Inventārs

Termosu tests. Maksimāli karsta tēja maksimāli ilgu laiku0

No žurnāla Medības arhīva

Viss sākās ar to, ka Lietuvā medību izstādē devāmies pie termosu Stanley stenda, lai iegādātos šādu mantu. Par tādu jau ilgi biju domājusi, jo biju dzirdējusi kolēģa Oskara Treiliha stāstus par viņa ļoti labo pieredzi ar šiem termosiem. Man līdz tam bija sanākusi darīšana ar visvisādiem lētākiem variantiem, sadāvinātiem termosiem, kuru saturs ap pusdienas laiku parasti ir vien silti remdens. Tad, lūk… Kad stāvēju pie Stanley stenda un jau biju izdiedelējusi atlaidi, pienāca kāds paziņa un iečukstēja ausī: “Nepērc šito, pērc Thermos!” Ko nu vairs, biju par savu Stanley jau samaksājusi. Tomēr sapratu, ka šis temats prasās pēc nopietnāka pētījuma. Rezultātā manā īpašumā pašlaik ir pieci termosi.

Procesa sākums
Nav, protams, iespējams pārbaudīt visu zīmolu termosus, bet ar kaut ko varam sākt. Manā īpašumā jau bija Stanley, kā arī dāvanā saņemts termoss suvenīrs, kas patiesībā nemaz nebija tik slikts. Tad sanāca pa ceļam iebraukt veikalā Outdoortactics.eu, kur iegādājos divus termosus. Pirmais – litra Tatonka, otrs – Klean Kanteen. Pirmais esot ļoti labs, otrais – mazliet snobiskiem lietotājiem, kuri tādu varot atļauties. Klean Kanteen 592 ml termosa cena 43 eiro, savukārt par Tatonku nācās šķirties no 28 eiro testa īstenošanas laikā. Sapratu, ka bez Thermos šoreiz neiztikt, tādēļ iegriezos veikalā Gards, kur, par laimi, plauktā bija arī šī zīmola termoss, kas man izmaksāja 23 eiro. Savukārt Stanley cena oficiāli bija ap 50 eiro, tātad visdārgākais šajā plejādē.

Termosu tests

Ātri sapratu, ka Klean Kanteen ir trauks, ko testēšu ārpus konkurences, jo tas ir vairāk kā termokrūze, ko ērti ielikt somā un paņemt līdzi pie dabas. Tam komplektā arī nav krūzītes, no kā dzert. Ja tēja pārāk karsta, to iedzert no termosa nav diez cik ērti. Toties silta kafija vai vēsa bērzu sula – tieši laikā. Interesanti, ka Klean Kanteen šā izmēra traukā precīzi ietilpa Circle K pieejamā XL krūze kafijas. Ļoti ērti, ka no rīta ielieta kafija ir silta vēl ilgi. Tāpat atklāju vēl vienu ideālu pielietojumu – šis termoss ļauj saglabāt dzērienu vēsu un svaigu ilgu laiku. Ielēju tajā vēsas bērzu sulas, un tās tādas bija vēl nākamajā rītā.

Pirmais tests – sajūtas
Testu sāku ar to, ka trīs termosus paņēmu līdzi uz kādu pasākumu. Tēja pagatavota iepriekšējā vakarā. Diena vēsa un nejauka, tieši prasījās pēc karsta dzēriena. Līdz šim ļoti subjektīvajam testam Thermos vēl nebija pievienojies manai kolekcijai. Pirmais pusdienlaikā tika atskrūvēts SIA GMB dāvātais termoss, kas līdz šim bija kalpojis pietiekami labi. Jau no paša sākuma bija skaidrs, ka šis termoss ar profesionāļiem nespēs sacensties, tomēr savu uzdevumu pildīja gana labi. Pēc 12 stundām tēja ir gana karsta, tieši dzerama – ne par karstu, ne vēsu. Tatonka termosa saturs bija gana karsts, noteikti karstāks par iepriekšējā termosa tēju. Sajūtu ziņā šķita, ka siltumu vislabāk turējis Stanley. Izvēršoties sarunai par termosiem, daži pasākuma dalībnieki sāka lielīties ar saviem traukiem. Viens kungs rādīja termosu, kura cena esot ap 120 eiro, un tas kalpojot ļoti labi. Vēl kādam bija Thermos, kas arī tēju turot karstu ļoti ilgu laiku.
Kad nu manā kolekcijā parādījās Thermos, nolēmu pārbaudīt visu tā pa īstam. Ar termometru.

Visu izšķir daži grādi
Pirms testēt termosus, pajautāju viedokli Facebook lietotājiem mednieku grupā, lai noskaidrotu, kuru no termosiem mednieki atzīst par labu esam, kādi kritēriji ikdienas lietošanā ir svarīgi. Atbildes bija gana interesantas. Liela daļa mednieku atbildēja, ka nav svarīgi, kāds ražotājs, ka tik termoss tur siltumu un aukstumu. Kādam citam svarīgākā bija termosa ietilpība, vēl kādam vienalga kāds, ka tik lēts. No aptaujātajiem absolūtos līderos izvirzījās Stanley, tad Thermos, kāds minēja Esbit, vēl kāds Isosteel. Neviens neatzīmēja Tatonku vai Klean Kanteen. Šie rezultāti nebija nekāds pārsteigums un norādīja uz to, ka gan jau katrs mednieks zina, kas viņam ir vislabākais.

Mans īstenotais tests bija pavisam vienkāršs. Vakarā četros termosos ielēju karstu ūdeni. Termosus aiztaisīju un atstāju līdz nākamās dienas pusdienlaikam – līdzīgi kā tas būtu medībās. Tad vēru vaļā termosus vienu pēc otra un mērīju tajos temperatūru. Pirmajā vienkāršākajā termosā – grādi 58, Tatonka un Thermos šajā brīdī uzrādīja vienādu rezultātu – 72 grādus, savukārt Stanley turējās visiem priekšā ar 74 grādiem. Nākamo mērījumu veicu pēc 24 stundām. Nu noteikti vajadzēja izkristalizēties uzvarētājam. Visiem cītīgi turēja līdzi vienkāršais bezvārda termoss ar 50 grādiem. Joprojām silta tēja. Tatonka rādīja 68 grādus, kas bija liels atrāviens, bet vislielākais pārsteigums bija tas, ka Thermos rādījumi bija par pāris grādiem zemāki nekā Tatonkai. Protams, Stanley bija augšgalā ar 70 grādiem. Nākamajam mērījumam pienāca kārta pēc mazliet vairāk nekā 36 stundām. Bezvārda termoss rādīja 36 grādus, Tatonka – 48, Thermos – 44, bet Stanley – 50. Uzvarētājs bija noskaidrots, tāpat arī otrās un trešās vietas ieguvēji. Jāsaka, ka ilgtermiņā visstabilākie rādītāji bija Stanley un Tatonkai.

Es teiktu, ka Tatonka, Thermos un Stanley ir viena plauktiņa termosi, kuri visi ir labi un ilgi tur siltumu. Medību apstākļos, kad gribas siltu tēju, nav būtiski, vai tējas temperatūra ir 72 vai 74 grādi. Tomēr izteiktā pārliecība, ka Thermos ir labāks par Stanley, īsti neapstiprinājās. Savā ziņā Thermos un Tatonka ir labāki par Stanley, un tā ir cena – tā atšķiras gandrīz divas reizes. Tomēr, ja ir vēlme saņemt labāko kvalitāti par savu naudu, tad Stanley ir tas, uz ko mest aci un likt savā medību somā.

Termosu satura mērījumi

Novērtējums
Nav tā, ka termosu paņem līdzi uz copi un tur visu laiku somā. To atver, no tā mazliet padzeras, kādu brīdi termoss ir vaļā. Kamēr tas notiek, dzēriens atdziest. Jo vairāk trauku virina, jo ātrāk atdziest tā saturs. Tādēļ visu trīs profesionālo termosu vāciņi izgatavoti ar gropīti, kas ļauj dzeramo ieliet krūzītē, termosu neatskrūvējot līdz galam vaļā. Tā var ilgāk saglabāt tēju karstu. Tāpat vērā ņemams ieteikums pirms tējas ieliešanas termosu izskalot ar karstu ūdeni, lai tas būtu jau silts. Tā šķidrums, nokļūstot traukā, būs maksimāli karsts. Šajā testā to neizmēģināju, tādēļ nav empīriska pamatojuma šim apgalvojuma, bet tas izklausās loģisks. Tāpat esmu pamanījusies termosu vienmēr likt zābaka stulmā vai somā, lai tas būtu siltumā un tik ātri neatdzistu. Šķiet, nu varēšu no šī ieraduma atteikties, jo šie termosi patiešām tur siltumu. Kopumā var secināt, ka esmu atradusi savu termosu. Tatonka tiks uzdāvināta manam tēvam, kurš arī līdz šim mocījās ar vēsu kafiju pusdienlaikā. Thermos būs dāvana kādam labam draugam. Šo visu trīs termosu atšķirība slēpjas tikai dažos grādos, kas faktiski nav būtiska. Savukārt Klean Kanteen kļūs par mana auto aksesuāru, pērkot kafiju Cirkulī.

Par ticību acīm un aminoskābēm mānekļos. Oskars Šteinbergs. “Ķeram lielo!” #4 epizode

Saistītie raksti

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

Arvis Ančevskis
Aktualitātes
VIDEO! BAM Streetfishing līgas 2023 1. posms – Jelgava
Speciālreportāža 18 stundas
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Praktisks padoms. Kartes zīmēšana ar Lowrance
Speciālreportāža 6 dienas
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Kā stāstīt sabiedrībai par makšķerēšanu
Speciālreportāža Nedēļa
Lielais Loms
Skaties!
Kas ir viena makšķerēšanas reize? Skaidro Agnese Neimane Jordane “Ķeram lielo!” #10 epizodē
Ekskluzīvi 26. maijs, 2023
Lielais Loms
Aktualitātes
Pirmās dienas rezultātu paziņošana! BTA Latvijas čempionāts Spiningošanā no Laivām 2023, Rīgas ezeri
Ekskluzīvi 20. maijs, 2023
Lielais Loms
Aktualitātes
Tiešraides no BTA Latvijas čempionāta spiningošanā no laivām 1.posma atklāšanas
Ekskluzīvi 20. maijs, 2023
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Maija līdaku trakums Burtniekā!
Speciālreportāža 17. maijs, 2023
Lielais Loms
Inventārs
Kādus mānekļus izvēlēties maijā? Praktiski ieteikumi no Jahipaun. Video bloga #18 epizode
Ekskluzīvi 10. maijs, 2023
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Kā Ķīšezerā ar līdakām, jaunumi no Jahipaun un ko darīt ar kormorāniem?
Ekskluzīvi 7. maijs, 2023
Lielais Loms
Inventārs
Līdakas jāķer, kad kastaņi zied! Maija aktualitātes. Video bloga #17 epizode
Speciālreportāža 5. maijs, 2023
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Alex Crazy Fisherman atskats uz Outdoor Riga 2023. Tikai uzvaras!
Speciālreportāža 30. aprīlis, 2023
Lielais Loms
Inventārs
Revidējam veikalu plauktus. Ko jaunajai sezonai piedāvā veikalā Ēsma
20. aprīlis, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Meistarklase. Kā tikt pie trofejas laša? Uģis Circenis
17. aprīlis, 2023
Lielais Loms
Inventārs
Meistarklase. Par spoļu ilgmūžību un apkopi. Uldis Sniķers
17. aprīlis, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Meistarklase: Trofejas zandarts. Kā noķert, kāpēc atlaist
Ekskluzīvi 16. aprīlis, 2023
Lielais Loms
Uncategorized
VIDEO! Stendu piedāvājumu apskats izstādē Outdoor Riga 2023
Ekskluzīvi 15. aprīlis, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Par to, kā copējot neaiziet ar sirdi. Pēteris Lideris un Mārtiņš Iskrovs. “Ķeram lielo!” #7 epizode
Ekskluzīvi 11. aprīlis, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Normunds Ikomass – cilvēks, kurš noķēris vairāk nekā 400 m līdaku. “Ķeram lielo!” #6 epizode
Ekskluzīvi 28. marts, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Kopā 354 cm! Jānis Zariņš un Jānis Mangulis ar labāko rezultātu iekļūst Zander Pro Open kvalifikācijas maču finālā
Ekskluzīvi 25. marts, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Labi, ka izdevās izdzīvot! Cīņa par dzīvību aukstā ūdenī, kad līdz krastam pavisam maz
25. marts, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Tiešraide no Zander Pro Open kvalifikācijas. Kā Jānim Mangulim un Jānim Zariņam pagāja treniņi
Ekskluzīvi 22. marts, 2023
Lielais Loms
Inventārs
Skaties! Ziemas/pavasara cope! Revidējam veikala Jahipaun plauktus
Ekskluzīvi 15. marts, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Tiešraide no Zander Pro Open kvalifikācijas mačiem. Saruna ar Jāni Manguli un Jāni Zariņu
Ekskluzīvi 14. marts, 2023
Lielais Loms
Inventārs
FOTO un VIDEO. Formas, kurās lej silikona mānekļus!
Ekskluzīvi 11. marts, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Par ticību acīm un aminoskābēm mānekļos. Oskars Šteinbergs. “Ķeram lielo!” #4 epizode
Ekskluzīvi 28. februāris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Kur paliek lielie zandarti – Imants Tiltiņš un Svens Rubulis. Ķeram lielo! #3 epizode
Ekskluzīvi 14. februāris, 2023
Lielais Loms
Uncategorized
FOTOREPORTĀŽA un VIDEO. Zemledus makšķerēšanas čempionāts Lielezers. Fināls
13. februāris, 2023
Lielais Loms
Inventārs
VERGA! Kā to pareizi lietot, lai rūpētos par savu drošību uz ledus
11. februāris, 2023
Lielais Loms
Uncategorized
Kā un vai strādā peldošie ziemas copes kostīmi? Noderīgi padomi
6. februāris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Bušu cope Užavā un Ventspilī. Inventārs, ēsma, svini, kāti un sistēmas
3. februāris, 2023

Lasītākie