Inventārs

Dzīvie attēli: kad labākais kļūst vēl labāks0

Foto: no privātā arhīva

Kas jauns laivu elektronikā?

Pa šiem gadiem tehnoloģiju attīstība zemūdens izpētē ir gājusi uz priekšu milzu soļiem. Agrāk ļoti dārgās tehnoloģijas, kuras bija pieejamas tikai lielajiem zvejas kuģiem, ienāca arī copēs laivās un turpina attīstīties. Kā neapmaldīties elektronikas džungļos?

Eholotes, jaunākās tehnoloģijas copē ir mūsu darbs. Savu darbu darām ar baudu, visu jaunāko pasūtām nekavējoties, testējam un esam lietas kursā par uzlabojumiem. Šeit mēģināšu īsi pastāstīt – kam būtu jēga pievērst uzmanību, ja apskatām premium segmentu. Premium tāpēc, ka, cik mums zināms, budžeta klasē nav apspriešanas vērtu jaunumu.

Sezonas bomba ir Garmin Panoptix Livescope PLUS sistēma. Par to baumoja jau kādu brīdi, arī mēs par šo sistēmu ļoti interesējāmies, un Garmin mūs sadzirdēja. Testiem jauno LVS34 devēju dabūjām reizē ar iekārtu izziņošanu patērētājiem, vēlāk par lielo tirgu Beta testētājiem, bet ātrāk nekā daudzi citi tirgi. Esam ar to bijuši jūrā, un arī Daugavas ūdeņos testi ir veikti.

Iepriekšējais Livescope devējs LVS32, mūsuprāt, bija labākais, kas makšķerēšanas elektronikas tirgū ir pieejams. Ļoti precīza bilde, bez jebkādas “lagas”, sniedza precīzu informāciju par zivīm un reljefu pat 50 m attālumā no laivas. Piecu collu mānekli varēja brīvi kontrolēt vairāk nekā 20 m attālumā no laivas pat 15 m dziļumā. Ar lielajiem mānekļiem pelāģiskas zivis “medījām” arī 30+ metru attālumā. Garmin tik un tā turpināja tā darbību uzlabot, regulāri pilnveidoja programmatūru, cīnījās ar atbalsīm, Ghost tree, kuras radīja lielā sonāra jauda. Jauda dod to, ko mums vajag, – skaidrību pat 30 m attālumā. Garmin ir parūpējies par lielām jaudas rezervēm, jo sonārs ir pieslēgts caur datu apstrādes moduli GLS10, uz kuru strāvas vadā ir 7,5 A drošinātājs. Rezerves ir lielas, un nākotnē tās izmantos!

Pavisam nesen iznāca kārtējais programmatūras atjauninājums. Kopā ar jauno LVS34 devēju tas bija ļoti labs iemesls doties testos ne tikai jūrā, bet arī duļķainajā Daugavā. Vēl viens labs iemesls testiem bija apskatīt Humminbird Mega Live devēja programmatūras uzlabojumus.

Foto: no privātā arhīva

Ir svarīgi redzēt un saprast, ko redzi.
Foto: no privātā arhīva

 

Sāksim ar Humminbird Mega Live

Attēls ļoti dzidrs, tīrs, ir uzlabota jauda, palielinājies darba attālums, pēc jaunā softa ielādes ir jāņem vērā, ka iestatījumi jāveic manuāli. Vai manā laivā būtu vieta Mega Live? Jā, šobrīd ir un paliks, jo sekosim tā attīstībai. Jā, ja man būtu tikai Humminbird iekārtas, piemēram, Helix 9 vai 10 kā vienīgais aparāts un nav vietas vairākiem ekrāniem – jā, es lietotu Mega Live. Tas noteikti turpinās attīstīties, bet ir jāatceras, ka Garmin šajās tehnoloģijās ir priekšā vismaz trīs gadu attīstībā.

 

Labākais, kas kļuvis vēl labāks

Pēc jaunā softa – LVS32 arī kļuvis ievērojami dzidrāks un pilnīgi noteikti ir lietojams ar baudu. Līdz šim šis bija labākais, ko laivā varēja vēlēties. Tagad ir LVS34 – devēja forma cita, “spraugas” starp stariem kļuvušas mazākas, darba attālums jūrā uzrādīja pat 60 m reljefu. Pārbaudot LVS32 – jā, arī tas velk 60 m, bet jaunā devēja bilde ir sulīgāka un dzidrāka, pat ar bāzes uzstādījumiem. Pārbaudījām jaunās fīčas – trails strādā trīs līmeņos. Krāsu paletes kļūst vēl labākas, kontrastainākas. Verdikts – mūsu kaujas laivā paliks abi, sekosim izmaiņām un attīstībai. Copes “feinšmekeriem”, kuriem patīk sevi palutināt, – ir vērts iet uz augšu, ir labs! Sīkākas detaļas, uzstādīšanas nianses un fīčas – gaidām ciemos veikalā Eholotes.lv. Mēs jau strādājam pie idejām jauniem kronšteiniem.

Salīdzinām iepriekšējo ar jauno.
Foto: no privātā arhīva

Ko vēl testējām?

Humminbird Apex 16 MSI+ mūsu laivā parādījās jau rudenī. Vēlreiz ieskatījāmies neatkārtojamajos Humminbird sānskatos, un tur viss ir ļoti labi. Arī ātrdarbība ir ļoti laba, ja salīdzina ar Solix paaudzēm. Jaunums ir tāds, ka Humminbird aparātiem pie mums tagad ir pieejama dziļumu karte – visa Latvija ar visjaunākajiem dziļumu datiem. Tagad šie dati ir pieejami arī Garmin aparātiem, kartes mums ir veikalā uz vietas, Garmin ir ievietojis mūsu datus. Līdzīgi arī ar Navionics kartēm – tagad arī tās satur gandrīz visus mūsu datus, tomēr visprecīzākā interpolācija ir un paliek mūsu pašu kartogrāfijas ražojumiem. Tāda sajūta ir. Bet jūs to varat pie mums apskatīt, pārbaudīt!

Vēl ļoti patīkami pārsteidza Garmin sānskati, arī tur ir veikti programmatūras uzlabojumi, un tie ir būtiski. GT56 devējs rāda visu, papildus vēl Garmin fantastiskā veiktspēja… Eh… Izvēle elektronikā kļūst aizvien sarežģītāka. Mums darba kļūst aizvien vairāk, aizvien vairāk jautājumu, kuriem vajag atbildes no pieredzes. Mūsu klientiem ir pieejama faktiski visa mana informācija un pieredze, ciktāl to atļauj līgumi ar ražotājiem. Palīdzēsim ar izvēli. Mums patīk mūsu darbs, un darām to ar prieku! Gaidām ciemos!

 

Mārtiņš Balodis

LA.lv
LielaisLoms.eu aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.