Inventārs

Kā var apāķot un apsvarot dažādus silikona mānekļus? Praktiski padomi un ieteikumi0

Rakstā aprakstīšu un apskatīsim montāžas, kā var apāķot un apsvarot dažādus silikona mānekļus. Nedaudz apskatīsim arī plusus un mīnusus katrai sistēmai, kā arī to, kuros apstākļos konkrētā sistēma būs piemērotāka. Uzreiz gan jāsaka, ka visas sistēmas vienā rakstā apskatīt neizdosies, taču populārākās noteikti aprakstīšu. Tāpat rakstā parādīšu, kā apāķoju mānekļus, un, cerams, šīs detaļas būs noderīgas kā iesācējiem, tā arī pieredzējušiem spiningotājiem, kas vēlas pamēģināt ko jaunu.
Pirms sākam runāt par konkrētām sistēmām, vēlētos tās sadalīt trīs kategorijās – montāžas, kuras izmantosim, lai ķertu no grunts, un kurām atsvars atrodas pie mānekļa; montāžas, kuras izmantosim, lai ķertu no grunts, bet atsvars atrodas atsevišķi no mānekļa, un sistēmas, kuras izmantojam lai ķertu pusūdenī vai zālēs.
Sāksim ar grunts sistēmām
Šīs izmantojam apstākļos, kad ūdenstilpei ir relatīvi brīva grunts un ķeram plēsēju, kas atrodas uz grunts vai barojas no tās. Visbiežāk ar šīm sistēmām ķersim tieši asari un zandartu, retāk līdakas. Sīkāk par pašām montāžām:

1. Klasiskā džiggalva
Sistēma ļoti vienkārša – izvēlamies atbilstoša izmēra atsvaru un āķa lielumu. Liekam mānekli virsū un spiningojam, vadot to ar stop&go metodi. Pauzes laikā ļaujam māneklim nogrimt uz grunts, ieturam pāris sekunžu pauzi (atkarībā no plēsēju aktivitātes) un atkal pavelkam mānekli gaisā. It kā viss vienkārši, bet ir pāris lietas, kurām jāpievērš uzmanība. Pirmkārt, izvēlamies atbilstošu svaru. Džigā atsvaram ir milzīga nozīme un svari ir jāmaina. Bieži strādās tieši lielāki svari, nekā vajadzīgs. Citreiz derēs tieši mazāki svari, kas maksimāli samazinās mānekļa grimšanas ātrumu, un katrai dienai ir sava atslēdziņa. Es parasti vados pēc formulas – grams uz metru. Attiecīgi 5 m dziļumā sākšu ar 5 g atsvaru. Protams, ja ir straume vai stiprs vējš, tad svars var arī četrkāršoties. Tāpat milzīga nozīme būs auklas diametram un spininga jutībai. Taču standarta situācijā sākumā varat vadīties pēc šīs formulas. Āķa izmērs arī ir svarīgs – galvenokārt tādēļ, lai āķis pārāk neparalizētu silikona mānekļa spēli un paliktu gana daudz vietas, kur silikona astei kustēties. Asarim izvēlos āķi, kas aizņems apmēram pusi no mānekļa, turpretī zandartam parūpēšos, lai āķa smaile atrastos pēc iespējas tuvāk galvai, tādā veidā izvairoties no tukšajām copēm un uzlabojot silikona spēli. Šī ir pati vienkāršākā montāža, kas ir ļoti rezultatīva, arī ķerot zālēs, taču jārēķinās – ja uz grunts atrodas akmeņi, nogrimuši koki vai tamlīdzīgi ķērāji, džiga āķis var tikt bojāts – notrulināties vai viegli aizķerties aiz šiem ķērājiem, kas beigsies ar zaudētu montāžu. Protams, ir vēl daudzas nianses par mānekļa pasniegšanu u.tml., bet par to kādā no nākamajiem rakstiem.
Mānekļa aprīkošana:
Bildes- Piemērām džiggalvas āķa izmēru māneklim-> ieduram āķa smaili māneklim pa vidu-> lēnām uzvelkam gumiju uz āķa. Sākumā ērtāk ir pieturēt vietu, kur āķis nāks ārā no mānekļa, ar pirkstu. Tādā veidā izvairīsieties no šķībi apāķota mānekļa.
• Džiggalvas ar nelieliem kembrikiem uz āķa noturēs silikonu, tajā pašā laikā pārlieku, to nebojājot.
• Ķerot zandartus, iesaku uz karabīnes uzlikt mazu trīsžuburu āķi. Tas ievērojami uzlabos realizāciju un, izvēloties āķus ar UV pārklājumu, piešķirsiet papildu tēmēšanas punktu plēsējam.

2. Cheburashka rig, Flexhead vai ausainītes sistēma
Nosaukumu šai sistēmai ir ļoti daudz, un dažādā literatūrā tā var mainīties, bet, vienkāršāk runājot, tā ir sistēma, kas sastāv no svina vai volframa atsvara un āķa. Atšķirībā no klasiskās džiggalvas āķis un atsvars atrodas kustīgā šarnīrā. Šāda montāža nodrošina lielāku mānekļa kustību un īpaši labi sader ar peldošiem vai lēni grimstošiem mānekļiem, kuri atradīsies vertikālā pozīcijā arī brīžos, kad atsvars atrodas uz grunts. Es personīgi dodu priekšroku tieši šādai montāžai, jo, pirmkārt, ir ļoti viegli mainīt atsvarus mānekļiem, otrkārt, man šķiet, ka šāda montāža iedod papildu dzīvību māneklim, un, treškārt, varam mānekli aprīkot ar off-set āķi un izmantot vietās, kurās ir daudz ķerāju. Atsvara izmēru izvēlamies tāpat kā džiggalvai. Āķus izvēlamies atbilstoši ķeršanas apstākļiem, izvēloties starp ofseta āķi, kad jāķer vietās ar vairāk ķērājiem, vai treiler āķi vietās, kur grunts ir salīdzinoši tīrāka. Tāpat var izmantot arī divžuburu āķus. Savā praksē esmu no šādas montāžas atteicies, galvenokārt tādēļ, ka realizācija nav labāka par ierasto džiggalvu vai treiler āķi, bet pieļauju, ka daudziem vēl joprojām šāda montāža ir aktuāla.
– Mānekļa aprīkošana uz ofseta āķa. Piemēram, āķi uz mānekļa. Āķa smaili izduram māneklim pa vidu un izvelkam taisnā līnijā uz leju. Tālāk stumjam āķi cauri māneklim līdz āķa kājiņai. Apgriežam mānekli un iestiprinām to uz ofseta āķa kājiņas. Tālāk izduram āķa smaili cauri māneklim. Ir daži silikona mānekļi, kuros ir īpaša grope, kas paredzēta ofseta āķa paslēpšanai. Jāatzīst, ka realizācija var nebūt tik laba kā uz džiggalvas, bet šī sistēma dod iespēju piekļūt plēsējiem sarežģītās vietās.

3. Jika Rig
Šī sistēma paredzēta ķeršanai džiga tehnikā vietās, kur ir mīksta grunts. Galvenā tās priekšrocība ir tā, ka atsvars atrodas zem mānekļa, līdz ar to tas vienmēr ir redzams plēsējam. Šo montāžu var izmantot, arī spiningojot vietās, kur ir izteikti akmeņains reljefs – slaidais atsvars starp akmeņiem iesprūdīs daudz retāk nekā ausainīte. Taču jāņem vērā, ka nedaudz zaudēsiet uz jutību un mānekļa kontakts ar grunti būs daudz sliktāk sajūtams rokā. To varam kompensēt, izvēloties nedaudz lielākus atsvarus salīdzinājumā ar citām montāžām. Es ar šo montāžu aprīkoju dažādas vēžu un tārpu imitācijas, kuras dabiski uzturas uz ūdenstilpju gruntīm. Attiecīgi arī mānekļus vadu, ļoti minimāli atraujot no grunts, un ar nelieliem soļiem tiek sacelts duļķis, piesaistot plēsēja uzmanību. Īpaši labi man šī sistēma strādā, spiningojot asarus seklās, dūņainās vietās. Šādas montāžas var iegādāties gatavas vai izgatavot pats. Es, protams, priekšroku vienmēr dodu pašu izgatavotai sistēmai.
– Jika Rig izgatavošanai nepieciešams ofseta āķis, ieteicams jau aprīkots ar gredzenu un atsvars. Praktiskajā copē ir ļoti ērti darboties ar atsvariem, kuriem ir ātrās montāžas stiprinājums. Es personīgi izmantoju bigbaita tehnikai domātos volframa atsvarus, kurus varu ātri un ērti nomainīt, pielāgojoties spiningošanas apstākļiem konkrētajā dienā. Uz gredzena, kas iestiprināts āķa actiņā, stiprinām atsvaru. Tālāk jau liekam mānekli uz āķa, un sistēma gatava.
• Neliels triks – ja neesat sagatavojis sistēmas iepriekš, tās var ātri izgatavot copes laikā – uz karabīnes uzveram ofseta āķi un uzkaram atsvaru. Sistēma gatava.

4. Tokyo Rig
Sistēma, kas ir ļoti līdzīga iepriekš apskatītajai Jika Rig, vienīgā atšķirība ir tā, ka atsvars atrodas īsā 3–5 cm pavadiņā. Šī sistēma ir uzlabota Jika Rig versija, kas oriģināli paredzēta ķeršanai vietās ar lielu akmeņu daudzumu, taču mūsu apstākļos tā strādā arī dūņainās vietās. Pavadiņa neļauj māneklim aizķerties un padara to pieejamu plēsēja uzbrukumam visā vadīšanas laikā. Jāņem vērā, ka šai sistēmai ievērojami zudīs jutība. Taču to var izmantot patiešām ekstremālos apstākļos, kad visas pārējās montāžas neizbēgami aizķersies. Sistēma ir patiešām interesanta, bet manā gadījumā jutības trūkums lika no tās izmantošanas atteikties. Taču ir apstākļi un ūdenstilpes, kur citādi ķert neizdosies.

– Montāžas izgatavošanai nepieciešams ofseta āķis, atsvars (ieteicams stienīša formā), gredzens un pavadiņas materiāls (var izmantot dažādus materiālus, bet ieteiktu ņemt pēc iespējas cietāku materiālu, kas mazāk apmetīsies ap pamatauklu. Āķi aprīkojam ar gredzenu, pie gredzena sienam pavadu, kuras galā atradīsies atsvars.

5. Wacky Rig
Šī montāža paredzēta ķeršanai zāļainās vietās, izmantojot silikona tārpus. Sistēmai izmanto īpašus plaša liekuma āķus ar minimālu atsvaru. Ir pieejami kā klasiski āķi, tā arī āķi ar pretzāļu stiepli, taču mūsu apstākļos tiem stipri klibo realizācija, tādēļ ieteiktu uzreiz izvēlēties vienkāršus plaša liekuma āķus. Ja nepieciešams papildu svars, to uzvieto uz paša āķa un izmanto svina skroti. Pašu mānekli apāķo pa vidu, ļaujot abiem galiem brīvi kustēties ūdenī, imitējot tārpu. Diemžēl mani eksperimenti ar šo sistēmu Latvijas seklajos ezeros ir bijuši gaužām neveiksmīgi, bet šī ir viena no pamatsistēmām, ko izmanto basu spiningošanā, un, ļoti iespējams, ieguldot tajā vairāk laika, var tikt pie labiem lomiem Latvijas seklajos ezeros.

6. Neko Rig
Šī ir viena no eksotiskajām sistēmām, ar kurām ķer retais, bet man šī sistēma ir devusi ļoti labus rezultātus, pavasarī ķerot asarus. Šī montāža nodrošina ļoti interesantu animāciju māneklim. Izgatavošana ir gaužām vienkārša. Ņemam silikona tārpu. Es parasti izvēlos 3–5 collas garus, salīdzinoši masīvus tārpus, kuriem galvas daļā tiek ievietots ieskrūvējamais atsvars. Atkarībā no dziļuma parasti izvēlos 3–10 g ieskrūvējamo atsvaru. Āķi izmantoju no ierastajām dropšota sistēmām vai Wacky Rig un ievietoju to mānekļa vidusdaļā.
– Lai pasargātu mānekli, āķi var nostiprināt ar gumiju. Vadīšanas laikā māneklis atradīsies vertikālā pozīcijā un imitēs tārpa vai maza nēģa kustības. Ļoti rezultatīva montāža dienām, kad asaris ne uz ko citu neatsaucas.

Ar negaisu pēc zandartiem Ķīšezerā! Kad uz vakaru sanāk neslikta copīte

Ir vēl daudzas citas sistēmas, ko biežāk izmanto tieši basu copē un kuras mūsu platuma grādos ir neaktuālas galvenokārt tādēļ, ka mūsu asarim nepietiek jaudas apēst tik lielus mānekļus, un līdakas un zandartus var ķert daudz efektīvāk ar kādu no iepriekšminētajām sistēmām. Šoreiz speciāli neapskatīšu dropšota un atvadas pavadiņu sistēmas. Par šīm sistēmām ir runājuši daudzi mani kolēģi un dalījušies gan ar sasiešanas instrukcijām, gan vadīšanas niansēm u.tml. Es šoreiz vairāk vēlētos parunāt tieši par mazāk zināmajām tehnikām, un, ja jums rodas interese un vēlaties par kādu no šīm sistēmām uzzināt vairāk, labprāt padalīšos ar vadīšanas tehnikām un citām niansēm kādā no nākamajiem rakstiem.
Tālāk pārejam pie sistēmām, kur atsvars atrodas atsevišķi no mānekļa:

1. Texas Rig
Šī sistēma lielākajai daļai spiningotāju ir mazāk pazīstama. To var izmantot līdaku spiningošanai zālēs, bet jārēķinās, ka pavada ar atsvara lodi būs jāsagatavo laicīgi, jo process var būt visai piņķerīgs, it īpaši pirmajās reizēs. Es parasti šo sistēmu izmantoju, spiningojot asarus pavasarī, kad tie uzturas seklumos un bieži nākas ķert gar jaunajām ūdenszāļu audzēm.
– Texas Rig izgatavošana asarim. Līdakai iesaku izmantot plānu titāna materiālu. Izgatavošanai nepieciešams fluorkarbons vai titāna materiāls, griezulis, svina vai volframa lode, stikla vai plastmasas bumbiņa, ofseta āķis. Ņemam fluorkarbona pavadu, apmēram 50–60 cm garumā, vienā galā piesienam griezuli. Uzveram lodi un bumbiņu. Sienam klāt āķi.
• Es parasti izvēlos stikla bumbiņas un volframa lodes. Šī kombinācija radīs papildu skaņas efektu un būs ar vislabāko kalibrāciju – mazāk bojās fluorkarbona pavadiņu.
• Texas Rig parasti izmantoju ar dažādām vēžu imitācijām. Man šķiet, ka ar šo sistēmu var ļoti veiksmīgi imitēt dabisku zemūdens bezmugurkaulnieku kustību.
2. Carolina Rig
Šī montāža bieži tiek jaukta ar Texas Rig tikai tādēļ, ka ir ļoti līdzīga, taču animācija zem ūdens ir pilnīgi citāda. Galvenā atšķirība stap sistēmām ir atsvara novietojumā. Carolina Rig māneklis atrodas 40–50 cm pavadā, un atsvars tiek fiksēts, lai nevarētu noslīdēt līdz māneklim. Man šī sistēma ļoti patīk, kad asaris ir jāķer zālēs un īsti ar citām montāžām tam piekļūt ir sarežģītāk. Tādēļ nevajag baidīties izmantot lielākus atsvarus, lai māneklis varētu nogrimt starp lēpēm un iestieptu auklu. Mazāks svars var uzkārties zālēs.
– Izgatavošanai nepieciešams: fluorkarbona pavadiņa apmēram 30–40 cm, griezulis, lode, stikla bumbiņa, silikona kembriks. Uz pamatauklas uzveram lodi. Carolina Rig iesaku izmantot tikai volframa lodes, jo svina modeļiem mēdz būt asas malas, kas neizbēgami bojās pīto auklu. Tālāk seko stikla bumbiņa un silikona kembriks. Kembriks vajadzīgs, lai ar atsvaru netraumētu mezglu. Tālāk sienam griezuli, otrā pusē fluorkarbonu un āķi.
• Ar šo sistēmu var izmantot ļoti plašu mānekļa klāstu – vēzīšu imitācijas, tārpus, shad vai minnow formas vibroastes un tvisterus.
3. Split Shot
Šī sistēma ir ļoti līdzīga Carolina Rig, tikai svars tiek fiksēts uz auklas un nespēj brīvi kustēties. Ar Split Shot montāžu spiningojot zālēs, realizācija būs labāka, bet zaudēsiet uz jutību. Oriģināli Split Shot tiek izgatavots ar fiksētu svina skroti, bet, tā kā mēs par pamatauklu parasti izmantojam tieši pīto auklu, tad svina skrots to bojās. Es parasti lietoju volframa lodi, kas uz sistēmas nostiprināta ar diviem kembrikiem.
– Izgatavošanai nepieciešams: fluorkarbona pavadiņa apmēram 30–50 cm, griezulis, lode, silikona kembriki. Uz pamatauklas uzvelkam kembriku, tad lodi, tad nostiprinām ar kembriku arī no otras puses. Piesienam griezuli ar pavadiņu, pie kuras piesiets āķis. Atsvaru piebīdām pie griezuļa, un sistēma gatava.
• Ar šo sistēmu var izmantot visdažādākos silikona mānekļus – vēžus, tvisterus, tārpus, slug tipa mānekļus vai shad/minnow tipa zivtiņas.
Tālāk pāriesim pie apāķošanas metodēm, kuras izmantojam brīžos, kad ķeram ar silikona mānekļiem pusūdenī vai zālēs. Parasti šo metodi izmantojam līdaku spiningošanai, taču retākos gadījumos varam to izmantot arī zandartu ķeršanai, kad siltajos vasaras vakaros tas iznāk baroties pie zālēm, un tad silikons var būt tikpat efektīvs kā vobleris.
Viens no visbiežāk izmantotajiem apāķošanas veidiem, spiningojot līdakas zālē, būs montāža uz ofseta āķa. Šāda montāža ir gana rezultatīva, ja izmantojat mīkstus silikona mānekļus. Līdz ar āķa izmēru ir svarīgi pievērst uzmanību arī tā liekumam. Svarīgi ievērot, lai paliktu vieta, kur piecirst zivi. Nepareiza āķa izvēle var rezultēties ar daudzām tukšām copēm. Tāpat es izvēlos āķus, uz kuriem jau ir atsvars. Tas palīdz mānekli iegremdēt arī starp zālēm, un ar atbilstošu svaru māneklis turēs vadīšanas horizontu un iegremdēs auklu. Turpretī versijas bez papildu svara vairāk lēkās pār zālēm un aukla neiegrims. Ja nevarat atrast atbilstoša izmēra āķus ar atsvaru, varat uz āķa kājiņas uzlikt svinu pats. Man personīgi nepatīk izmantot citādākus atsvarus, spiningojot zālēs. Ausaines u.tml. atsvari biežāk aizķersies aiz zālēm un bojās mānekļa spēli. Labs papildu bonuss ir āķi ar rotiņa lapu. Lapa piešķirs papildu atspīdumu un piesaistīs plēsēja uzmanību. Ja jūsu āķiem šādu lapiņu nav, tad Decoy ražo ļoti kvalitatīvas lapas, kuras var uzmontēt gandrīz jebkuram ofseta āķim. Tāpat iesaku izvēlēties āķus ar spirāli. Šādi pasargāsiet mānekli no saplīšanas, un, manuprāt, arī realizācija ar spirāli ir labāka. It īpaši lielākiem mānekļiem. Tāpat es neiesaku izmantot divžuburu āķus ar pretzāļu stiplēm – realizācija ir sliktāka, drātis bieži atsitīsies, velkot caur zālēm, un ēdamgumija kombinācijā ar kvalitatīvu ofseta āķi būs daudzas reizes efektīvāka.

Stinger sistēmas
Par lielu gumiju apāķošanu esmu smalkāk jau rakstījis iepriekšējos rakstos un šoreiz tēmai pieskaršos ļoti vispārīgi. Stingeru sistēmas es izvēlos divos gadījumos, ja līdaku ķeram brīvā ūdenī vai principā mānekli vadam pusūdenī. Viens no variantiem ir izmantot ieskrūvējamās džiggalvas. Ja spiningojam dziļumā līdz 2 m, pilnīgi pietiek ar 3–5 g. Lielākiem dziļumiem attiecīgi jāizvēlas lielāki grami. Stinger sistēmu vienmēr stiprinu mānekļa vēderdaļā, tā ka līdakas ņēmiens parasti tiek tēmēts tieši mānekļa resnākajā vietā. Mānekļiem līdz 20 cm garumam izvēlos stinger sistēmu ar vienu āķi, lielākām gumijām jau prasās divi āķi. Mans ieteikums būtu, ja izmantojat silikona mānekļus izmērā līdz 6 collām, stinger sistēma ne vienmēr būs labākā izvēle. Bieži pietiks tikai ar džiggalvu vai džiggalvu ar trīsžuburi. Ja spiningojat agrā pavasarī, pirms zāles ir blīvi saaugušas, bieži džiggalva ar nelielu svaru var būt daudz rezultatīvāka par ofseta āķi u. tml. montāžām.

Īsumā apskatīju populārākās montāžas sistēmas un, cerams, palīdzēju jums novērst populārākās kļūdas, un atbildēju uz biežāk uzdotajiem jautājumiem. Tāpat, cerams, arī pieredzējušākie spiningotāji spēja atrast sev ko jaunu un varbūt pamudināju pamēģināt ko jaunu un vēl nebijušu. Lai pilnībā izkostu un apgūtu šīs tehnikas, nepieciešams ieguldīt ne mazums laika un darba katrā no tehnikām. Kas to zina, varbūt tieši kādā no eksotiskajām sistēmām slēpjas atslēdziņa uz jūsu panākumiem.
Tiekamies pie ūdeņiem!

2600 litru degvielas, lai… iezīmētu līdakas un zandartus. “Ķeram lielo!” #25 epizode

Abonē 2024. gadam. DĀVANĀ makšķernieku KALENDĀRS ar ieteicamajām copes dienām!

Lielais Loms – Oktobris/Novembris 2023

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

Lielais Loms
Makšķerēšana
Video! Lašu un taimiņu cope Salacā! Mīnus četri šūpiņi un beigās smuks taimiņš
Ekskluzīvi 7. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Jo plakanāks dibens, jo mazāku motoru vajag. Gints Zeiļa.”Ķeram lielo!” #32 epizode
Ekskluzīvi 5. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Sports sākas tad, kad parastie copmaņi dodas mājās! Oskars Dzelzkalējs. “Ķeram lielo!” #31 epizode
Ekskluzīvi 20. februāris, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Svēršana un sarunas. Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā 2024, Baļotes ezers
Speciālreportāža 17. februāris, 2024
Aigars Garais
Skaties!
Skaties! Parcopi lv bļitkošanas kauss 2024
12. februāris, 2024
Kate Šterna
Receptes
Video un foto. Vesela bute čuguna pannā
Ekskluzīvi 10. februāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Reportāža. Bēdīgākā makšķerēšanas izstāde pasaulē Fisch & Angel
Ekskluzīvi 30. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! 17 LAŠI UN TAIMIŅI Salaca 2024
26. janvāris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Nav gaismas, nav zandartu. Madars Millers! “Ķeram lielo!” #29 epizode
Ekskluzīvi 23. janvāris, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Kad lašiem jāpagaida, jāpievēršas zemledus makšķerēšanai!
Ekskluzīvi 12. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Foto un video! Vairāk zivju, vairāk džeku, vairāk sēriju! Copes seriāla “Līdaku ielenktie” 2. sezonas pirmizrāde
Speciālreportāža 3. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Ezeri Latgalē tukši – nav zivju. Kāpēc? Atbild Māris Olte
19. decembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Vai makšķerniekus vajadzētu kontrolēt tik pat stingri kā medniekus! “Ķeram lielo!” #26 epizode
Ekskluzīvi 12. decembris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Padomājiet par tiem, kas mūs gaida mājās! Ledus ir bīstams! Jau daudzi copmaņi ielūzuši ledū
Ekskluzīvi 4. decembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
2600 litru degvielas, lai… iezīmētu līdakas un zandartus. “Ķeram lielo!” #25 epizode
Ekskluzīvi 28. novembris, 2023
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Īsts krokodils! Kādā privātā ūdenskrātuvē izdodas noķert 13,80 kg smagu līdaku
19. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Mānekļa krāsa ķer makšķernieku vairāk nekā zivi – Kristiāns Godiņš. “Ķeram lielo!” #24 epizode
Ekskluzīvi 14. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Gribi uzsākt live tehnoloģiju copi? Lietas un padomi, kas jāņem vērā
Ekskluzīvi 3. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video! Kad ķer zandartus, bet pieķeras cits teju 15 kilogramīgs “milzis”
Ekskluzīvi 5. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Nazis laivā nepieciešams pēc likuma! Anri Anaņins. “Ķeram lielo!” #23 epizode
Ekskluzīvi 31. oktobris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Kā zemūdens niršanas speciālisti attīra Daugavu
25. oktobris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Labākās copes vietas Latvijā zina ungāri un poļi? “Ķeram lielo!” #22 epizode
Ekskluzīvi 10. oktobris, 2023
Lielais Loms
Inventārs
Laiva, ar kura startē pasaules čempionātā – aprīkojums. Copes laivas #1
Ekskluzīvi 4. oktobris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video reportāža! Pasaules čempionāta pirmā diena. Mājas ūdeņi nebeidz audzināt
Ekskluzīvi 6. oktobris, 2023
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Vai esat copējuši vēl sliktākos laikapstākļos? Pasaules čempionāta apbalvošana
Ekskluzīvi 8. oktobris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Visvieglākais un visbīstamākais veids, kā tikt pie trofejas līdakas. “Ķeram lielo!” #21 epizode
Ekskluzīvi 26. septembris, 2023
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Balvā 10 000 eiro! Predator Fishing Grand Tour 2023 apbalvošana
Ekskluzīvi 18. septembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Kā noķert vairāk zivju nekā citi. Kāda ir veiksmes atslēdziņa? Ķeram lielo #20
Ekskluzīvi 12. septembris, 2023
Lielais Loms
Aktualitātes
Ja gribēsiet noķert zivis – noķersiet! Reportāža no festivāla “Minhauzens” copes disciplīnas
Ekskluzīvi 5. septembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Kā ķert 45 cm asarus? Edgars Deičmanis un Mārtiņš Tihanovs. “Ķeram lielo!” #19 epizode
Ekskluzīvi 29. augusts, 2023

Lasītākie