Inventārs

Rods by Airrus. Nē, šiem spiningiem nav nekāda sakara ar Krieviju!0

Foto: SHUTTERSTOCK

Šo zīmolu ir radījuši itāļu sportisti, un pašlaik lielākais tirgus tiem ir ASV, kur īpašu atzinību ir izpelnījušās Airrus basu spiningu sērijas – Ultra, Stargate, Alano un 99 Power series.
 
Nedaudz vēstures: Airrus zīmols tika radīts 2003. gadā, kad notika Sirrus zīmola re-brendings. Pirmās Airrus spiningu blankas tika izstrādātas jau 2001. gadā. Airrus spiningi savu debiju izstādē I-Cast uzsāka 2001. gadā un ieguva divas uzvaras pēc kārtas makšķerkātu kategorijā. 2003. gadā Airrus spiningi ieguva I-Cast balvu – par labāko šova produktu ar savu Spectra AFT modeli.

Airrus bija pirmais ražotājs, kas ieviesa vairākas inovācijas, kuras pilnībā mainīja basu spiningu ražošanu un ko ar laiku ir pārņēmuši vairāki citi ražotāji: Filament Wound construction (2002), Nano technology Resins (2005), N-Synch Flipping Stix, ko izmantoja Boyd Duckett, uzvarot Bassmaster Classic championship 2007. gadā, S2 stiklašķiedras armējumu, kas pastiprina spininga izturību un uzlabo jutību, Carbon Fiber Handle – oglekļa šķiedras rokturi, kam ir megafona efekts (2006). Tāpat īpaši jāizceļ Airrus Microguides System gredzeni, kas nodrošina tālus metienus, tajā pašā laikā saglabā augstu jutību un mazu spininga svaru.

Airrus Fario
Publicitātes foto

Airrus spiningus var iedalīt trīs veidos – foreļu sērija, kas paredzēta gan Area, dīķa foreļu ķeršanai, gan Stream jeb foreļu spiningošanai straumē; basu spiningos, kas paredzēti tvičam, džigam, dropšotam u. tml.; un Power series, kas paredzēta lietošanai ar lieliem mānekļiem – Big baitam, līdaku ķeršanai zālēs, samu copei, pelāģiskai copei u. tml.

Airrus tehnoloģijas:

Filament Wound – grafīta armējuma uztīšanas metode, kas integrēta jau pirmajos Airrus spiningu modeļos. Armējums tiek uzklāts pa spirāli, ļaujot mainīt spininga akciju un elastību visā blankas garumā. Mainot uztīšanas leņķi, ražotājs var mainīt spininga akciju, neietekmējot grafīta konusu.

Megaphone Effect 2.0 – pirmo reizi tika izmantots Tradition sērijas spiningos, kad tika izmantots īpašs spoles turētāja–roktura dizains, kas nodrošina daudz lielāku jutību un kontroli pār mānekli. Kā liecina nosaukums – tāpat kā megafons pastiprina skaņu, tā šī tehnoloģija pastiprina vibrāciju pārnesi tuvāk rokturim.

Multi Modulus – spininga blankas izgatavošanas tehnoloģija, kas izstrādāta, izmantojot dažādus moduļus, kas ļauj izgatavot konkrētām tehnikām paredzētus spiningus, piešķirot tiem nepieciešamo elastību, jaudu un maigumu, tajā pašā laikā saglabājot harmoniju. Šīs tehnoloģijas pielietojums praksē rezultējas ar tālākiem metieniem, mānekļu kontroli un iespēju to animēt, tostarp spinings saglabās jaudu, ļaujot izvadīt trofejas izmēra zivis.

3rd generation microguide system – šī tehnoloģija tapusi, Airrus sadarbojoties ar Kigan gredzenu ražotāju. Īpaši Airrus spiningiem izstrādātā gredzenu sērija samazina auklas radīto pretestību ar spininga gredzeniem.

Bucky Paper – Bucky Paper un Carbon Nano Tube Layering ir spiningu blanku ražošanas nākotne. Šī ir Airrus patentēta ražošanas metode, kas paredz īpašu procesu, kā grafīta plāksnēs pirms blankas izgatavošanas tiek integrēti nano tehnoloģiju sveķi un armējums, nodrošinot augstāko blankas veiktspēju.

Airrus Oversize System – saīsināti AOS. Nodrošina blankas struktūru, kurai ir palielināts diametrs, taču samazināts sieniņu biezums. Šāda tehnoloģija nodrošina izcilu spininga griezes un vertikālo izturību, kas neļaus blankai savērpties pie ilgstošas lietošanas ar lielām slodzēm. Tāpat atstās lielu jaudas rezervi copju realizācijai.

V-Torosion S2 Tip – viena no būtiskākajām spininga daļām ir tieši tā spicīte. Tā nosaka, kāda būs spininga akcija, kādas būs tā tālmetiena īpašības un copju realizācija. Tāpat tā signalizēs par copēm un nodrošinās to realizāciju. Šī tehnoloģija ir ļāvusi integrēt īpašu S2 šķiedras spicīti, kas saglabās tubulāra spininga veiktspēju, taču piešķirs visas solid spininga priekšrocības.

Magma Technology – 2015. gadā Airrus sāka izstrādāt dažādus prototipus, kuru pamatā bija jauna veida pārklājums ar neparastām īpašībām. Testu laikā tika novērota vēl nebijusi blankas izturība un vieglums. Šo tehnoloģiju Airrus ir inte­grējis Ultra-X un Bora sērijās, nodrošinot maksimālu jaudu un mazu svaru.

1K Carbon Layered Shield – katrā blankas kvadrātcentimetrā no roktura līdz savienojuma vietai ar spici ir 1000 oglekļa pavedienu. Tas nodrošina ļoti spēcīgu jaudas rezervi, ļaujot veikt spēcīgus piecirtienus.

Hybrid Guide System – gredzenu novietojuma sistēma sastāv no Anti-tangle gredzeniem ar augstas termālās dispersijas ieliktņiem un nerūsējošu materiālu rāmjiem, kuru izmērs ir izvēlēts, lai ļautu caur tiem izkļūt šoklīdera mezglam. Mazākā izmēra gredzeni nodrošinās lielāku metiena precizitāti un jutību, salīdzinot ar standarta gredzeniem.

Magma Nanochain – inovatīva tehnoloģija, kas ļauj izveidot nepārtrauktu 3D struktūru un precīzi izlīdzina polimērus nanometriskā mērogā. Šo jauno Airrus Nano-Tube sveķu efekts praksē ir blankas veiktspējas pieaugums uz griezes, spiedes slodzi un triecienizturību. Tas nozīmē vieglāku, bet jaudīgāku spininga blanku.

Smalkāk par pašām sērijām: foreļu spiningošanai

Airrus ARIA – sērija, kas sastāv no pieciem divdaļīgiem modeļiem, paredzēta īpaši tāliem un precīziem metieniem. Sērija īpaši izstrādāta spiningošanai sacensību režīmā, spininga blanka nodrošina augstu copju realizāciju un jutību, ļaujot sajust copes pat ar grimstošu mānekli un atslābinātu auklu. Spininga blankas ir ar fast akciju, taču ir pietiekami jaudīgas, lai varētu nodot spēli vobleriem un silikona mānekļiem. RadialMatrixTm blankas modulis novērš spininga blankas parazītkustības metiena brīdī pat ļoti viegliem mānekļiem. Spinings aprīkots ar nerūsējošā tērauda FUJI KL-L Slim SIC gredzeniem un īpašu uz pasūtījuma izgatavotu spoles turētāju. Spigot Joint spininga savienojums nodrošina vienmērīgu spininga akciju. Ražotājs paredzējis šo spiningu sēriju izmantot ar pītajām auklām.

Airrus Aria
Publicitātes foto

Airrus Aria
Publicitātes foto

Airrus ARIA BV – Bottom Vibration sērija sastāv no diviem divdaļīgiem spiningiem. Tā paredzēta reizēm, kad nepieciešama maksimāla jutība, spiningojot ar ļoti viegliem mānekļiem. Inovatīvā spiningu sērija ieguva I-Cast labākā produkta balvu 2004. gadā. Tā paredzēta Area jeb foreļu spiningošanai dīķos, foreļu ķeršanai no grunts, līdzīgi kā mums jau labi zināmā mikrodžiga tehnika. Spiningi ir super viegli, ar īpašu spoles turētāju un noņemamu EVA rokas balstu, kas dod iespēju samazināt spininga svaru līdz minimumam. Spininga blankas pēdējie 35 cm ir īpaši mīksti, nodrošinot tālus metienus, bet pārējai blankai ir spēcīgs mugurkauls, samazinot zivs izvadīšanas un savaldīšanas laiku. Tā aprīkota ar FUJI KL-L Slim SIC gredzeniem un vienu īpaši iezīmētu gredzenu labākai copju indicēšanai.

Airrus Marmorea.
Publicitātes foto

Airrus Marmorea.
Publicitātes foto

Airrus MARMOREA – šajā sērijā ir iekļauts viens spininga modelis, kurš paredzēts marble-trout spiningošanai. Šis jaudīgais spinings ir piemērots dažādām spiningošanas tehnikām un paredzēts lielu, spēcīgu zivju savaldīšanai straumē. MultiModulus blank technology savienojumā ar Magma NanoChain pārklājumu nodrošina maksimālu metiena attālumu un ļauj spiningam saglabāt pietiekami jaudīgu mugurkaulu copju realizācijai. FUJI KL Slim SIC gredzeni nerūsējoša tērauda anti-tangle KR rāmjos novērš auklas apmešanos ap gredzeniem pēc metiena un ļauj saglabāt nelielu spiningu svaru. Mūsu apstākļos šis spinings ir piemērots dažādām spiningošanas tehnikām un sevišķi izcelsies, ķerot līdakas zāļainās, sarežģītās vietās, kur īpaši varēsiet izbaudīt tā jaudu un jutību.

 

Basu spiningu sērija

Airrus Zero
Publicitātes foto

Airrus ZERO – sērijā ir trīs spiningu modeļi, kas izceļas ar īpašām garumu un testu kombinācijām. Tā paredzēta mānekļiem ar svaru 1–7 grami. Un sniegs ļoti labas taktilās sajūtas, vadot mānekli pa ūdenstilpes grunti. Spiningi ir aprīkoti ar īpašu Airrus sarkanu Solid-Tip spicīti, kam ir īpaši samazināta termālā izplešanās, kas pasargā spiningu, to lietojot aukstos laikapstākļos. Spinings ir elastīgs, neļaujot zivij sajust spininga svaru copes brīdī, tostarp tas lieliski signalizē gan par grunts reljefu, gan vismazākajām copītēm. Blanka ir izgatavota, izmantojot Multimodulous Radial Matrix oglekļa šķiedras tehnoloģiju, kas nodrošina dažādus moduļus dažādās blankas vietās. Spinings aprīkots ar FUJI Slim SIC gredzeniem un ergonomisku oglekļa–alumīnija spoles turētāju. Spinings ir piemērots spiningošanai no laivas un krasta, izmantojot dažādas tehnikas, un būs piemērots asaru ķeršanai mikrodžiga tehnikā vai ar citiem smalkiem mānekļiem.

Pirmās spiningošanas sacensības no laivas “Eholotes.lv Big Pike 2022”

Airrus Ultra
Publicitātes foto

Airrus ULTRA X – šajā sērijā apvienoti astoņi spininga un 11 kastinga modeļi. Tie izgatavoti, izmantojot Airrus Magma Polyacrylonitrile tehnoloģiju, taču tajā pašā laikā Airrus inženieriem ir izdevies samazināt spininga svaru par aptuveni 10%, izmantojot vieglāku grafīta šķiedru un Multimodulus tehnoloģiju. Spiningi ir izgatavoti ar domu par maksimālu mānekļa kontroli un jutību, padarot tos par piemērotiem džiga tehnikām, taču saglabājot pietiekami jaudīgu mugurkaulu, lietojot tos tviča un citās spēka tehnikās. Tehnoloģisko inovāciju rezultātā kāta akcija mainīsies atkarībā no mānekļa svara – jo lielāka slodze, jo stīvāka paliks blanka. Šīs sērijas spiningi aprīkoti ar FUJI KL Fazlite gredzeniem, bet kastinga modeļi – ar FUJI FN Fazlite gredzeniem.

Airrus Stargate
Publicitātes foto

Airrus Stargate
Publicitātes foto

Airrus STARGATE – šī ir plašākā sērija ar 11 spininga un 11 kastinga modeļiem, kuri pieejami kā viendaļīgas, divdaļīgas vai pusotrdaļīgas (ar noņemamu rokturi) blankas. Šos spiningus vienā vārdā varētu raksturot kā jaudīgus! Klasiski basu spiningi ar lielu jaudas rezervi un īpašu 1KCarbon Layered Shield pārklājumu, kas nodrošina ļoti mazu spininga svaru, tajā pašā laikā novērš spininga parazītkustības metienā un dod jaudu, kas nepieciešama, lai izspēlētu mānekli un savaldītu trofejas izmēra plēsējus. Īpaši jāizceļ arī spininga rokturis – jaunais Megaphone Handle II, kas izgatavots no grafīta, pastiprinās blankas radītās vibrācijas, ļaujot sajust grunts reljefu, mānekļa kustības ūdenī un, galvenais, signalizēs pat par vissmalkākajām copītēm. Neilona grafīta spoles turētājs nodrošinās visaugstāko metiena precizitāti, nodrošinot ērtu ergonomisku satvērienu, kā arī neļaus rokām nogurt, tvičojot vai veicot citas mānekļa animācijas. Spininga modeļiem blanka aprīkota arī ar Kigan 3D ZH nerūsējošā tērauda gredzeniem ar Coalite ieliktņiem, bet kastinga modeļiem – Kigan 3D ZDH Airrus System gredzeniem. Šajā sērijā atrodamie spiningi ir paredzēti copēšanai no laivas, ar attiecīgiem garumiem no 1,88 līdz 2,43 m un piemēroti dažādām tehnikām, kā tvičam, džigam, dropšotam un pelāģiskai spiningošanai.

 

Power sērijas

Airrus BORA – jaudas sērija, kurā ietilpst 11 spiningu modeļi, kas paredzēta dažādām tehnikām – rudens smagajam džigam un dropšotam vai līdaku spiningošanai zālēs, šai sērijai būs jūtama jaudas un testa rezerve. Airrus inženieri īpaši padomājuši par metiena attālumu un nelielu spininga svaru. Spiningi aprīkoti ar FUJI KL Fazlite gredzeniem un pārklāti ar Multi Modulus pārklājumu. Ergonomiskais spoles turētājs neļaus nogurt, mētājot smagus mānekļus, un ļaus izbaudīt copes procesu. Kā visi Airrus spiningi arī BORA sērija pārsteidz ar savu jutību, ļaujot sajust pat vismazākās copītes.

Airrus ALANO – atvieglināta un uzlabota BORA sērija, kurā ietilpst astoņi spiningu modeļi. Oriģināli paredzēta darbam ar smagajiem virsmas mānekļiem sālsūdenī. Mūsu apstākļos būs piemērota līdaku spiningošanai zālēs vai ar mazajiem Big Bait mānekļiem. Multi Modulus blanka ir aprīkota ar FUJI KL Slimsic gredzeniem ar Zirconium ieliktņiem un īpašu Airrus izstrādātu spoles turētāju. Īpaši jāpiemin arī LABS spininga balansēšanas sistēma, kura ļauj veikt ļoti tālus, precīzus metienus un uzlabo spininga ergonomiku.

Airrus 99 – sērijā ietilpst tikai viens modelis – 9N721XHF-S viendaļīgs, 2,18 m garš, Extra Heavy klases spinings ar testu 14–56 g un Fast akciju. Šis modelis reprezentē Airrus labāko Multi Modulus ražošanas tehnoloģiju. Aprīkots ar FUJI KL Titanium Torzite gredzeniem un FUJI VSS spoles turētāju. Šo tehnoloģiju apvienojums ir ļāvis izgatavot ļoti jaudīgu spiningu, kura svars ir tikai 98 g. Konkrētais modelis ir guvis ļoti lielu atzinību no dažādiem spiningošanas sportistiem ASV un Itālijā. Spininga universālā akcija ļauj to izmantot dažādām spiningošanas tehnikām. Taču super vieglās blankas dēļ tas būs īpaši piemērots džigam un citām tehnikām, kur spiningotājam nepieciešams sajust mānekļa kontaktu ar grunti.

Ražotājs gan uzsver – šis spinings ir tehnisks instruments un ieteicams pieredzējušiem spiningotājiem.

 

Autors: Elvijs Meisters

Par copi vairāk lasi Lielais Loms jūnija numurā!

LA.lv
LielaisLoms.eu aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.