Inventārs

Ciemos makšķernieku Valhallā jeb Tsurifest copes izstādē Jokohamā0

Foto: Elvijs Meisters

Jau otro gadu pēc kārtas man ir tā laime apmeklēt makšķerēšanas izstādi Japānā. Pagājušajā gadā biju uz izstādi Osakā un šogad devos uz izstādi Jokohamā. Pēdējā vairāk ir balstīta uz B2C jeb biznesa klienta apkalpošanu. Līdz ar to ir iespējas satikt daudz dažādu uzņēmumu Prostaff biedru, parunāt ar mānekļu izstrādātājiem un dizaineriem, kā arī apskatīt visus jaunumus, ko Eiropā sagaidīsim pēc pāris mēnešiem. Tādēļ laikus iegādājos Gold Pass biļeti, lai izstādē varētu iekļūt jau no paša rīta, un līdz ar atvēršanos dodos apskatīt visu, kas šķiet saistošs mūsu apstākļiem. Šajā rakstā centīšos nodot maksimāli daudz informācijas, lai gan, ja godīgi, pat nedēļu pēc izstādes vēl galva kūp no visa tā, ko uzzināju tur.

Daiwa – pirmais stends, kas piesaista manu uzmanību. Nemānīšos, esmu šī zīmola fans, līdz ar to dodos uz šo stendu, jo tieši šeit var ieraudzīt jauno Daiwa Certate 2024 modeli. Spolei nedaudz mainīts dizains un AirDrive leņķis. Tas it kā liekas sīkums, taču tieši atsaucas uz spoles gaitu. Pārējie raksturlielumi palikuši tādi paši kā Certate LT modelim. Šī gada Certate ir kļuvusi daudz maigāka un mīkstāka. Pagriežot spoli, šķiet, ka tā griežas pati, no domu spēka. Pārējie uzlabojumi ir salīdzinoši nelieli, nedaudz mainītas blīvju formas pie roktura u. tml.
Vēl viens būtisks jaunums Daiwa Certate 24 sakarā ir modeļu izmēros, tagad būs pieejami arī 2000. izmēra Certate, kas padarīs to piemērotu arī vieglajām tehnikām, kā foreļu spiningošana, mikrodžigs u. tml. Šo spoli Latvijā sagaidīsim jau februāra otrajā pusē, tādēļ visus interesentus aicinu to apskatīt arī pašiem veikalā eholotes.eu un pārliecināties par visiem uzlabojumiem dzīvē.
Lai gan Certate bija centrālais notikums, ap kuru grozījās viss Daiwa stends un lielākā daļa apmeklētāju, izstādē bija iespējams apskatīt arī jauno Steez SV TW 2024 multiplikatora spoli. Šī atjaunotā versija palikusi vēl vieglāka un sajūtu līmenī šķita kaut kas neiespējams. Ļoti maiga gaita, viegla spole ar jaudas rezervi. Ne velti Steez ir Daiwa flagmaņa modelis jau vairākus gadus. Stendā varēja apskatīt vairākas TOP segmenta spoles un aprunāties ar ļoti kompetentiem Daiwa pārstāvjiem, kas spēja sniegt atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem. Vairāki jaunumi bija arī EGI jeb kalmāru ķeršanas Daiwa stendā, bet, tā kā no šīs spiningošanas tehnikas neko daudz nesaprotu, tam lielu uzmanību nepievērsu.
Daiwas sakarā vēl jāmin atsevišķs stends SLP Works. Šis uzņēmums specializējas Daiwa spoļu tjūningā, un stendā bija iespējams apskatīt plašu produktu klāstu, ko piedāvā SLP Works, – spoļu kasetes, spoļu rokturus, knobus, dekoratīvas detaļas un daudz ko citu. Tieši šis ir viens no iemesliem, kādēļ esmu iecienījis Daiwa spoles. Ar SLP Works palīdzību var spolei uzlikt garāku rokturi, nomainīt visdažādāko formu un materiāla knobus, iegādāties rezerves kasetes, uzlikt mīkstākas bremzes, kā arī nomainīt dekoratīvas detaļas, padarot spoli par pilnīgi unikālu un uzlabotu tās versiju. Protams, šāds pakalpojums nav pavisam lēts, bet laba inventāra cienītāji mani sapratīs.

Shimano – vēl viens japāņu grands. Arī Shimano šogad prezentēja atjauninātu savu spēka spoles flagmani Shimano Twinpower FE. Pirmo reizi pagriežot šo spoli, nodomāju – nav slikti, ļoti līdzīgs Certate LT. Labi, tas vairāk joks. Reālajā dzīve ļoti maiga spole, pat pārsteidzoši maiga. Parasti Twinpower vairāk asociējas ar robustu, ļoti izturīgu spoli, taču FE versija griezās ļoti maigi. Spole ieguvusi arī tehnoloģijas, kas pirms tam bija atrodamas tikai Stella un Vanquish modeļos InfinityXross un InfinityLoop. Tā ir tehnoloģija, kas auklu uz spoles kasetes klāj paralēli, nevis krusteniski. Šāda tehnoloģija palīdz pie metiena attāluma, taču dažādos testos tam ir bijuši ļoti dažādi rezultāti. Katrā ziņā izskatās, ka InfinityLoop ir uz palikšanu, sevišķi augstā gala modeļos. Neskatoties uz savu maigo gaitu, Shimano šo modeli vēl joprojām pozicionē kā spēka spoli – lielām jaudām, spēcīgām zivīm un skarbiem apstākļiem. Shimano stendā vēl bija apskatāmi dažādi Japānas tirgum paredzēti spiningi un apģērbs, ko diemžēl Eiropā tuvākajā laikā neredzēsim, galvenokārt zīmola politikas dēļ.

Foto: Elvijs Meisters

Abu Garcia. Arī šis zviedru zīmols ir visai pazīstams Japānā. Šajā izstādē tika prezentēti jaunie Zenon multiplikatori. Zenon sērija pēdējos gados kļuvusi par Abu Garcia flagmani. Tieši Zenon bezinerces spole ir vieglākā un tehnoloģiski advancētākā Abu Garcia arsenālā. Šogad savu pirmizrādi sagaidīja arī Zenon multiplikatoru sērija, kurā ietilpst vairākas spoles, kas paredzētas visdažādākajiem mērķiem. Sākot no BFS un beidzot jau ar Big Bait. Japānas stendā bija iespēja beidzot apskatīt un pagrozīt visas šīs sērijas spoles un parunāt ar Prostaff pārstāvjiem. Spoles izskatījās ļoti daudzsološas, bet jāatzīst, ka ieteicamā pārdošanas cena Japānā ir daudz pievilcīgāka nekā Eiropā. Tam, kas seko līdzi inventāra attīstībai, būs tiešām interesanti paskatīties, kā šī sērija spēs sacensties ar Daiwa un Shimano jaunajiem modeļiem.

Unitika. Šis salīdzinoši nesen Latvijas tirgū ienākušais auklu ražotājs arī šogad izlaidīs divus jaunumus: monofilo auklu ar samazinātu stiepšanos un poliestera auklu. Abas auklas būs pieejamas 210 m ruļļos un ļoti plašā izmēru diapazonā. Mūsu apstākļos abas šīs auklas būs piemērotas foreļu spiningošanai. Tāpat sagaidīsim arī jaunus fluorokarbona pavadiņu materiālus ar vēl lielāku abrazīvnoturību.
Varivas. Šis mums labi zināmais auklu ražotājs šogad prezentēja vairākus jaunumus. Galvenā vieta tika atvēlēta jaunajai X9 auklai. Deviņu dzīslu auklas bijām redzējuši jau vairākiem ražotājiem, taču ne reizi tik nopietnam kā Varivas. Būtībā aukla ir gludāka un ar lielāku pārrāvuma testu nekā astoņu dzīslu versijai, taču jārēķinās – jo vairāk dzīslu, jo mazāka abrazīvnoturība. Interesanti, ka aukla ir ātri grimstoša atšķirībā no citām pītajām auklām. Ražotājs to paredzējis tieši vertikālajam džigam. Līdz ar to aukla piemērota spiningošanas tehnikām, kur tai nebūs tieša kontakta ar grunti vai citiem šķēršļiem. Tā būs pieejama izmērā no PE#06 līdz PE#12. Tādējādi mūsu apstākļos tā varētu būt interesanta alternatīva jau zināmajam Vamos modelim. Tāpat Varivas prezentēja arī jau iepriekš izziņotos jaunumus foreļu spiningošanai – monofilo auklu, PET jeb esteri un ātri grimstošo fluorokarbonu. Tāpat arī Varivas izlaida savu versiju par auklas hibrīdu – PET un monoauklas apvienojumu. Aukla pēc būtības ir kas līdzīgs jau zināmajai Unitika Shin-Saya hibrīdauklai. Visi šie jaunumi paredzēti tieši foreļu spiningošanai dīķos un sportiskam zivju izmēram.

Seguar. Stends šoreiz izcēlās ar iespēju pārbaudīt savu mezglu noturību. Bija iespējams uzsiet savu mezglu starp fluorokarbonu un pīto auklu un ar speciāla aparāta palīdzību pārbaudīt tā izturību. Labāko rezultātu ieguvēji saņēma īpašas balvas no ražotāja. Diemžēl šo stendu apmeklēju dienas otrajā pusē, un rinda uz šo atrakciju bija pārāk gara, lai arī man izdotos salīdzināt savas mezglu siešanas prasmes ar japāņu makšķerniekiem.
Sunline šoreiz ar īpašiem jaunumiem nešokēja. Stendā bija apskatāmas jau zināmas auklas un daži jauni modeļi, kas pamatā ir jau esošs modelis ar uzlabotu pārklājumu. Cerams, lielākus jaunums sagaidīsim 2025. gadā.
Yamaga Blanks – šis zīmols vienmēr uz izstādēm atved plašu sortimentu ar saviem spiningiem. Arī šoreiz bija iespējams apskatīt visu plašo piedāvājumu. Diemžēl laiks izstādē bija ierobežots un visus spiningus apskatīt neizdevās, bet zīmols turpina strādāt ar augstas kvalitātes smalkiem rīkiem.

Evergreen. Šis zīmols vienmēr ir ļoti interesants un šogad prezentēja vairākus jaunus spiningus. Galvenie jaunumi ir gaidāmi tieši dziļās jūras vertikālajā džigā. Šiem kātiem pievērsu salīdzinoši nelielu uzmanību, jo Latvijā šādus praktiski nelietojam. Taču interesantākie jaunumi bija tieši Evergreen ienākšana area jeb dīķu foreļu spiningošanas kātu ražošanā. Visā pasaulē ir sacēlusies neliela ažiotāža par tik liela, labi zināma zīmola centieniem ielauzties area tirgū. Spiningi bija ļoti viegli, taču ar salīdzinoši spēcīgu mugurkaulu. Ļoti interesanti spiningi, kas noteikti spēs konkurēt ar tādiem grandiem kā Rodio Craft, Valkein un Daiwa Presso. Tuvākajā laikā sagaidīsim arī Evergreen foreļu mānekļu sērijas, kas pagaidām sastāv no diviem šūpiņu modeļiem un viena voblera modeļa.

HMKL – šis Latvijā salīdzinoši maz zināmais vobleru ražotājs nesen svinēja savu 50. gadadienu. Brends vienmēr ir vairāk koncentrējies uz Japānas iekšējo tirgu, tādēļ Eiropā sastopams salīdzinoši maz. HMKL ražo mānekļus pilnīgi visām spiningošanas tehnikām – tvičam, foreļu spiningošanai dīķos un straumē –, krenkus, šadus, virsmas mānekļus un daudz ko citu. Bija liels gods satikt pašu HMKL prezidentu un pārmīt pāris vārdu par šiem interesantajiem un rezultatīvajiem mānekļiem.

Jackall. Šis stends bija viens no interesantākajiem visā izstādē. Tajā varēja apskatīt gan Jackall, gan Timon mānekļus. Varēja redzēt mums jau zināmos modeļus un tādus, par kuriem bijām dzirdējuši salīdzinoši maz. Tāpat stendā bija izvietots liels baseins, kurā bija ielaisti daži basi un dažas foreles. Dienas gaitā šajā baseinā tika prezentēti dažādi mānekļi un to pasniegšanas metodes. Diemžēl viss šovs notika japāņu valodā. Bet varu pateikt droši – redzot basu tuvumā, saprotu, kāpēc ap šo sugu griežas visa saldūdens makšķerēšanas industrija. Interesanti bija arī apskatīt Timon sērijas foreļu mānekļus un area paredzētos jaunumus.

Smith – kā vienmēr, ļoti izsmalcināts, gaumīgs stends, kurā varēja apskatīt visu Smith mānekļu arsenālu, arī vairākus vecākus modeļus un dažādus spiningus. Ļoti interesants stends, kurš savu iecerēto paturēja noslēpumā, norādot tikai, ka drīzumā gaidāmi interesanti jaunumi, kādi tie būs, cerams, redzēsim jau tuvākajā laikā. Pagaidām tikai zināms, ka šie jaunumi būs paredzēti foreļu spiningošanai.

Lucky Craft šoreiz ļoti mazā stendā prezentēja savus area domātos voblerus. Cik nopratu no Prostaff, tad nekādi grandiozi jaunumi šogad nav gaidāmi.

Mukai, DaySprout, Forest, Office Eucalyptus, Valkein, BUX un daudzi citi zīmoli atrādīja savus jaunumus dīķa foreļu ķeršanai. Bija interesanti apskatīties jaunumus un parunāt ar sportistiem, kas startē, manuprāt, stiprākajā pasaules līgā Japānā. Šī bija ļoti interesanta pieredze.
Tāpat izstādē bija vesela sekcija, kas paredzēta mušiņmakšķerēšanai un Marukyu – japāņu pludiņmakšķerēšanai. Varēja apskatīt dažādas bezriņķu makšķeres un interesantus pludiņus. Taču, tā kā abas šīs tehnikas man ir svešas, jaunumus īsti nespēju novērtēt.

Saistītie raksti

Izstādē bija milzum daudz dalībnieku, sākot no lieliem grandiem, ko labi zinām arī Latvijā, līdz maziem stendiņiem, kur vietējais rokdarbnieks izgatavoja šūpiņus izstādes laikā. Diemžēl par visiem stendiem uzrakstīt nevaru un pieminēju tikai to, kas palika atmiņā visspilgtāk. Tāpat izstādē bija vairākas atrakcijas un skatuves, uz kurām nemitīgi norisinājās semināri, un īpašs baseins jaunākajiem apmeklētājiem, kur viņi varēja noķert zivtiņu. Varbūt ko līdzīgu kādreiz ieraudzīsim arī mūsu pašu Ķīpsalā?
Īpašs paldies jāsak eholotes.eu un Mārtiņam Balodim par iespēju nokļūt pasaules lielākajā makšķerēšanas notikumā un iegūt unikālu pieredzi.

Slepenās asaru ķeršanas vietas un salauzta dzenskrūve! “Ķeram lielo!” #40 epizode

Jaunākais žurnāla Lielais loms numurs ir klāt!

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

Kate Šterna
Receptes
Video recepte! Laša tartars ar marinētiem sīpoliem
Ekskluzīvi 10 stundas
Lielais Loms
Makšķerēšana
Viena monstrīga līdaka divas reizes dienā – tas ir iespējams – Anri Anaņins. “Sarunas laivā” #9
Ekskluzīvi 1 diena
Lielais Loms
Aktualitātes
Video! Aklā līdaka un lietus, kas sāpēja. Reportāža no Tumsas Kausa 2024
Ekskluzīvi 3 dienas
Arvis Ančevskis
Skaties!
SKATIES! Viņiem reāli paveicās! Uzskatāms piemērs tam, kādēļ jāpievērš uzmanība bojām!
Ekskluzīvi 5 dienas
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Nobrauc gar pašu laivu un uztaisa vilni! Kā ir ar savstarpējo copmaņu ētiku?
Ekskluzīvi 8. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Slepenās asaru ķeršanas vietas un salauzta dzenskrūve! “Ķeram lielo!” #40 epizode
Ekskluzīvi 2. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Pēc 50 cm gariem asariem! Vai ir vērts to dēļ dzīties uz Nīderlandi. Skaidro Jānis Zariņš
26. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Eholotes stiprinājumi daudz lētāk nekā oriģināli? Praktisks padoms
20. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Ātrums, svins un attālums – viss “pie kājas” un četri kāti mīnusā! “Ķeram lielo!” #39 epizode
Ekskluzīvi 18. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Pigori
Beigts pilots, sapinušās makšķeres un rezultātā depresija: Laivu līga – komandas “Lielais loms” pieredze
Speciālreportāža 6. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Pigori
VIDEO! Unikāli kadri Juglas ezerā. Karpu nārsts?
Ekskluzīvi 3. jūnijs, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Predatortour sacensību pirmā diena tiešraidē. Startē 4 komandas no Latvijas
30. maijs, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Tiešais no Nīderlandes – Predator Tour ar Jāni Zariņu un Jāni Manguli
Ekskluzīvi 28. maijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Foto un video! Kad dāmas izgriež večiem pogas. Noķer tik lielu līdaku, ka knapi var noturēt
28. maijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Cope pirmajā metienā, aizsviests māneklis un Burtnieku ezera vilinājums. “Ķeram lielo!” #37 epizode
Ekskluzīvi 21. maijs, 2024
Arvis Ančevskis
Inventārs
Kad laika nav, bet gribas daudz zivju! Nano džigs un nano asaris! Video bloga #26 epizode
Ekskluzīvi 20. maijs, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Skaties! Top 3 mānekļi Burtniekam maijā. Ķeras gan līdakas, gan asari
Ekskluzīvi 16. maijs, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Video! Kādi nosacījumi tagad jāievēro makšķerniekiem, stājoties spēkā Makšķerēšanas noteikumiem?
27. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Laivas, kruķi un asari, ko iepazīstināt ar veikalu piedāvājumiem. “Ķeram lielo!” #36 epizode
Ekskluzīvi 7. maijs, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Pieci mānekļi, ar kuriem šogad vērts sākt sezonu. Iesaka Māris Auziņš
Ekskluzīvi 29. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Visa cope ir viens vienīgs eksperiments! Aigars Garais. “Ķeram lielo!” #35 epizode
Ekskluzīvi 23. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Skaties! Spinnerbaiti, paštaisītas džiggalvas, čaterbaiti, reāllaika vadība eholotes sensoram
Ekskluzīvi 18. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Laivu un to aprīkojuma jaunumi un sezonas aktualitātes. Video bloga #24 epizode
Ekskluzīvi 13. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Pavasaris, upe, fīderis. Iesvētām Golden Catch kātu un testējam Trapper barības. Video blogs #23
Ekskluzīvi 2. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Zivis neķer māneklis, tās ķer rokas. Māris Klauze. “Ķeram lielo!” #34 epizode
Ekskluzīvi 9. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Pigori
Alex Crazy Fisherman: “Lielākais heiteris pagaidām ir no “Lielā loma” Arvis, kurš nekad nav šitai laivai pat blakus nostājies”
30. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video! Lašu un taimiņu cope Salacā! Mīnus četri šūpiņi un beigās smuks taimiņš
Ekskluzīvi 7. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Jo plakanāks dibens, jo mazāku motoru vajag. Gints Zeiļa.”Ķeram lielo!” #32 epizode
Ekskluzīvi 5. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Sports sākas tad, kad parastie copmaņi dodas mājās! Oskars Dzelzkalējs. “Ķeram lielo!” #31 epizode
Ekskluzīvi 20. februāris, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Svēršana un sarunas. Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā 2024, Baļotes ezers
Speciālreportāža 17. februāris, 2024

Lasītākie