Inventārs

Galvenais, lai kājām silti?0

Arvis Ančevskis

Es teiktu, ka galvenais, lai pašam ir ērti un sausi. Ne vienmēr brīvā diena, kas ieplānota makšķerēšanai, lutinās ar bezvēju un siltu saulīti. Vaļenku, kažoku un drausmīgās himzašķitas periods ir aiz muguras. Kostīmu izvēle mūsdienās ir milzīga. Dažus no tiem testējām, un uzrakstīju pārdomas par katru no tiem. Varbūt tas atvieglos Tavu izvēli.

Laika gaitā pats esmu novalkājis divus Norfin kostīmus, vienu Shimano un nu jau trešo ziemas sezonu valkāju Novatex. Katram no tiem ir bijuši plusi un mīnusi – viens tur ūdeni, bet tam nav kabatu, kur pat telefonu lāgā ielikt; cits atkal pēc stundas lietū ir tik ļoti piesūcies ar ūdeni, ka pakustēties neiespējami, par slapju pēcpusi nemaz nerunājot. Tādēļ radās doma apzvanīt mūsu pašu veikalus un patestēt kombinezonus dažādās cenu kategorijās. Jāteic gan, ka šī bija mana kļūda, jo objektīvāk būtu bijis testēt vismaz sezonu lietotus.

Pēc pieredzes ir tā, ka jauns kostīms ūdeni turēs lie kostīms liski, kaut arī ir nosacīti lētā gala kombis. Radziņi un nadziņi šiem izlien ārā, tos pavalkājot intensīvāk. Tā kā ziema ir tikpat kā aiz muguras, tad šoreiz izteiktus ziemas kostīmus mēs netestējām. Bet par ziemas kostīmiem vienu gan es pateikšu – domājiet par kabatām. Izteiktam vasaras kombim kabatas noteikti nav tik svarīgas, jo kostīms ir plāns un vairāk paredzēts uzraut virsū lietus gadījumā, bet tāpat jābūt drošam, ka ir kabatas, kurām ūdens klāt netiks. Ziemā ir citādi – padomājiet par visu iedzīvi, kas jāsaliek kabatās. Šī man bija liela problēma Shimano Extreme kombim – divas bikšu kabatas bez rāvējiem un seklas, principā pilnīgi nelietojamas. Jakai sānos divas kabatas, iekškabata telefonam, kurā labi ja varētu ielikt kādu no pirmajiem Nokia telefoniem. Visādi citādi super silts, ūdensizturīgs kostīms. Bet nu tad padomājiet – jakas divās kabatās man bija maks, telefons, siltie cimdi (ziemā vispār derētu divi pāri līdzi), kastīte motiļiem, kastīte baltajiem tārpiem, mašīnas atslēgas, ja vēl esi smēķētājs, tad vēl pīpes un šķiltavas. Kopš šīs manas kļūdas es nopirku siltāko no Novatex kostīmiem – kabatu daudz, gan biksēm, gan jakai. Jakas kabatas ar magnētiem, kas ir super štelle – aiz lipekļiem nekas neķeras un kabata vienmēr aiztaisās pati. Bet nu šī bija maza atkāpe par ziemu, mēs ķeramies klāt pavasara/rudens, vasaras kostīmiem. Testējām tos maksimāli skarbi, ar daudz ūdens – gan laistījāmies, pat āliņģī līdām, ilgstoši sēdējām slapjumā un ko tik vēl ne. Bet ko tad veikali mums piedāvā?

Novatex Kvest  Sledopit

 • Mitrumizturība/elpošana: 10 000 mm/10 000 g/m

 • Nopērkams veikalā www.eholotes.lv

 • Cena 129–139 EUR

Šis ir siltākais no visiem, pēc apraksta paredzēts -35 grādiem. Es teiktu, ka tas ir mazliet pārspīlēti. Ja ar šo ietu ziemā uz ledus, tad apakšā noteikti vilktu divas kārtas termoveļas. Bet dzestriem pavasara/rudens rītiem, domāju, pats komforts arī ar plāno veļu apakšā. Par Novatex kostīmiem noteikti ir jāpiemin izmēru dažādība. Pērkot ziemas kostīmus, biju saskāries ar problēmu – ar maniem 194 cm man laikam būtu jābūt platākam, bet neesmu, līdz ar to man bija problēmas – vai nu kostīms par īsu, vai arī tajā var vēl vienu mani ietūcīt. Ar Novatex problēmu nebija, un tiku pie kostīma, kas principā šķita uzšūts tieši man. Nestandarta cilvēkiem noteikti šos varu ieteikt. Laistoties ar ūdeņiem, slapjumu cauri nedabūjām, bet palika iespaids, ka audums tomēr ūdeni sevī paņem. Mans pieņēmums, ka, ilgāk šo kostīmu palietojot ilgstošā mitrumā, tomēr mitrums ceļu atradīs pie valkātāja. Visādi citādi, ja cilvēks meklē maksimāli lētu un universālu kostīmu, tad šo noteikti var izskatīt kā opciju. Arī ar kabatām viss ir pieņemami – jakai divas lielas sānu un krūšu kabatas un arī iekškabata.

Novatex Grayling  Skat Oseņ

 • Mitrumizturība/elpošana: 10 000 mm/10 000 g/m

 • Nopērkams veikalā www.eholotes.lv

 • Šobrīd akcijas cena 199 EUR (219 EUR)

Kostīms paredzēts līdz -15 grādiem, bet arī šeit teikšu, ka tas ir mazliet pārspīlēti. Ļoti labs pavasara/rudens kostīms. Salīdzinājumā ar iepriekšējo Novatex kostīmu šim audums likās jau galvas tiesu augstāks – ūdeni atgrūdošs. Kā milzīgu plusu varu minēt kabatas – līdzīgi kā manam ziemas Novatex arī šim kabatas ir ar magnētu mehānismu. Turklāt magnēti ir stingri un savu funkciju pilda teicami. Ir arī ērta iekškabata, kur glabāt telefonu. Magnēti ir iestrādāti arī visā garumā gar rāvējslēdzēju – kad rāvējs ir ciet, tad magnēti izdara savu darbiņu, un ūdens vairs rāvējam klāt netiek un paši esam sausumā. Kā vienīgo mīnusu šim kostīmam varu minēt viduklī īsās bikses. Tas gan tīri individuāli, bet man patīk augstās bikses. Kā vēl viens pluss šim kostīmam ir tas, ka tam nāk līdzi soma, kur glabāt un pārnēsāt kostīmu. Viens no draugiem ilgi pētīja, nelaižot no rokām ārā, kamēr neizturēja un arī nopirka.

Norfin  REBEL PRO

 • Mitrumizturība/elpošana: 20 000 mm/10 000 g/m

 • Nopērkams Salmo veikalos

 • Cena 445 EUR

Šis ir kostīms, kuru iegādājos pats sev, tāpēc arī patestēt sanāca stipri vairāk nekā citus, jo, ja nu kas, tad sabojātu savējo, ne svešu mantu. Bez ierastajām ūdens gāšanām virsū biju ar šo arī uz kalna slēpot, sanāca ne tikai paslēpot, bet arī vairākas reizes kūleņiem aiziet pa kalnu lejā. Tā negribot sanāca arī kombja izturību pārbaudīt – izturēja. Apakšā bija divas termoveļas, līdz ar to iesvīst arī sanāca ne pa jokam, bet visu cieņu, ar elpošanu arī viss bija kārtībā un, drusku pastāvot, ātri paliku sauss. Šajā kostīmā ar motorzāģi arī zāģēju ledū lielu āliņģi, un, ja kāds to ir darījis, tad var iedomāties, kāda ūdens/ledus strūkla tajā brīdī tev nāk virsū, turklāt pie mīnus grādiem. Salīdzināt droši vien varētu ar augstspiediena sūkņa ūdens strūklu. Bet, tavu brīnumu, pēc labu 20 minūšu cīnīšanās uz kostīma nebija nevienas ūdenspiles un tas bija pilnīgi sauss. Viss ūdens tika atgrūsts momentāli. Arī pēc ilgstošas sēdēšanas slapjā sniegā nesajutu pat mazāko diskomfortu. Arī par kabatām cepuri nost un kāju virsū – rāvēji nostrādāti tā, ka ūdens kabatās netiks un gan telefons, gan maks būs drošībā. Šo kostīmu izvēlējos kā universāli – ar termoveļu daudzumu apakšā var pieregulēt to pavasarim/rudenim, bet gāziena laikā arī vasarā varēs uzmest virsū un būt sausumā. Šim kostīmam arī padusēs iestrādāti rāvēji, kurus attaisot vaļā, ventilācija būs super stipras sasvīšanas gadījumā. Vienu vārdu sakot, neatradu pilnīgi nevienu vietu, par ko varētu piesieties, tādēļ ar savu pirkumu esmu ļoti apmierināts. Un arī šim kostīmam nāk līdzi ērta soma, kurā var gan uzglabāt kostīmu, gan arī pārvadāt, lai nav pa maisiem jāmētā.

Grundens  BOUY X

 • Mitrumizturība/elpošana: 28 000 mm/20 000 g/m

 • Nopērkams veikalā www.eholotes.lv

 • Cena jakai 479 EUR, biksēm 360 EUR

Grundens – vārds, kas daudz komentāru neprasa. Šķiet, šis ir arī populārākais zīmols, kuru izmanto vīri, zvejojot visskarbākajos laik­apstākļos pasaulē. Šis ir arī dārgākais no mūsu testa kombjiem, turklāt tieši šis jau vismaz gadu ir lietots gan trakos lietos, dzinējmedībās un kur tik vēl ne. Visādi mēģināju tam ūdeni dabūt cauri, bet pat pēc gada lietošanas tas nekādi neizdevās. To var saukt par izcilu kvalitāti, bet šī kvalitāte arī attiecīgi maksā. Šis ir plānais vasaras kostīms, kas ar garantiju tevi atstās sausu arī trakākajā negaisā. Pārbaudītas vērtības. Arī ar kabatām viss ir skaisti pārdomāts un izpildīts.

FHM Jacket/BIB Overalls Guard Competition

 • Mitrumizturība/elpošana: 20 000 mm/10 000 g/m

 • Nopērkams veikalā www.fhmgroup.eu

 • Cena jakai 283 EUR, biksēm 208 EUR

FHM ir zīmols, par kura esamību es biju dzirdējis un tikai labas atsauksmes, bet iepriekš pats saskāries un taustījis šos kostīmus nebiju. Tāpēc biju priecīgs, ka veikals bija atsaucīgs un piedāvāja kostīmu testam. Par šo obligāti ir jāizceļ fakts, ka šis ir unikāls membrānaudums, kuru ar speciāliem līdzekļiem var droši mazgāt arī veļas mašīnā. Tas man bija pārsteigums, jo sabojāt labu kostīmu, ieliekot veļas mašīnā, var elementāri. Tāpēc es izvēlos staigāt netīrs un noskalot kostīmu lietū, nevis riskēt ar likšanu veļas mašīnā. Lūk, šis kostīms ir opcija. Sākumā izbrīnījos par biksēm – ļoti garas ar platām plecu lencēm. Vizuāli šķita, ka būs neērti, bet domas mainījās uzreiz, tiklīdz tās uzvilku. Bija gan ērti kustēties, gan arī priecēja fakts, ka, uzvelkot jaku, sanāk dubulta aizsardzība no vēja gan mugurai, gan priekšpusei. Draugs noteica, ka šis jātestē pa skarbo. Uzvilka kombi, atsaitēja kāju galus un pa taisno iekšā āliņģī, kurā uzturējās labu laiciņu. Izrāpās ārā – gan pats, gan kostīms sauss. Teicamas kvalitātes kostīms. Šim, līdzīgi kā Novatex, jakai gar priekšējo rāvējslēdzēju ir iešūta magnētu sistēma, kas atvieglo ņemšanos ar klipšiem un lipekļiem. Ir gan ērta iekškabata, gan vairākas ārkabatas ar ūdensdrošiem rāvējiem. Arī šis ir plānais, vasarai paredzētais kombinezons, ko pilnīgi noteikti varu rekomendēt. Lieki piebilst, ka draugs, kurš šo kostīmu testēja, uzreiz arī to nopirka.

Graff Bratex  Pro

 • Mitrumizturība/elpošana: 20 000 mm/20 000 g/m

 • Nopērkams SIA Ieroči veikalos

 • Cena 405 EUR

Šis kostīms man laikam bija lielākais pārsteigums. Par šādu firmu nebiju dzirdējis vispār neko un, godīgi sakot, sākumā nekādas lielās cerības neloloju, lai arī uz papīra pēc parametriem tam jābūt ļoti, ļoti labam kostīmam. Pirmais patīkamais pārsteigums bija, uzreiz veikalā to pielaikojot, un manam augumam varēja piemeklēt tādu, kas derēja kā uzliets. Jāteic, ka arī sajūta bija ļoti ērta un aizsargājoša, ja tā var teikt. Bija ļoti interesanti, ko parādīs testi. Gāzām virsū ūdeni daudz un ilgi, bet sajūta, ka kostīms kā ievaskots. Līdzīgi kā pa automašīnas stiklu tikko pēc vaska uzklāšanas ūdens vienkārši aizskrien prom, un mitru tā arī mēs to nedabūjām. Grūti spriest, kas ar kostīmu būs ilgtermiņā, bet pirmie iespaidi paši labākie. Jaka arī izstrādāta ļoti funkcionāli – ērtas kabatas, ar ūdensdrošiem rāvējiem, iekšā ir pat divas iekškabatas telefonam un makam, kā arī gara un liela kabata muguras lejasdaļā, kur noteikti var ielikt kādas sausas rezerves drēbes no salīšanas, ja gadījumā nav līdzi mitrumizturīga soma. Arī platumu jakai var ērti regulēt, pielāgojot savam augumam.DAM Xtherm

 • Mitrumizturība/elpošana – 8000 mm/6000 g/m

 • Nopērkams veikalā www.buns.lv

 • Cena 140 EUR

Arī šis ir siltāks kostīms un tiek pozicionēts kā ziemas. Bet arī šo es liktu pavasara/rudens plauktiņā. Kostīms ir mīksts un ļoti kluss, kas, pieļauju, varētu patikt medniekiem, bet šis mīkstums arī nozīmē to, ka ūdeni tas baigi projām negrūdīs. Par savu cenu un sausam laikam ļoti lietojams kombinezons. Kabatu daudz, funkcionālas. Pats kostīms ir silts, un dzestros rītos šādā noteikti būs patīkami. Pamēģināju tajā arī pasēdēt ilgāk mitrumā, stundas laikā vieglu mitrumu cauri dabūju, bet šim mērķim tas arī nav paredzēts. Bet sausam laikam vai viegliem nokrišņiem – super.

Trakker Elements Jacket un Bib and brace

 • Mitrumizturība/elpošana: 10 000 mm/5000 g/m

 • Nopērkams veikalā www.ngtlatvia.lv

 • Cena 180 EUR

Vēl viena firma, ar kuru iepriekš nebiju saskāries. Pavasara/rudens kostīms. Dizaineri labi pastrādājuši ar funkcionalitāti. Lai arī kostīms nav dārgā gala, par kabatu izkārtojumu ir padomāts, kas priecēja. Pat padusēs iestrādāti rāvēji labākai ventilācijai. Salīdzinājumā ar citiem šis šķita tāds skaļāks, bet copējot tas galīgi netraucē. Pēc testiem šis iepatikās vairākiem draugiem, no kuriem viens neizturēja un arī nopirka.

Seeland Heat

 • Nopērkams www.seeland.com

 • Cena – Vestei 259 EUR, jakai 329 EUR

Par kostīmiem tā kā viss būtu skaidrs, bet manā īpašumā nokļuva divi interesanti apģērba gabali. Proti, veste un jaka ar sildelementiem no zīmola Harkila – Seeland Heat. Par šiem biju dzirdējis, bet uz savas ādas nebiju lietojis. Teikšu, kā ir, baigā štelle. Īpaši, ja esi salīgs/salīga, tad tādu vesti pavilkt apakšā un ieslēgt siltumiņu ir riktīgi patīkami. Ziemas salā es neriskēju iet ārā tādā, jo pati jaka ir ļoti pavasarīga, bet tagad gan. Izcili kvalitatīvi nostrādāts. Turklāt siltums izdalās nevis konkrētos punktos, bet pa visu jakas/vestes iekšpusi. Un šo siltumu var arī regulēt – jakai un vestei pie krūtīm ir poga, ar kuru var ie­statīt trīs dažādas siltuma pakāpes, vai arī telefonā vari ielādēt lietotni, ar kuras palīdzību vari noregulēt, kādu temperatūru vēlies. Šīm drēbēm līdzi nāk power banka, kurai ir atvēlēta īpaša vieta ārējā kabatā ar vadiņu. Pievieno, nospied podziņu, un sekunžu laikā tā sāk tevi sildīt tik silti, cik pats vēlies. Mēs, paši makšķernieki, esam bruņojušies ar dažādiem kostīmiem, bet savai otrajai pusītei šī būtu lieliska dāvana, lai varētu paņemt viņu līdzi uz kādu pavasara copi, nebaidoties, ka viņa varētu nosalt. Nu, lūk, šādi mums beidzās testēšana. Cerams, kādam palīdzējām. Es zinu, ka draugiem palīdzēja noteikti, un četri no mums staigā jaunās štātītēs. Ir tomēr forši, ka tev mugurā ir kvalitatīvas drēbes un vari izbaudīt savu hobiju, neuztraucoties, ka copes prieki beigsies nesākušies, jo esi izmircis līdz vīlei vai izpūsts cauri tā, ka zobs uz zoba neturas.

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

Arvis Ančevskis
Aktualitātes
VIDEO! BAM Streetfishing līgas 2023 1. posms – Jelgava
Speciālreportāža 19 stundas
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Praktisks padoms. Kartes zīmēšana ar Lowrance
Speciālreportāža 6 dienas
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Kā stāstīt sabiedrībai par makšķerēšanu
Speciālreportāža Nedēļa
Lielais Loms
Skaties!
Kas ir viena makšķerēšanas reize? Skaidro Agnese Neimane Jordane “Ķeram lielo!” #10 epizodē
Ekskluzīvi 26. maijs, 2023
Lielais Loms
Aktualitātes
Pirmās dienas rezultātu paziņošana! BTA Latvijas čempionāts Spiningošanā no Laivām 2023, Rīgas ezeri
Ekskluzīvi 20. maijs, 2023
Lielais Loms
Aktualitātes
Tiešraides no BTA Latvijas čempionāta spiningošanā no laivām 1.posma atklāšanas
Ekskluzīvi 20. maijs, 2023
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Maija līdaku trakums Burtniekā!
Speciālreportāža 17. maijs, 2023
Lielais Loms
Inventārs
Kādus mānekļus izvēlēties maijā? Praktiski ieteikumi no Jahipaun. Video bloga #18 epizode
Ekskluzīvi 10. maijs, 2023
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Kā Ķīšezerā ar līdakām, jaunumi no Jahipaun un ko darīt ar kormorāniem?
Ekskluzīvi 7. maijs, 2023
Lielais Loms
Inventārs
Līdakas jāķer, kad kastaņi zied! Maija aktualitātes. Video bloga #17 epizode
Speciālreportāža 5. maijs, 2023
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Alex Crazy Fisherman atskats uz Outdoor Riga 2023. Tikai uzvaras!
Speciālreportāža 30. aprīlis, 2023
Lielais Loms
Inventārs
Revidējam veikalu plauktus. Ko jaunajai sezonai piedāvā veikalā Ēsma
20. aprīlis, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Meistarklase. Kā tikt pie trofejas laša? Uģis Circenis
17. aprīlis, 2023
Lielais Loms
Inventārs
Meistarklase. Par spoļu ilgmūžību un apkopi. Uldis Sniķers
17. aprīlis, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Meistarklase: Trofejas zandarts. Kā noķert, kāpēc atlaist
Ekskluzīvi 16. aprīlis, 2023
Lielais Loms
Uncategorized
VIDEO! Stendu piedāvājumu apskats izstādē Outdoor Riga 2023
Ekskluzīvi 15. aprīlis, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Par to, kā copējot neaiziet ar sirdi. Pēteris Lideris un Mārtiņš Iskrovs. “Ķeram lielo!” #7 epizode
Ekskluzīvi 11. aprīlis, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Normunds Ikomass – cilvēks, kurš noķēris vairāk nekā 400 m līdaku. “Ķeram lielo!” #6 epizode
Ekskluzīvi 28. marts, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Kopā 354 cm! Jānis Zariņš un Jānis Mangulis ar labāko rezultātu iekļūst Zander Pro Open kvalifikācijas maču finālā
Ekskluzīvi 25. marts, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Labi, ka izdevās izdzīvot! Cīņa par dzīvību aukstā ūdenī, kad līdz krastam pavisam maz
25. marts, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Tiešraide no Zander Pro Open kvalifikācijas. Kā Jānim Mangulim un Jānim Zariņam pagāja treniņi
Ekskluzīvi 22. marts, 2023
Lielais Loms
Inventārs
Skaties! Ziemas/pavasara cope! Revidējam veikala Jahipaun plauktus
Ekskluzīvi 15. marts, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Tiešraide no Zander Pro Open kvalifikācijas mačiem. Saruna ar Jāni Manguli un Jāni Zariņu
Ekskluzīvi 14. marts, 2023
Lielais Loms
Inventārs
FOTO un VIDEO. Formas, kurās lej silikona mānekļus!
Ekskluzīvi 11. marts, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Par ticību acīm un aminoskābēm mānekļos. Oskars Šteinbergs. “Ķeram lielo!” #4 epizode
Ekskluzīvi 28. februāris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Kur paliek lielie zandarti – Imants Tiltiņš un Svens Rubulis. Ķeram lielo! #3 epizode
Ekskluzīvi 14. februāris, 2023
Lielais Loms
Uncategorized
FOTOREPORTĀŽA un VIDEO. Zemledus makšķerēšanas čempionāts Lielezers. Fināls
13. februāris, 2023
Lielais Loms
Inventārs
VERGA! Kā to pareizi lietot, lai rūpētos par savu drošību uz ledus
11. februāris, 2023
Lielais Loms
Uncategorized
Kā un vai strādā peldošie ziemas copes kostīmi? Noderīgi padomi
6. februāris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Bušu cope Užavā un Ventspilī. Inventārs, ēsma, svini, kāti un sistēmas
3. februāris, 2023

Lasītākie