieži šāda tehnika ir daudz efektīvāka par džigu vai citām līdzīgām tehnikām. Mānekļa aktīvā vibrācija provocē plēsēju, un, ja esat vobleru piekritējs un vēlaties lietot cietos mānekļus arī 4–5 m dziļumā, tad dziļie krenki ir pareizā izvēle.

Tiemco Fat Pepper FP – peldošs 75 mm garš un iespaidīgs 24,5 g smags māneklis ar iegrimi līdz 3,8 m. Māneklis izceļas ar sirreālu metiena attālumu, ko nodrošina tā svars, un tas ir īpaši piemērots, ja nākas apstrādāt plašu akvatoriju. Kā piemēru varu minēt ezerus ar sēkļiem, kur 4–4,5 m dziļumā ir atrodama zāle. Vai lēzenas kantes upēs, kur laivu novietojam kantes lejasdaļā – 7–8 m dziļumā – un metam uz seklumu. Māneklis vadīšanas laikā uzņems savu darba dziļumu, kas ideālā variantā saskan ar ūdenstilpes reljefu. Uzreiz arī jāsaka, ka aktīvs plēsējs mierīgi pacelsies 2–3 m pretī māneklim, reaģējot uz tā aktīvo vibrāciju. Es šādus mānekļus parasti vadu ar plašiem pievilcieniem un īsām pauzēm. Pievilcienus var animēt ar spininga kātu vai spoli atkarībā no jūsu inventāra un ieradumiem. Tā kā māneklis ir peldošs, tad situācijās, kad māneklis sāk ķert zāli vai grunti, varat ieturēt pāris sekunžu pauzi un atkal turpināt animāciju. Bieži tieši šāda vadīšana, kad māneklis periodiski pieskaras gruntij, ir visefektīvākā.

Tiemco Fat Pepper Jr. – peldošs 55 mm garš un 9 g smags māneklis. Šis ir viens no populārākajiem un bestselleriem MR (medium drive) krenkiem Japānā. Mūsu apstākļos Fat Pepper Jr. ir piemērots asaru un zandartu ķeršanai ap zāļu malām un virs dažādām zemūdens struktūrām. Īpaši interesanti ir darboties ar šo mānekli saulrietā, siltos vasaras vakaros, kad zandarts pienāk pie zāļu malas baroties. Tad šis māneklis dod iespēju noķert pilnībā visa izmēra plēsējus, un bieži starp zandartiem mēdz izšaut arī iespaidīga izmēra asari.

Tiemco Fat Pepper Three – 65 mm garš un 17 g smags krenks ar 3 m dziļu iegrimi. Šim modelim ir ļoti specifiska spēle, ko varu raksturot kā – haotiskas kustības ar ļoti stabilu kursu. Māneklis ne tikai vibrēs, bet plaši zvalstīsies ar visu korpusu. Oriģināli šis māneklis ir paredzēts plēsēju meklēšanai plašā akvatorijā un ļoti ātri piesaistīs plēsēja uzmanību pie vienmērīgas vadīšanas vai klasiska stop&go.

Tiemco Mad Pepper Magnum MPM – 80 mm garš un 24,5 g smags krenks ar 5 m iegrimi un tālmešanas sistēmu. Šis modelis tirgū ir jau vairāk nekā 10 gadus un pelnīti ieņēmis savu vietu Japānas topa spiningotāju kastītēs. Tieši ar šo mānekli ir uzvarēti vairāki basu spiningošanas turnīri, un šis ir uzskatāms par vienu no pasaulē labākajiem lielajiem, dziļajiem krenkiem! Māneklis izceļas ar ļoti smalku vibrāciju, un mūsu apstākļos tas ir universāls – līdaku, asaru un zandartu spiningošanai. Mānekli var izmantot arī velcēšanai, jo tas rada salīdzinoša mazas vibrācijas spininga spicē. Savdabīgs māneklis, bet, ja vēlaties apgūt spiningošanu ar krenkiem, šis būtu viens no tiem mānekļiem, ar ko sākt.

Tiemco Daikichi Crank Bait Minamotogoro – 57 mm garš un 14 gramus smags krenks ar iegrimi no 0,5 m! Šo modeli ir izstrādājis leģendārais japāņu sporta spiningotājs Kouji Yoshida. Māneklis ir ļoti universāls ar savu iegrimi, jo atkarībā no spininga novietojuma pret ūdeni jums būs iespēja regulēt mānekļa iegrimi. Ar vertikāli paceltu spiningu to varēs novadīt arī 10 cm dziļumā un izmantot Latvijas seklajos piejūras ezeros. Māneklis būs piemērots asaru un līdaku spiningošanai, un to var vadīt ar apātiski lēnu kustību, ļaujot plēsējam izšķirties par uzbrukumu. [Daikichi

Tiemco Daikichi Crank Bait – 57 mm garš un 10 gramus smags krenks. Arī šo modeli izstrādāja Kouji Yoshida, paredzot, ka to varēs vadīt ar vienmērīgu ietīšanu vai pat vieglu tviču. Mānekļa pateicīgā iegrime, līdz 1,5 m, ļaus to izmantot dažādos apstākļos un dažādām plēsēju sugām. Taču pamatā mūsu apstākļos tas strādās asarim un zandrtam. Spilgtie UV krāsojumi būs īpaši piemēroti spiningošanai krēslā vai naktī.
* Daikichi japāņu valodā nozīmē liela veiksme.

Tiemco Riot Blade – tail spin jig tipa māneklis, kas pieejams trīs dažādos izmēros – 5 g un 20 mm; 9 g un 2,5 mm; 14 g un 30 mm. Šis māneklis ieguva Eftex 2019 gada balvu par labāko jauno produktu metāla mānekļu kategorijā. Māneklis aprīkots ar vienu trīsžubura āķi, bet tā orģinalitāte atrodama tieši divos metāla aizsargos, kas novietoti mānekļa galvas daļā. Šie aizsargi pasargā mānekli no aizķeršanās aiz akmeņiem vai nogrimušiem kokiem un ļauj spiningotājam piekļūt vietām, kur citi mānekļi netiek. Īpaši izstrādāta arī mānekļa aizmugures daļa, kur iebūvētais griezulis nodrošina maksimālu rotiņa lapas griešanos. Īpaši jāizceļ arī attālums, kādā var aizmest šo mazo mānekli, padarot to par piemērotu visdažādāko zivju spiningošanai – asarim, meža vimbai, sapalam, zandartam un pat forelei. Ja pamatā spiningojat no krasta, šis ir must have māneklis jūsu arsenālā.

Tiemco Imeru 50S – 50 mm garš un 4 gramus smags lēni grimstošs vobleris, paredzēts foreļu spiningošanai vidējā un stiprā straumē. Mānekļa astes daļā ievietots speciāls atsvars, kas nodrošina iespēju to iemest precīzi un tālu, tajā pašā laikā ļaujot mānekli vadīt ar vieglu tviču vai vienkāršu ietīšanu. Ražotājs rekomendē šo modeli izmantot ātrai zivju meklēšanai vidējā straumē. Mānekļa labā atsaucība uz spininga kustībām ļauj variēt ar tā vadīšanas dziļumu un spēles plašumu, ļaujot to piemērot visiem spiningošanas apstākļiem.
Tiemco Lux 60S – 60 mm garš, 5,8 gr smags grimstošs vobleris. Māneklis īpaši izstrādāts spiningošanai straumē un pārbaudīts dažādos apstākļos. Māneklis izceļas ar ļoti agresīvu spēli pat lēnā straumē. Māneklim ir izteikts rolling action, un tā vizuālo efektu pastiprinās tā platā sānu kontūra. Māneklis ir piemērots kā foreļu, tā lašu un taimiņu spiningošanai Latvijā un Skandināvijā. Interesanti, ka ražotājs piedāvā nomainīt oriģinālos #10 izmēra trīsžuburus uz #12 vai pat vienžubura āķiem, lai pastiprinātu mānekļa spēli lēnā straumē. Vai tieši pretēji – izmantot #8 trīsžuburus, lai tas labāk turētu straumi, ja tā ir spēcīga. Šo modeli noteikti notestēsim, tiklīdz sāksies lašu sezona Latvijā.

Tiemco Sumari MR 88F – lai gan Sumari sērijā ietilpst vairāki modeļi, to forma atkarībā no izmēra var drastiski mainīties. Konkrēti 88 MR ir 88 mm garš un 10 gramus smags peldošs minnow tipa vobleris ar iebūvētu tālmetiena sistēmu. Māneklis izstrādāts kā straumei, tā arī bez straumes apstākļiem. Orģināli paredzēts Cherry Salmon spiningošanai, Latvijā to varēs izmantot kā lašu, taimiņu spiningošanai, tā arī līdaku un asaru tvičam seklumos. Mānekļa iegrime ir universāla – līdz 1 m, padarot to piemērotu dažādiem apstākļiem un ūdenstilpēm. Ar nepacietību gaidu šo modeli, lai notestētu kā lašu sezonā, tā pavasarī, ķerot līdakas virs jaunajām zālēm. Ļoti daudzsološs modelis!

Tiemco Sumari MD 90F – pavisam citādas formas vobleris ar lielu mēli. Paredzēts spiningošanai straumē. Ražotājs īpaši padomājis, lai vobleris atgūtu savu spēli, ja tas uzsit pa grunti vai kādu ķērāju. Šis ir īpaši svarīgi lašu un taimiņu spiningošanā. Voblera iegrime ir ap 1,5 m, kas padara to piemērotu visām Latvijas lašupēm, un domāju, ka šogad lielu uzsvaru savā arsenālā likšu tieši uz šo modeli. Jāatzīmē arī voblerī iebūvētā tālmetiena sistēma, kas ļaus piekļūt vietām, kur ar citiem vobleriem klāt tikt nevar.

Tiemco Sumari 90 Deep – 90 mm vobleris ar iegrimi līdz 2 m. Šis modelis paredzēts īpaši tāliem metieniem un spiningošanai lielās upēs. Un savu potenciāli labāko spēli sasniegs tieši stiprā straumē, kur vobleris ne tikai spēcīgi vibrēs, bet tā korpusam būs izteikts rolling action, piesaistot plēsēja uzmanību. Māneklis paredzēts lokālu bedru un citu padziļinājumu apmakšķerēšanai.

Tiemco Sumari 110F – šis ir jau ierastas formas minnow tipa māneklis. Mūsu apstākļos māneklis būs paredzēts līdaku spiningošanai seklajos ezeros. Māneklim ir tikai 40 cm iegrime, padarot to par universālu vobleri Latvijas seklajiem ezeriem. Vobleris būs ātri uzpeldošs, ļaujot spēlēt ar tā iegrimi, variējot ar paužu garumu starp tviču. Ļoti interesants vobleris ar milzīgu potenciālu Latvijā.

Tiemco Lightining Wobbler – lai jūs nemāna nosaukums, šoreiz runa ir par šūpiņu, kas paredzēts spēcīgai un vidēji spēcīgai straumei. Šis modelis pieejams 9 izmēros: 3,5 g – 39 mm; 4,4 g – 39 mm; 5 g – 47 mm; 7 g – 56 mm; 7,2 g – 47 mm; 9,8 g – 56 mm; 10 g – 63 mm; 14 g – 63 mm un 18 g 63 mm. Šoreiz vairāk parunāšu tieši par smagākajiem 10, 14 un 18 g modeļiem, kas būs piemēroti lašu un taimiņu spiningošanai Latvijā. Mazākie modeļi ir paredzēti foreļu ķeršanai, kas Latvijā diemžēl nav tik populāra tehnika. Šis modelis izgatavots pēc Tiemco Taper Blade Design metodes, kas ir unikāla metode, jo regulē šūpiņa korpusa biezumu no galvas daļas uz astes daļu, pakāpeniski palielinot tā biezumu. Tā nodrošina maksimālu metiena attālumu un nodrošina mānekļa spēli arī pavisam mazā straumē. Tāpat jāmin arī plašā krāsu gamma, kas ļauj izvēlēties, mūsu apstākļiem ierastos spilgtos krāsojumus. Šis būs lielisks papildinājums arsenālā visiem lašu un taimiņu matadoriem. Kā arī tiem kas dod priekšroku spiningošanai ar jau ierastajiem bleķiem.

Tālāk turpināsim ar silikona mānekļiem, kas būs īpaši interesanti tiem, kas priekšroku dod asaru un zandartu copei. Visi Tiemco ražotie silikona mānekļi ir ļoti mīksti ar ir izteiktu garneļu smaržu/garšu un ir ekoloģiski draudzīgi, atbilstoši JB/NBC Feco prasībām:
Tiemco LOCOISM Linkin’ Shad – slag tipa māneklis, kas pieejams trīs dažādos izmēros: 3’, 4’ un 5’. Māneklis izgatavots no ļoti mīksta silikona ar savdabīgu formu. Tas būs piemērots lietošanai džiga tehnikā, uz dažādām pavadiņu sistēmām, dropšotā un līdaku ķeršanai zālēs. Mānekļa forma ir izstrādāta tā, lai to būtu ērti montēt uz ofseta āķa – māneklī ir iebūvēta īpaša atvere āķim, pasargājot to no bojājumiem un ļaujot efektīvāk piecirst copes. Interesantā astes forma nodrošinās spēli pat ar pavisam pasīvu vadīšanu.

Tiemco LOCOISM Linkin’ Swimer – 3 collas garš shad tipa māneklis. Ražotājs iesaka mānekli lietot ar ļoti maziem atsvariem – tas uzlabošot tā spēli un atvērs pilnu tā potenciālu. Mānekļa lēnā planēšana un hiperaktīvā astes kustība izprovocēs arī pavisam pasīvu plēsēju. Māneklis ir ideāls lietošanai apstākļos, kad plēsējs ir pasīvs vai nopresēts un uz citiem mānekļiem neatsaucas. Mūsu apstākļos šis modelis būs piemērots asaru un zandartu spiningošanai.

Tiemco LOCOISM Flexy Curly – 3’ un 3,5’izmērā. Ļoti interesants māneklis ar tvistera asti. Ražotājs rekomendē mānekli montēt, to aizāķējot tikai aiz galvas. Līdz ar to var izmantot gan atvadas sistēmai, gan dropšotam, gan džigam, lietojot to šādā montāžā. Māneklim ir raksturīgas ļoti haotiskas kustības un gofrētais ķermenis ir ļoti kustīgs. Zandartam iesaku šo mānekli pamēģināt Karolīnas sistēmā.

Tiemco LOCOISM Black Out Craw – 4 collas gara vēža imitācija. Māneklis ir ļoti kustīgs un kustinās savas ūsas un kājiņas arī no pavisam vieglas straumes, ļaujot mānekli izmantot ar ļoti pasīvu spēli un garām pauzēm. Ražotājs rekomendē šo mānekli izmantot tieši dropšota tehnikā un uz Teksasas sistēmas.

Tieco LOCOISM Creepy Shrimp – ļoti interesants māneklis asaru ķeršanai. Šī kukaiņa imitācija ir ļoti reālistiska un aprīkota ar garām kājām, kas kustēsies pat ar pavisam pasīvu vadīšanu. Šo mānekli ieteicams izmantot, ķerot mikrodžiga un light džiga tehnikā vai uz atvadas pavadiņas. Īpaši aktuālas šādas formas ir vasaras karstumā, kad asara vielmaiņa ir lēnāka un tas par savu barības bāzi izvēlas tieši dažādus ūdenī dzīvojošus kukaiņus un vēzīšus.

Tiemco LOCOISM Creepy Minnow 2,7″ – nelielais neregulārās formas tārps būs piemērots asaru ķeršanai uz dažādām pavadiņu sistēmām. Māneklis ir ļoti mīksts un ļoti labi kustas ūdenī. Rekomendēju šo mānekli izmantot ķeršanai tieši ar atvadas pavadiņas sistēmu.

Tiemco PDL MULTI CURLY 4,5 – tārpa formas tvisteris kopā ar pagarināto tvistera asti radīs spēcīgas vibrācijas, un māneklis ir piemērots ķeršanai tieši džiga tehnikā, izmantojot ierastās džiggalvas vai čeburaškas montāžu. Īpaši efektīvs, ja to izmanto zandartu spiningošanai.

Tiemco LOCOISM Hyper INGLE 3 – pusastes tvisteris paredzēts īpaši spiningošanai aukstā ūdenī, imitējot tārpa un ēsmas zivtiņas apvienojumu. Šis ir viens no retajiem neēdamajiem silikona modeļiem Tiemco sortimentā un paredzēts, lai palielinātu ūdens pretestību un mānekļa astes vibrācijas.

Tiemco PDL SUPER SHAD TAIL 4 ECO – ļoti mīksta silikona māneklis ar smalku astes daļu. Aste kustēsies ļoti aktīvi pat ar lēnu vadīšanas ātrumu, ļaujot džigot ar salīdzinoši maziem atsvariem. Māneklis aprīkots ar reālistiskām acīm, tā ķermenim ir zvīņu raksts un īpaša smalka aste. [SUPER SHAD]
Tiemco PDL SUPER SHAD SHAPE 4 ECO – slug tipa māneklis ar apaļu korpusu un plakanu asti. Īpaši paredzēts ķeršanai zālēs un lietošanai uz dropšota sistēmas, māneklim ir izturīgs korpuss un ļoti mīksta kustīga aste. Vizuālu efektu piešķirs arī zvīņu raksts uz mānekļa korpusa un reālistiskās acis. Māneklis būs īpaši efektīvs tieši dzidrā ūdenī ar nelielu straumi.

Tiemco PDL LEGEND LEECH – 2,5 un 3 collu slug tipa māneklis. Savdabīgā forma un tehniskais izpildījums padara šo mānekli par neaizvietojamu un oriģinālu jūsu arsenālā. Māneklis veidots no divām dažādām gumijām – ķermenis izgatavots no mīkstas ēdamgumijas, taču tā aste ir izgatavota no daudz izturīgākas neēdamas gumijas, tādējādi pagarinot mānekļa mūžu. Mānekli ieteicams vadīt ar smalku driblu, džiga tehnikā vai lietot uz pavadiņu sistēmām, kā Teksasa, Karolīna, dropšots vai atvadas pavadiņa.

Īsumā par Tiemco zīmolu un piedāvāto mānekļu klāstu esmu jums pastāstījis. Protams, ir vēl daudz dažādu mānekļu – spinnerbaiti, buzzbeiti, vobleri un mīkstie mānekļi, kurus šajā rakstā neiekļāvu. Bet daudzas no šīm pozīcijām būs aktuālas tikai jaunajā 2022. gada sezonā. Un pats galvenais jautājums – kur šos mānekļus var aptaustīt dzīvē? No oktobra veikalā Eholotes.lv būs pieejams plašākais Tiemco mānekļu klāsts ne tikai Baltijā, bet, iespējams, visā Eiropā. Un uzsvars likts ir tieši uz tiem mānekļiem, kas domāti līdaku, asaru, zandartu, lašu, taimiņu un foreļu spiningošanai. Gaidīsim jūs ciemos un uz vietas palīdzēsim ar padomu, dalīsimies pieredzē un atbildēsim uz jūsu jautājumiem! Ne asakas!

Viss, kas jāzina par zandartu copi uz dzīvo. Aprīkojums, pieredze, ieteikumi. Video bloga #5 epizode

Meklē preses tirdzniecības vietās, pasūti Latvijas mediji e-veikalā, jeb, ja esi abonējis žurnālu Lielais loms, saņemsi to savā pastkastītē!

Labākās makšķerēšanas vietas Latvijā 2022

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

Lielais Loms
Makšķerēšana
Visa cope ir viens vienīgs eksperiments! Aigars Garais. “Ķeram lielo!” #35 epizode
Ekskluzīvi 5 dienas
Lielais Loms
Inventārs
Skaties! Spinnerbaiti, paštaisītas džiggalvas, čaterbaiti, reāllaika vadība eholotes sensoram
Ekskluzīvi 18. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Laivu un to aprīkojuma jaunumi un sezonas aktualitātes. Video bloga #24 epizode
Ekskluzīvi 13. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Pavasaris, upe, fīderis. Iesvētām Golden Catch kātu un testējam Trapper barības. Video blogs #23
Ekskluzīvi 2. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Zivis neķer māneklis, tās ķer rokas. Māris Klauze. “Ķeram lielo!” #34 epizode
Ekskluzīvi 9. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Pigori
Alex Crazy Fisherman: “Lielākais heiteris pagaidām ir no “Lielā loma” Arvis, kurš nekad nav šitai laivai pat blakus nostājies”
30. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video! Lašu un taimiņu cope Salacā! Mīnus četri šūpiņi un beigās smuks taimiņš
Ekskluzīvi 7. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Jo plakanāks dibens, jo mazāku motoru vajag. Gints Zeiļa.”Ķeram lielo!” #32 epizode
Ekskluzīvi 5. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Sports sākas tad, kad parastie copmaņi dodas mājās! Oskars Dzelzkalējs. “Ķeram lielo!” #31 epizode
Ekskluzīvi 20. februāris, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Svēršana un sarunas. Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā 2024, Baļotes ezers
Speciālreportāža 17. februāris, 2024
Aigars Garais
Skaties!
Skaties! Parcopi lv bļitkošanas kauss 2024
12. februāris, 2024
Kate Šterna
Receptes
Video un foto. Vesela bute čuguna pannā
Ekskluzīvi 10. februāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Reportāža. Bēdīgākā makšķerēšanas izstāde pasaulē Fisch & Angel
Ekskluzīvi 30. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! 17 LAŠI UN TAIMIŅI Salaca 2024
26. janvāris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Nav gaismas, nav zandartu. Madars Millers! “Ķeram lielo!” #29 epizode
Ekskluzīvi 23. janvāris, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Kad lašiem jāpagaida, jāpievēršas zemledus makšķerēšanai!
Ekskluzīvi 12. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Foto un video! Vairāk zivju, vairāk džeku, vairāk sēriju! Copes seriāla “Līdaku ielenktie” 2. sezonas pirmizrāde
Speciālreportāža 3. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Ezeri Latgalē tukši – nav zivju. Kāpēc? Atbild Māris Olte
19. decembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Vai makšķerniekus vajadzētu kontrolēt tik pat stingri kā medniekus! “Ķeram lielo!” #26 epizode
Ekskluzīvi 12. decembris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Padomājiet par tiem, kas mūs gaida mājās! Ledus ir bīstams! Jau daudzi copmaņi ielūzuši ledū
Ekskluzīvi 4. decembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
2600 litru degvielas, lai… iezīmētu līdakas un zandartus. “Ķeram lielo!” #25 epizode
Ekskluzīvi 28. novembris, 2023
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Īsts krokodils! Kādā privātā ūdenskrātuvē izdodas noķert 13,80 kg smagu līdaku
19. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Mānekļa krāsa ķer makšķernieku vairāk nekā zivi – Kristiāns Godiņš. “Ķeram lielo!” #24 epizode
Ekskluzīvi 14. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Gribi uzsākt live tehnoloģiju copi? Lietas un padomi, kas jāņem vērā
Ekskluzīvi 3. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video! Kad ķer zandartus, bet pieķeras cits teju 15 kilogramīgs “milzis”
Ekskluzīvi 5. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Nazis laivā nepieciešams pēc likuma! Anri Anaņins. “Ķeram lielo!” #23 epizode
Ekskluzīvi 31. oktobris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Kā zemūdens niršanas speciālisti attīra Daugavu
25. oktobris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Labākās copes vietas Latvijā zina ungāri un poļi? “Ķeram lielo!” #22 epizode
Ekskluzīvi 10. oktobris, 2023
Lielais Loms
Inventārs
Laiva, ar kura startē pasaules čempionātā – aprīkojums. Copes laivas #1
Ekskluzīvi 4. oktobris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video reportāža! Pasaules čempionāta pirmā diena. Mājas ūdeņi nebeidz audzināt
Ekskluzīvi 6. oktobris, 2023

Lasītākie