Aktualitātes

Saraksts. Interesantākie copes dīķi Latvijā0

Foto: Kalna Spuļļu dīķi

Kalna Spuļļu dīķi
Kalna Spuļļu dīķi ir jauka atpūtas vieta blakus Rīgai. Kalna Spuļļu dīķus veido 6 ha lielas platības, kur puse ir ūdeņi. Divi dīķi un Krievupe. Dīķi ir sadalīti atbilstoši makšķerēšanas mērķim un prasmēm:
• karpu dīķis, kurā pamatā mīt 1,5– 13 kg karpas,
• līņu, karpu un karūsu dīķis, kurā karpu svars ir līdz 4,5 kg.
Dīķos dzīvo karpas, līņi, zelta karūsas, sudrabkarūsas, ruduļi, asari, līdakas, amūri, platpieres, pliči, brekši un raudas. Pa retam trāpās kāds zutis un vēdzele. Visbiežāk sastopamās zivis ir karpas, līņi, karūsas, raudas, asari un līdakas.

Rekordi:
Karpas rekords ir 12,800 kg.
Līņa rekords ir 3,350 kg.
Līdakas rekords ir 6,900 kg.
Karūsas rekords ir 2,400 kg.
Ruduļa rekords ir 1,200 kg.
Asara rekords ir 1,000 kg.
Zuša rekords ir 90 cm.
Zandarta rekords ir 29 cm.
Vēdzeles rekords ir 1 kg.
Amūra rekors ir 5,400 kg.

Grunts ir gan dūņaina, gan smilšaina. Vidējais dziļums ir 1,5 m. Dziļākā vieta ir 2,5 m. Ir iekārtotas atpūtas vietas ar galdiem un griliem, lapenes, pirtis, brīvdienu māja, kubls jeb baļļa, volejbola laukums, rotaļu laukums, ugunskuru vietas, naktsmājas pirtsaugšā 10 personām un telšu vietas. Visu laiku tiek veidots kaut kas jauns.

Makšķerēšanas un atpūtas vietu izmantošanas izcenojumu skatīt www.kalnaspulles.lv.

Atrašanās vieta un kontakti: Kalna Spulles, Upesciems, Garkalnes pag., Ropažu nov., LV-2137.
Tālrunis: 26393453
e-pasts: info@kalnaspulles.lv

Alberta dīķi
Karpu dīķis. Kurš izrādīsies gudrāks – tu vai karpa? Vai spēsi uzminēt, ko labāk likt uz āķa un kādā dziļumā slēpjas tavs lielais loms? No agra rīta līdz vēlam vakaram, mierā un klusumā, viens pret vienu, bruņojoties tikai ar makšķeri (vienu vai divām).
Karūsu dīķis. Nezini, kā uzturēt adrenalīna līmeni? Tad izmēģini copi mūsu karūsu dīķī. Azarts garantēts – no ledus noiešanas līdz tā uzsalšanai.

Ūdenskrātuve. Makšķerējot no laivas, izvelc līdakas, līņus, asarus, raudas. Savukārt, būdams krastā, sacenties spēkā ar mega karpām. Mūsu rekords – 16,3 kg. Pārspēj to!

Makšķerēšana ir tikai viena no atpūtas iespējām, tāpat var paglābties no pilsētas trokšņa un nemiera. Tepat, blakus Rīgai, tu jutīsies kā miera oāzē. Izbaudi divvientulību kādā no divvietīgajām koka mājiņām vai draugu kompānijā atpūties astoņvietīgajā namā! Tas viss atrodas pie ūdens, te var gan peldēties, gan makšķerēt vai vizināties ar laivu, tāpat izmanto iespēju nopērties ar bērza un kadiķu slotām, kopā ar draugiem (līdz pat 50 cilvēkiem) priecāties mūsu plašajā terasē, baudīt uz vietas sagatavotu zivju zupu un mājas virtuves ēdienus vai pašceptus šašlikus.

Makšķerēšanas un atpūtas vietu izmantošanas izcenojumu skatīt www.albertadiki.lv.

Atrašanās vieta un kontakti: Ērkšķu iela 21, Upesciems, Garkalnes novads, tikai 5 km no Rīgas robežas.
Tālrunis: 29174400, 29103331
e-pasts: askra@inbox.lv

Sillakas

Sillakas atrodas skaistā vietā, meža ielokā, Cēsu novada Raunas upes krastā. Jau vairāk nekā desmit gadus saimnieki uzņem viesus, dīķos audzē zivis un aicina atpūsties makšķerniekus. Sillaku saimnieki visiem piedāvā makšķerēt, iegādāties un degustēt zivis, rīkot viesības, nakšņot viesu namā un pērties pirtī. Piecos no vienpadsmit Sillaku zivju dīķiem iespējams makšķerēt foreles, karpas, samus, stores un palijas. Noķerto lomu jums gardi pagatavos, kūpinot vai vārot zivju zupu. Ciemiņiem laipni piedāvā ekskursiju pa foreļu audzētavu, kur iespējams redzēt, kā no mazas zivtiņas izaug vairākus kilogramus smaga skaistule. Sillakas ir ne tikai makšķernieku paradīze, bet lieliska vieta nelielām svinībām (līdz 45 viesiem), kā arī konferenču un semināru organizēšanai. Ciemiņi var apmesties mājīgā un ērtā viesu mājā ar sešiem labiekārtotiem numuriņiem.

Makšķerēšanas un atpūtas vietu izmantošanas izcenojumu skatīt www.sillakas.lv.

Atrašanās vieta un kontakti: “Sillakas”, Liepas pagasts, Priekuļu novads, LV-4128.
Tālrunis: 22028132; 29453244
e-pasts: sillakas@inbox.lv

Pērtnieki
Netālu no Rēzeknes atrodas Pērtnieku dīķi. Dīķu vietā bija dolomīta atradne, kad darbs apstājās, visu pārplūdināja gruntsūdeņi un izveidojās ūdenskrātuves. Šeit mēs esam izveidojuši un aprīkojuši divus makšķerēšanas dīķus. Vienā dīķī ir tikai foreles, otrajā dīķī var noķert karpas, karūsas, raudas, stores, līdakas un samus. Bērniem ir arī rotaļu laukums ar šūpolēm.
Izcili garšīgas un ziemas sezonā ir iespēja trāpīt uz forelēm, kuras ir pilnas ar ikriem. Šķiet, ka Pērtnieku dīķi ir vienīgā vieta Latvijā, kur var tikt pie šādas ekstras. Ļoti pretimnākoša attieksme no īpašnieka puses, labiekārtota apkārtne, kā arī veikaliņā iespēja iegādāties vietējos gardumus no zivīm un ne tikai. Šos dīķus viennozīmīgi varu ieteikt, kur aizbraukt ar bērniem un ievilināt makšķerēšanas hobijā. Foreles noķers katrs gan ziemā, gan vasarā.

Makšķerēšanas un atpūtas vietu izmantošanas izcenojumu skatīt www.pertnieki.lv.
Atrašanās vieta un kontakti: dolomītatradne “Pērtnieki” atrodas Latgalē, Rēzeknes novada Sakstagala pagastā, 20 km attālumā no Rēzeknes pilsētas uz Rīgas pusi.
Tālrunis: 29293393
e-pasts: vlakonkarjers@inbox.lv

Ūdensrozes
ZS Ūdensrozes nodarbojas ar zivju audzēšanas pilnu ciklu – no nārsta līdz izaudzēto zivju realizēšanai.
Viens no izaudzēto zivju realizēšanas veidiem ir makšķerēšanas pakalpojuma piedāvājums vienā no zivaudzētavai piederošiem dīķiem – “Milmēnā”. Šajā dīķī regulāri katru vasaru tiek papildināti zivju krājumi, lai copi padarītu aizraujošu un skaistiem lomiem bagātu. Ja kāds vēlas izmēģināt veiksmi un noķert savu pirmo karpu vai parādīt dēlam, mazdēlam, draugam vai radiniekam karpu copes šarmu, tad šī būtu īstā vieta, kur to darīt, jo šeit zivju blīvums ir ļoti liels, un, ja nav vēlmes noķert karpu, tad te ir iespēja arī iemēģināt savas spiningošanas prasmes un pacensties noķert kādu līdaku.
Jāatceras, ka dīķis pirmdienās un otrdienās ir slēgts.

Izcenojumu skatīt www.udensrozes.lv.

Atrašanās vieta un kontakti: Pārgaujas novads, Stalbes pagasts.
Tālrunis: 26520177 (Ilgonis)
Atrast mūs var pavisam vienkārši: jābrauc pa šoseju Rīga–Valmiera, un apdzīvotā vietā Straupe, virzienā no Rīgas braucot, labajā pusē ir autoserviss, kur arī ir norāde. Tālāk jābrauc pēc norādes pa zemes ceļu taisni līdz nākamai norādei, pēc kuras arī pavisam drīz kreisajā pusē ieraudzīsiet stāvlaukumu un dīķi.

Pļavnas
Dīķu makšķerēšana ar ainavu, jo, ierodoties teritorijā, pa labi paveras skats uz karpu dīķi, foreļu dīķi un audzētavas dīķi, pa kreisi paveras skats uz otru karpu dīķi, kā arī skats uz viesu nama galveno ēku, kas līdzinās pilij. Lai nokļūtu līdz šejienei, būs jābrauc pa grants seguma ceļiem, jo vieta atrodas samērā nomaļā un ainaviskā apkaimē, Palsas upes krastā. Apkārtne ir ļoti kopta, krastu zonas izpļautas, izbūvēti soliņi, tiltiņi, kā arī ir iespēja uzkāpt uz vienas no saliņām un makšķerēt no turienes uz visām debess pusēm.
Tik populāram sporta veidam kā makšķerēšana saimniecībā pielāgoti vairāki dīķi, kuru ūdeņos makšķernieki savu veiksmi var izmēģināt, gan copējot tradicionāli rijīgās līdakas, gan garšīgās karpas, līņus, asarus, tāpat arī karūsas, vēdzeles, raudas, ālantus, brekšus un foreles. Dīķu ģeogrāfiju padara interesantāku dažas saliņas, kokiem ieskautie līči, un neapmaldīties palīdz izpļautie celiņi. Platība ir pietiekami liela, lai makšķernieki un citi atpūtnieki sadzīvotu draudzīgi un cits citam netraucētu. Saimniecības kopējā dīķu platība ir aptuveni 12 hektāri, no kuriem makšķerēšanai atvēlēti septiņi hektāri. Pārējā ūdeņu platība atvēlēta zivju augšanai un veiksmīgam vairošanās procesam. Vidēji gada laikā zivīm tiek izbarotas aptuveni 6–7 tonnas barības. Atsevišķos dīķos sev mājvietu atraduši arī upes vēži, kas ir ne tikai garšīgi, bet arī ir rādītājs labai ūdens kvalitātei.
Papildu makšķerēšanai iespējamas arī citas atpūtas iespējas: ir telpas semināriem, jubilejām, kāzām vai citiem pasākumiem; svinību zāle līdz 100 viesiem; guļvietas līdz 85 personām (iespējamas vēl papildu vietas); pirtiņa ar kamīnzāli; pelde blakus esošajos ūdeņos; vieta sporta pasākumiem.
Ir ierīkotas atpūtas vietas ar ugunskuru, grilu un telts vietām.

Ar plašāku piedāvājumu var iepazīties www.plavnas.lv.

Atrašanās vieta un kontakti: “Pļavnas”, Drustu pagasts, Raunas novads, LV-4132.
Tālrunis: saimnieki Leonīds un Vizbulīte 29192505, 29179465

Vipēdis
Brauc uz Vipēdi ar visu ģimeni un sacentieties, kurš izvilks lielāko lomu! Makšķerēšana ļauj visai ģimenei nodoties kopīgam piedzīvojumam un jautri pavadīt brīvo laiku svaigā gaisā. Iemāci bērniem atpazīt noķertās zivis – Vipēdī mitinās aptuveni 10 zivju sugu: līdakas, karpas, karūsas, brekši, zandarti un citas. Makšķernieki Vipēdes ezerā vairāk orientējas uz ķer un atlaid principu, kas nozīmē noķertā loma laišanu atpakaļ brīvībā, bet, ja vēlaties, savu noķerto lomu (saskaņā ar makšķerēšanas noteikumiem) varat arī vest uz mājām vai pagatavot uz vietas!
Atpūšoties pie dabas, jūs gūsiet vislielāko enerģijas lādiņu jaunajai darba nedēļai! Meža ieskautā Vipēdes ezera krastos visai ģimenei būs iespēja baudīt pasakainas ainavas un mieru no lielceļa trokšņiem. Saules peldes, pastaigas, maltīte svaigā gaisā – tās ir tikai dažas no iespējām, kā izbaudīt laiku kopā ar ģimeni un atpūsties no pilsētas.
Pēc makšķerēšanas, kad diena svaigā gaisā ir laupījusi pēdējos spēkus, paliec pa nakti ezera krastā! Atpūtas kompleksā “Vipēdis” piedāvā vietu gan teltīm, gan kemperiem. Kā arī ir iespējama nakšņošana atpūtas kompleksa mājiņā – pieejamas piecas gultas.

Vairāk informāciju meklē www.vipedis.lv.

Atrašanās vieta un kontakti: atpūtas komplekss “Vipēdis”, Dobeles novads, Zebrenes pagasts.
Tālrunis: 26346725
e-pasts: vipedis@outlook.lv

Kur paliek lielie zandarti – Imants Tiltiņš un Svens Rubulis. Ķeram lielo! #3 epizode

Saistītie raksti

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

Kate Šterna
Receptes
Video recepte! Laša tartars ar marinētiem sīpoliem
Ekskluzīvi 10 stundas
Lielais Loms
Makšķerēšana
Viena monstrīga līdaka divas reizes dienā – tas ir iespējams – Anri Anaņins. “Sarunas laivā” #9
Ekskluzīvi 1 diena
Lielais Loms
Aktualitātes
Video! Aklā līdaka un lietus, kas sāpēja. Reportāža no Tumsas Kausa 2024
Ekskluzīvi 3 dienas
Arvis Ančevskis
Skaties!
SKATIES! Viņiem reāli paveicās! Uzskatāms piemērs tam, kādēļ jāpievērš uzmanība bojām!
Ekskluzīvi 5 dienas
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Nobrauc gar pašu laivu un uztaisa vilni! Kā ir ar savstarpējo copmaņu ētiku?
Ekskluzīvi 8. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Slepenās asaru ķeršanas vietas un salauzta dzenskrūve! “Ķeram lielo!” #40 epizode
Ekskluzīvi 2. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Pēc 50 cm gariem asariem! Vai ir vērts to dēļ dzīties uz Nīderlandi. Skaidro Jānis Zariņš
26. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Eholotes stiprinājumi daudz lētāk nekā oriģināli? Praktisks padoms
20. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Ātrums, svins un attālums – viss “pie kājas” un četri kāti mīnusā! “Ķeram lielo!” #39 epizode
Ekskluzīvi 18. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Pigori
Beigts pilots, sapinušās makšķeres un rezultātā depresija: Laivu līga – komandas “Lielais loms” pieredze
Speciālreportāža 6. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Pigori
VIDEO! Unikāli kadri Juglas ezerā. Karpu nārsts?
Ekskluzīvi 3. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Predatortour sacensību pirmā diena tiešraidē. Startē 4 komandas no Latvijas
30. maijs, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Tiešais no Nīderlandes – Predator Tour ar Jāni Zariņu un Jāni Manguli
Ekskluzīvi 28. maijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Foto un video! Kad dāmas izgriež večiem pogas. Noķer tik lielu līdaku, ka knapi var noturēt
28. maijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Cope pirmajā metienā, aizsviests māneklis un Burtnieku ezera vilinājums. “Ķeram lielo!” #37 epizode
Ekskluzīvi 21. maijs, 2024
Arvis Ančevskis
Inventārs
Kad laika nav, bet gribas daudz zivju! Nano džigs un nano asaris! Video bloga #26 epizode
Ekskluzīvi 20. maijs, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Skaties! Top 3 mānekļi Burtniekam maijā. Ķeras gan līdakas, gan asari
Ekskluzīvi 16. maijs, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Video! Kādi nosacījumi tagad jāievēro makšķerniekiem, stājoties spēkā Makšķerēšanas noteikumiem?
27. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Laivas, kruķi un asari, ko iepazīstināt ar veikalu piedāvājumiem. “Ķeram lielo!” #36 epizode
Ekskluzīvi 7. maijs, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Pieci mānekļi, ar kuriem šogad vērts sākt sezonu. Iesaka Māris Auziņš
Ekskluzīvi 29. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Visa cope ir viens vienīgs eksperiments! Aigars Garais. “Ķeram lielo!” #35 epizode
Ekskluzīvi 23. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Skaties! Spinnerbaiti, paštaisītas džiggalvas, čaterbaiti, reāllaika vadība eholotes sensoram
Ekskluzīvi 18. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Laivu un to aprīkojuma jaunumi un sezonas aktualitātes. Video bloga #24 epizode
Ekskluzīvi 13. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Pavasaris, upe, fīderis. Iesvētām Golden Catch kātu un testējam Trapper barības. Video blogs #23
Ekskluzīvi 2. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Zivis neķer māneklis, tās ķer rokas. Māris Klauze. “Ķeram lielo!” #34 epizode
Ekskluzīvi 9. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Pigori
Alex Crazy Fisherman: “Lielākais heiteris pagaidām ir no “Lielā loma” Arvis, kurš nekad nav šitai laivai pat blakus nostājies”
30. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video! Lašu un taimiņu cope Salacā! Mīnus četri šūpiņi un beigās smuks taimiņš
Ekskluzīvi 7. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Jo plakanāks dibens, jo mazāku motoru vajag. Gints Zeiļa.”Ķeram lielo!” #32 epizode
Ekskluzīvi 5. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Sports sākas tad, kad parastie copmaņi dodas mājās! Oskars Dzelzkalējs. “Ķeram lielo!” #31 epizode
Ekskluzīvi 20. februāris, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Svēršana un sarunas. Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā 2024, Baļotes ezers
Speciālreportāža 17. februāris, 2024

Lasītākie