Receptes

Foreles stāsts0

Foto: SHUTTERSTOCK

Skatoties Lielā Loma ciemošanos Latgalē, iedvesmojos un iegriezos Pērtnieku dīķos, kur ir foreļu audzētava. Izdevās noķert pāris foreles, kas deva iedvesmu pagatavot dažus foreles ēdienus un sagādāja lielisku atpūtu un adrenalīnu.

 

Maizītes ar foreles ikriem

Foto: SHUTTERSTOCK

Pagatavosim foreles ikrus.

Iegūstot foreles ikrus, sākumā tos noskalojam ar minerālūdeni,tad nosusinām un pārkaisām ar 2/3 sāls/cukurs.

Liekam nostāvēties 2 h, tad sagatavotās maizītes pārsmērējam ar zaļumu sviestu un uzliekam iepriekš sagatavotos ikrus vēlamajā daudzumā.

 

Lavašs ar mazsālītu foreli

Foto: SHUTTERSTOCK

Kad no foreles ir izņemti ikri, no astes gala uztaisām steikus, bet no vēdera liemeņa uztaisām filejas, ko var burvīgi iesālīt un uztaisīt lavašu.

Fileju sālīsim šādi: 2/3 sāls/cukurs, norīvējam no citrona miziņu, ierīvējam foreles fileju un atstājam uz 1 h.

Kad ir gatava, sagriežam plānās šķēlītēs, ņemam lavašu, noklājam ar krēmsieru, pārkaisām ar citronpipariem, uzklājam mazsālītās foreles šķēlītes – tālāk var pilnveidot ar dažādiem dārzeņiem pēc saviem ieskatiem. Mans ieteikums ar papriku un svaigu gurķi.

Tad izveidojam veltnīšus un sagriežam vēlamās daļās.

 

Foreles steiki uz grila

Foto: SHUTTERSTOCK

Mums palika foreles astītes, no kurām bijām izgriezuši steikus – no katras foreles vidēji 4 gab. atkarībā no svara. Izgatavojam no folijas laiviņas, ko varēs sk. foto.

Folijas laiviņās ieliekam sviestu ar zaļumiem, foreles steikus pārkaisām ar citronpipariem un nedaudz uzspiežam citrona sulu.

Liekam uz grila un cepam vidēji cietu, uzspiežot ar pirkstu, vidēji 20 min atkarībā no grila karstuma.

Vai cepeškrāsnī 180 grādos apmēram 30 min.

 

Uhu ar foreli

Foto: SHUTTERSTOCK

Mums no zivs palika galva, asakas, kā arī aste.

Es uhu ieteiktu gatavot uz ugunskura, jo tā ir daudzreiz gardāk nekā mājas apstākļos.

Novāra galvu, asakas, kā arī asti, no tā nokāšam visu buljonu, tad atsevišķā katlā apcepam sīpolus un burkānus un pievienojam buljonu no novārījuma. Pieliekam smalki salmiņos sagrieztus kartupeļus. Man patīk pievienot uz oglēm ceptus tomātus un svaigus zaļumus.

Un beigās, kad uhu ir gatavs, iemērcam degošu pagali, tas piedod īpašu garšu!

 

Edgars Rakvics

LA.lv
LielaisLoms.eu aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.