Daudziem makšķerēšanas entuziastiem viens no galvenajiem jautājumiem ir, kāpēc zivis neķeras. Sevišķi aktuāls šis jautājums ir zemūdens iemītnieku ilgstošas pasivitātes periodos. Nereti pat ir redzams, ka zivs peld pa ūdenskrātuvi, lēkā, spēlējas, bet par piedāvāto ēsmu neizrāda nekādu interesi. Eholotē redzami lieli brekšu, raudu vai karūsu bari. Ko darīt, ja neviena ievērības cienīga zivs par ēsmu neizrāda interesi?
Necopes faktori
Ja zivis neķeras, tad tās var būt gan dabas faktoru sekas, gan arī postu var radīt cilvēka darbības pašā ūdenskrātuvē vai pie tās. Tāpēc iedalīsim visus necopes iemeslus divās lielās kategorijās un veiksim to detalizētāku analīzi. Droši vien ikviens makšķernieks, pietuvojoties ūdenskrātuvei, redz, ka zivis šļakstās, spēlējas. Mēs sariktējam kātu un sākam copēt, bet jau pēc pavisam īsa brīža saprotam, ka nekāda interese par ēsmu nav izrādīta. Kāpēc tas notiek? Dažos gadījumos to var izskaidrot ar vairākiem iemesliem. Zivis medī kukaiņus. Īpaši raksturīgi tas ir maijvaboļu izlidošanas periodā. Ne ar vienu citu ēsmu zemūdens iemītniekus šajā laikā vienkārši nepievilināsi. Nārsta periodā notiek nārsta spēles, taču šādā gadījumā nevajadzētu vainot zivju intereses neizrādīšanu par ēsmu, bet pārtraukt makšķerēšanu vispār. Makšķerniekam der zināt! Netraucēt zivis nārsta laikā. Lai zivis mierīgi nonārsto, pašiem pēc pavisam īsa laika posma būs interesantāk, jo gluži vienkārši būs ko ķert. Vēl zivju kūtrumu var izskaidrot ar to, ka ūdenskrātuvē ir zems izšķīdušā skābekļa daudzums, bet zivis vienkārši paceļas ūdens virsējos slāņos elpot. Mazās zivtiņas bēg no plēsoņas, kas to vajā. Attiecīgi jāizmanto cits makšķerēšanas inventārs, jāņem spinings. Bet dažreiz ir pavisam citi faktori, tos apspriedīsim šajā rakstā. Visu Raivo Skrastiņa rakstu lasi žurnāla Lielais Loms aprīļa/maija numurā vai LASI.lv.
Kā izkāpt no nulles? Atskats uz lašu un taimiņu copi Salacas A zonā
Jūsu Safari tīmekļa pārlūkprogramma ir novecojusi! Iesakām to nekavējoties atjaunot, lai saturu šajā portālā varētu lietot pilnā apmērā. Vai varat izmantot kādu no populārākajām pārlūkprogrammām, piemēram, Google Chrome vai Firefox.