Medijs Outdoor Life ziņo par iespaidīgu lomu Britu Kolumbijā, kur Fraseras upē makšķernieki noķēruši balto stori, kas, iespējams, ir lielākā jebkad ar makšķeri noķertā šīs sugas zivs. Lai gan zivs netika svērta, pēc veiktajiem mērījumiem tās svars varētu sasniegt aptuveni 544 kilogramus, kas būtu vairāk nekā divreiz lielāks par pašreizējo pasaules rekordu. Loma aculiecinieks un makšķerēšanas gids Kevins Estrada, kurš vada uzņēmumu Sturgeon Slayers, norāda, ka šī zivs bijusi vēl iespaidīgāka nekā 2021. gadā noķertā baltā store, kuras svars tika lēsts aptuveni 404 kilogramu apmērā.
Mērlente izrādījās par īsu
Milzu store tika noķerta 4. jūnijā Fraseras upē. Estrada stāsta, ka zivs izrādījusies tik liela, ka tās izmērīšanai nepieticis ar vienu mērlenti. Kopējais zivs garums sasniedza aptuveni 3,56 metrus, bet apkārtmērs bija aptuveni 1,52 metri. Balstoties uz garuma un apkārtmēra mērījumiem, gids aprēķināja, ka zivs varētu svērt aptuveni 544 kilogramus. Tomēr precīzs svars netika noteikts, jo saskaņā ar Britu Kolumbijas noteikumiem balto stori nedrīkst izcelt no ūdens. Pēc izmērīšanas un marķēšanas zivs tika atlaista atpakaļ upē. Britu Kolumbijā baltā store ir apdraudēta suga, un lielākajā daļā ūdeņu tās makšķerēšana vispār nav atļauta. Fraseras upe ir vienīgā vieta provincē, kur iespējama balto storu makšķerēšana, turklāt tikai ievērojot stingrus principus – visas zivis obligāti jāatlaiž. Kevins Estrada uzskata, ka tieši šie noteikumi ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Fraseras upe joprojām ir mājvieta pasaules mēroga izmēra storēm. Viņš jau daudzus gadus aktīvi atbalsta principu noķer un atlaid, kā arī iesaistās balto storu marķēšanas programmā, kas palīdz pētniekiem iegūt vairāk informācijas par šīm senajām zivīm.
Dzīvs rekords, nevis trofeja
2025. gadā Estrada par ieguldījumu storu aizsardzībā saņēma Karaļa Čārlza III kronēšanas medaļu. Komentējot jaunāko lomu, viņš uzsvēra, ka šis notikums ir daudz nozīmīgāks par iespējamu rekordu. “Pats galvenais nav rekords. Tas ir apliecinājums tam, ka atbildīga makšķerēšana un dabas aizsardzība var palīdzēt saglabāt sugu, kas uz Zemes dzīvo jau vairāk nekā 200 miljonus gadu,” norādīja Estrada. Viņš piebilda, ka Fraseras upē joprojām peld īsti milži un cilvēku pienākums ir nodrošināt, lai arī nākamajām paaudzēm būtu iespēja tos redzēt un aizsargāt. “Mēs neesam upes īpašnieki – mēs esam tās sargi. Katra zivs, ko noķeram, mums ir dzīvs rekords, nevis trofeja,” uzsvēra makšķerēšanas gids.
Jūsu Safari tīmekļa pārlūkprogramma ir novecojusi! Iesakām to nekavējoties atjaunot, lai saturu šajā portālā varētu lietot pilnā apmērā. Vai varat izmantot kādu no populārākajām pārlūkprogrammām, piemēram, Google Chrome vai Firefox.