Inventārs

Termosu tests. Maksimāli karsta tēja maksimāli ilgu laiku0

No žurnāla Medības arhīva

Viss sākās ar to, ka Lietuvā medību izstādē devāmies pie termosu Stanley stenda, lai iegādātos šādu mantu. Par tādu jau ilgi biju domājusi, jo biju dzirdējusi kolēģa Oskara Treiliha stāstus par viņa ļoti labo pieredzi ar šiem termosiem. Man līdz tam bija sanākusi darīšana ar visvisādiem lētākiem variantiem, sadāvinātiem termosiem, kuru saturs ap pusdienas laiku parasti ir vien silti remdens. Tad, lūk… Kad stāvēju pie Stanley stenda un jau biju izdiedelējusi atlaidi, pienāca kāds paziņa un iečukstēja ausī: “Nepērc šito, pērc Thermos!” Ko nu vairs, biju par savu Stanley jau samaksājusi. Tomēr sapratu, ka šis temats prasās pēc nopietnāka pētījuma. Rezultātā manā īpašumā pašlaik ir pieci termosi.

Procesa sākums
Nav, protams, iespējams pārbaudīt visu zīmolu termosus, bet ar kaut ko varam sākt. Manā īpašumā jau bija Stanley, kā arī dāvanā saņemts termoss suvenīrs, kas patiesībā nemaz nebija tik slikts. Tad sanāca pa ceļam iebraukt veikalā Outdoortactics.eu, kur iegādājos divus termosus. Pirmais – litra Tatonka, otrs – Klean Kanteen. Pirmais esot ļoti labs, otrais – mazliet snobiskiem lietotājiem, kuri tādu varot atļauties. Klean Kanteen 592 ml termosa cena 43 eiro, savukārt par Tatonku nācās šķirties no 28 eiro testa īstenošanas laikā. Sapratu, ka bez Thermos šoreiz neiztikt, tādēļ iegriezos veikalā Gards, kur, par laimi, plauktā bija arī šī zīmola termoss, kas man izmaksāja 23 eiro. Savukārt Stanley cena oficiāli bija ap 50 eiro, tātad visdārgākais šajā plejādē.

Termosu tests

Ātri sapratu, ka Klean Kanteen ir trauks, ko testēšu ārpus konkurences, jo tas ir vairāk kā termokrūze, ko ērti ielikt somā un paņemt līdzi pie dabas. Tam komplektā arī nav krūzītes, no kā dzert. Ja tēja pārāk karsta, to iedzert no termosa nav diez cik ērti. Toties silta kafija vai vēsa bērzu sula – tieši laikā. Interesanti, ka Klean Kanteen šā izmēra traukā precīzi ietilpa Circle K pieejamā XL krūze kafijas. Ļoti ērti, ka no rīta ielieta kafija ir silta vēl ilgi. Tāpat atklāju vēl vienu ideālu pielietojumu – šis termoss ļauj saglabāt dzērienu vēsu un svaigu ilgu laiku. Ielēju tajā vēsas bērzu sulas, un tās tādas bija vēl nākamajā rītā.

Pirmais tests – sajūtas
Testu sāku ar to, ka trīs termosus paņēmu līdzi uz kādu pasākumu. Tēja pagatavota iepriekšējā vakarā. Diena vēsa un nejauka, tieši prasījās pēc karsta dzēriena. Līdz šim ļoti subjektīvajam testam Thermos vēl nebija pievienojies manai kolekcijai. Pirmais pusdienlaikā tika atskrūvēts SIA GMB dāvātais termoss, kas līdz šim bija kalpojis pietiekami labi. Jau no paša sākuma bija skaidrs, ka šis termoss ar profesionāļiem nespēs sacensties, tomēr savu uzdevumu pildīja gana labi. Pēc 12 stundām tēja ir gana karsta, tieši dzerama – ne par karstu, ne vēsu. Tatonka termosa saturs bija gana karsts, noteikti karstāks par iepriekšējā termosa tēju. Sajūtu ziņā šķita, ka siltumu vislabāk turējis Stanley. Izvēršoties sarunai par termosiem, daži pasākuma dalībnieki sāka lielīties ar saviem traukiem. Viens kungs rādīja termosu, kura cena esot ap 120 eiro, un tas kalpojot ļoti labi. Vēl kādam bija Thermos, kas arī tēju turot karstu ļoti ilgu laiku.
Kad nu manā kolekcijā parādījās Thermos, nolēmu pārbaudīt visu tā pa īstam. Ar termometru.

Visu izšķir daži grādi
Pirms testēt termosus, pajautāju viedokli Facebook lietotājiem mednieku grupā, lai noskaidrotu, kuru no termosiem mednieki atzīst par labu esam, kādi kritēriji ikdienas lietošanā ir svarīgi. Atbildes bija gana interesantas. Liela daļa mednieku atbildēja, ka nav svarīgi, kāds ražotājs, ka tik termoss tur siltumu un aukstumu. Kādam citam svarīgākā bija termosa ietilpība, vēl kādam vienalga kāds, ka tik lēts. No aptaujātajiem absolūtos līderos izvirzījās Stanley, tad Thermos, kāds minēja Esbit, vēl kāds Isosteel. Neviens neatzīmēja Tatonku vai Klean Kanteen. Šie rezultāti nebija nekāds pārsteigums un norādīja uz to, ka gan jau katrs mednieks zina, kas viņam ir vislabākais.

Mans īstenotais tests bija pavisam vienkāršs. Vakarā četros termosos ielēju karstu ūdeni. Termosus aiztaisīju un atstāju līdz nākamās dienas pusdienlaikam – līdzīgi kā tas būtu medībās. Tad vēru vaļā termosus vienu pēc otra un mērīju tajos temperatūru. Pirmajā vienkāršākajā termosā – grādi 58, Tatonka un Thermos šajā brīdī uzrādīja vienādu rezultātu – 72 grādus, savukārt Stanley turējās visiem priekšā ar 74 grādiem. Nākamo mērījumu veicu pēc 24 stundām. Nu noteikti vajadzēja izkristalizēties uzvarētājam. Visiem cītīgi turēja līdzi vienkāršais bezvārda termoss ar 50 grādiem. Joprojām silta tēja. Tatonka rādīja 68 grādus, kas bija liels atrāviens, bet vislielākais pārsteigums bija tas, ka Thermos rādījumi bija par pāris grādiem zemāki nekā Tatonkai. Protams, Stanley bija augšgalā ar 70 grādiem. Nākamajam mērījumam pienāca kārta pēc mazliet vairāk nekā 36 stundām. Bezvārda termoss rādīja 36 grādus, Tatonka – 48, Thermos – 44, bet Stanley – 50. Uzvarētājs bija noskaidrots, tāpat arī otrās un trešās vietas ieguvēji. Jāsaka, ka ilgtermiņā visstabilākie rādītāji bija Stanley un Tatonkai.

Es teiktu, ka Tatonka, Thermos un Stanley ir viena plauktiņa termosi, kuri visi ir labi un ilgi tur siltumu. Medību apstākļos, kad gribas siltu tēju, nav būtiski, vai tējas temperatūra ir 72 vai 74 grādi. Tomēr izteiktā pārliecība, ka Thermos ir labāks par Stanley, īsti neapstiprinājās. Savā ziņā Thermos un Tatonka ir labāki par Stanley, un tā ir cena – tā atšķiras gandrīz divas reizes. Tomēr, ja ir vēlme saņemt labāko kvalitāti par savu naudu, tad Stanley ir tas, uz ko mest aci un likt savā medību somā.

Termosu satura mērījumi

Novērtējums
Nav tā, ka termosu paņem līdzi uz copi un tur visu laiku somā. To atver, no tā mazliet padzeras, kādu brīdi termoss ir vaļā. Kamēr tas notiek, dzēriens atdziest. Jo vairāk trauku virina, jo ātrāk atdziest tā saturs. Tādēļ visu trīs profesionālo termosu vāciņi izgatavoti ar gropīti, kas ļauj dzeramo ieliet krūzītē, termosu neatskrūvējot līdz galam vaļā. Tā var ilgāk saglabāt tēju karstu. Tāpat vērā ņemams ieteikums pirms tējas ieliešanas termosu izskalot ar karstu ūdeni, lai tas būtu jau silts. Tā šķidrums, nokļūstot traukā, būs maksimāli karsts. Šajā testā to neizmēģināju, tādēļ nav empīriska pamatojuma šim apgalvojuma, bet tas izklausās loģisks. Tāpat esmu pamanījusies termosu vienmēr likt zābaka stulmā vai somā, lai tas būtu siltumā un tik ātri neatdzistu. Šķiet, nu varēšu no šī ieraduma atteikties, jo šie termosi patiešām tur siltumu. Kopumā var secināt, ka esmu atradusi savu termosu. Tatonka tiks uzdāvināta manam tēvam, kurš arī līdz šim mocījās ar vēsu kafiju pusdienlaikā. Thermos būs dāvana kādam labam draugam. Šo visu trīs termosu atšķirība slēpjas tikai dažos grādos, kas faktiski nav būtiska. Savukārt Klean Kanteen kļūs par mana auto aksesuāru, pērkot kafiju Cirkulī.

Kur paliek lielie zandarti – Imants Tiltiņš un Svens Rubulis. Ķeram lielo! #3 epizode

Abonē 2024. gadam. DĀVANĀ makšķernieku KALENDĀRS ar ieteicamajām copes dienām!
Saistītie raksti

Makšķernieka gads 2024

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

Kate Šterna
Receptes
Video recepte! Laša tartars ar marinētiem sīpoliem
Ekskluzīvi 8 stundas
Lielais Loms
Makšķerēšana
Viena monstrīga līdaka divas reizes dienā – tas ir iespējams – Anri Anaņins. “Sarunas laivā” #9
Ekskluzīvi 1 diena
Lielais Loms
Aktualitātes
Video! Aklā līdaka un lietus, kas sāpēja. Reportāža no Tumsas Kausa 2024
Ekskluzīvi 3 dienas
Arvis Ančevskis
Skaties!
SKATIES! Viņiem reāli paveicās! Uzskatāms piemērs tam, kādēļ jāpievērš uzmanība bojām!
Ekskluzīvi 5 dienas
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Nobrauc gar pašu laivu un uztaisa vilni! Kā ir ar savstarpējo copmaņu ētiku?
Ekskluzīvi 8. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Slepenās asaru ķeršanas vietas un salauzta dzenskrūve! “Ķeram lielo!” #40 epizode
Ekskluzīvi 2. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Pēc 50 cm gariem asariem! Vai ir vērts to dēļ dzīties uz Nīderlandi. Skaidro Jānis Zariņš
26. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Eholotes stiprinājumi daudz lētāk nekā oriģināli? Praktisks padoms
20. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Ātrums, svins un attālums – viss “pie kājas” un četri kāti mīnusā! “Ķeram lielo!” #39 epizode
Ekskluzīvi 18. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Pigori
Beigts pilots, sapinušās makšķeres un rezultātā depresija: Laivu līga – komandas “Lielais loms” pieredze
Speciālreportāža 6. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Pigori
VIDEO! Unikāli kadri Juglas ezerā. Karpu nārsts?
Ekskluzīvi 3. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Predatortour sacensību pirmā diena tiešraidē. Startē 4 komandas no Latvijas
30. maijs, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Tiešais no Nīderlandes – Predator Tour ar Jāni Zariņu un Jāni Manguli
Ekskluzīvi 28. maijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Foto un video! Kad dāmas izgriež večiem pogas. Noķer tik lielu līdaku, ka knapi var noturēt
28. maijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Cope pirmajā metienā, aizsviests māneklis un Burtnieku ezera vilinājums. “Ķeram lielo!” #37 epizode
Ekskluzīvi 21. maijs, 2024
Arvis Ančevskis
Inventārs
Kad laika nav, bet gribas daudz zivju! Nano džigs un nano asaris! Video bloga #26 epizode
Ekskluzīvi 20. maijs, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Skaties! Top 3 mānekļi Burtniekam maijā. Ķeras gan līdakas, gan asari
Ekskluzīvi 16. maijs, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Video! Kādi nosacījumi tagad jāievēro makšķerniekiem, stājoties spēkā Makšķerēšanas noteikumiem?
27. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Laivas, kruķi un asari, ko iepazīstināt ar veikalu piedāvājumiem. “Ķeram lielo!” #36 epizode
Ekskluzīvi 7. maijs, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Pieci mānekļi, ar kuriem šogad vērts sākt sezonu. Iesaka Māris Auziņš
Ekskluzīvi 29. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Visa cope ir viens vienīgs eksperiments! Aigars Garais. “Ķeram lielo!” #35 epizode
Ekskluzīvi 23. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Skaties! Spinnerbaiti, paštaisītas džiggalvas, čaterbaiti, reāllaika vadība eholotes sensoram
Ekskluzīvi 18. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Laivu un to aprīkojuma jaunumi un sezonas aktualitātes. Video bloga #24 epizode
Ekskluzīvi 13. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Pavasaris, upe, fīderis. Iesvētām Golden Catch kātu un testējam Trapper barības. Video blogs #23
Ekskluzīvi 2. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Zivis neķer māneklis, tās ķer rokas. Māris Klauze. “Ķeram lielo!” #34 epizode
Ekskluzīvi 9. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Pigori
Alex Crazy Fisherman: “Lielākais heiteris pagaidām ir no “Lielā loma” Arvis, kurš nekad nav šitai laivai pat blakus nostājies”
30. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video! Lašu un taimiņu cope Salacā! Mīnus četri šūpiņi un beigās smuks taimiņš
Ekskluzīvi 7. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Jo plakanāks dibens, jo mazāku motoru vajag. Gints Zeiļa.”Ķeram lielo!” #32 epizode
Ekskluzīvi 5. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Sports sākas tad, kad parastie copmaņi dodas mājās! Oskars Dzelzkalējs. “Ķeram lielo!” #31 epizode
Ekskluzīvi 20. februāris, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Svēršana un sarunas. Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā 2024, Baļotes ezers
Speciālreportāža 17. februāris, 2024

Lasītākie