Inventārs

Aktuālais septembrī. Asaris ar cietajiem mānekļiem0


Asaris ar cietajiem mānekļiem.
Asaris ar cietajiem mānekļiem.
Foto no arhīva.

Bieži vien, kad runājam par mērķtiecīgu asaru ķeršanu, pirmais prātā nāk mikrodžigs, taču pēdējā laikā lielu popularitāti iegūst tieši asaru ķeršana ar cietajiem mānekļiem. Protams, bez vobleriem un jau labi zināmajiem rotiņiem ir vēl citi mānekļu tipi, kas ir īpaši rezultatīvi, ķerot asarus, tomēr šajā rakstā apskatīsim gan mānekļus, gan parunāsim par vietas izvēli un to, kādu mānekļu tipu labāk izvēlēties. Dalīšos savā pieredzē un padomos, lai arī jums asaru ķeršana vasarā kļūtu daudz interesantāka.

Pats pēdējos gadus vairāk laika tiku veltījis līdakām un zandartiem, taču šogad atkal pastiprināti pievērsos asaru copei, pirmkārt, Latvijas čempionāta spiningošanā no krasta pilsētvidē dēļ, otrkārt, sen nebiju mērķtiecīgi meklējis smuka izmēra asari un šī gada karstā vasara ļāva šo procesu izbaudīt daudz labāk nekā meklēt līdakas zālēs vai gaidīt retos zandartu iznācienus.

Ar ko ķeram asarus?
Kā visās tehnikās, arī mērķtiecīgai asaru spiningošanai ir svarīgi izvēlēties atbilstošu inventāru. Parasti lietoju divus līdz trīs spiningus. Vienu light klases spiningu ar testu maksimums līdz 10 g. Šis būs piemērots asaru ķeršanai ar nelieliem mānekļiem, ļaus pilnībā izbaudīt copes un nodos nepieciešamās sajūtas par ūdenstilpi un copēm. Otrs būtu medium light klases spinings ar testu līdz 16–18 g. Šis jau būs piemērots lielākiem vobleriem, spinerbaitiem u.tml., ļaujot vairāk strādāt uz asaru izmēru un mazāk uz kvantitāti. Trešais ir medium heavy klases spinings, kas paredzēts tikai lielākajiem vobleriem. Ar šo kātu cenšos pierunāt tikai izteikti lielus asarus un lietoju to tikai kopā ar vobleriem vietās, kur sajūta saka – jābūt 40+ cm izmēram. Spoles parasti izvēlos kvalitatīvas 2500.–3000. izmēra, aprīkotas ar PE#04–PE#08 auklu. Ja jūsu arsenāls nav visai plašs un vēlaties apgūt šo aizraujošo tehniku, iesaku izvēlēties ML spiningu, vismaz 2,30 m garumā ar PE #06 auklu. Šāds komplekts ļaus saprast, kādā virzienā vēlaties doties – kvantitātes vai kvalitātes. Un tajā pašā laikā varēsiet pilnībā izbaudīt copes procesu ar dažādu tipu mānekļiem dažādos dziļumos un apstākļos.

Asaris ar cietajiem mānekļiem

Vēl viena svarīga sadaļa ir pavadiņa. Sportā izmantoju tikai fluorkarbonu, taču ikdienā, ja pastāv iespēja, ka starp asariem trāpīsies arī kāda līdaciņa, izmantoju kvalitatīvu, sietu titānu, taču ne resnāku par 6lb. Šāda pavada gandrīz nemaz netraucēs vobleru spēlei, taču pasargās no mānekļu zaudēšanas mazajām līdaciņām.

Kur meklēt asari
Šis ir jautājums, kas droši vien interesē daudzus. Kā pareizi izvēlēties copes vietu, ir jautājums, kuru, sākot spiningošanu, uzdodam visai bieži. Pirmā lieta, kam vajadzētu pievērst uzmanību, ir asaru aktivitāte uz ūdens virsmas. Bieži asaris nodod savu atrašanās un barošanās vietu ar sev tik raksturīgo čmok-čmok-čmok uz ūdens virsmas. Otrā lieta, kam pievērst uzmanību, ir veģetācija. Asaris, tāpat kā līdaka, vasarā bieži uzturas pie zāļu malas vai pat zālēs. Treškārt, zem ūdens struktūras. Biezi asari var atrast nogrimušu koku, akmeņu krāvumu, cilvēku radītu būvju tuvumā. Viņš šādas struktūras izmanto kā slēpšanās vietas un medī to tuvumā. Tāpat, ja izdodas atrast maiļu vai citu sīkzivju barus, asaris bieži iznāks šādā vietā baroties. Bet visklasiskākā un pateicīgākā vieta ir tā sauktie katli. Kad asaris sīkzivi sadzen barā un aktīvi ar to barojas. Šādas vietas bieži nodod arī putni, jo arī tie sāk baroties ar sīkzivi. Ne bieži šādas vietas izdodas atrast, bet, kad tas ir izdarīts, loms ir garantēts. Tādēļ, dodoties asaru medībās, turiet acis vaļā! Vērojiet, vai kaijas nenirst pēc sīkzivs, vai uz ūdens virsmas nav novērojama lielāka aktivitāte. Ja šos rādītājus neizdodas atrast, tad ņemiet eholoti un meklējiet akmeņainus vai zāļainus sēkļus un sāciet tos pārbaudīt. Dažreiz asaris uzturas uz to kants vai pašā sēkļa augšā.

Par mānekļu tipiem
Tā kā šoreiz runājam tieši par cietajiem mānekļiem, tad vēlētos rakstu sadalīt grupās pēc mānekļu tipa:
1. Labi aizmirstais rotiņš – modernajā makšķerēšanā bieži aizmirstam par pārbaudītām vērtībām, no kurām viens noteikti ir rotiņš. Protams, tagad ir iespējams iegādāties daudz kvalitatīvākus, efektīvākus mānekļus, bet rotiņš ir un paliek viena no vērtībām, ķerot asarus. Izvēloties rotiņu, ir svarīgi divi aspekti – lapiņas izmērs un tā svars. Tāpat jāpievērš uzmanība arī lapiņas formai. Ķerot asari, es dodu priekšroku slaidajām lapiņām, ja spiningošana notiek lielākā dziļumā, un apaļajam, ja spiningoju seklumos. Lapiņas izmērs parasti variē no #0 līdz #2 un svars no 3 līdz 8 g. Protams, var ķert arī ar lielākiem, smagākiem mānekļiem, bet tad tam ir jābūt spēcīgam pamatojumam. Parasti ar rotu ķeru asarus, kas aktīvi barojas ūdens virspusē, un attiecīgi pasniedzu mānekli, samazinot tā iegrimi. To var viegli izdarīt, variējot ar spininga novietojumu pret ūdeni un mainot mānekļa svaru. Pasniegšanas metode ir gaužām vienkārša – met un velc. Var, protams, variēt ar ietīšanas ātrumu, bet tas arī viss. Šis ir labs veids, kā apgūt asaru ķeršanu, taču, kad pamatzināšanas ir iegūtas, man šķiet visai garlaicīgi monotoni vilkt mānekli. Tāpat rotiņš nebūs māneklis, kas ķers izteikti lielu zivi, tas vairāk dos copju skaitu.

Konkrētāk par modeļiem – viens no maniem favorītiem ir Smith Niakis. Īpaši vēlos izcelt pāris lietas šim māneklim – tas nevērpj auklu, jo uz tā ir uzmontēts griezulis, kā arī ķermenis novērš tā rotāciju vadīšanas laikā. Otrkārt, plašā serdīšu krāsojumu gamma ļauj piemeklēt konkrētai dienai un copes apstākļiem atbilstošāko. Treškārt – tas lieliski lido! Tā aerodinamiskā forma ļauj ātrāk nosegt lielākus akvatorijas plašumus, padarot zivs meklēšanu daudz efektīvāku. Vēl viens ļoti labs rots ir Smith AR-S – šis modelis ir populārs arī forelētāju vidū un manā kastē nonāca, tieši ķerot foreles, tomēr asaris arī to nesmādē. Galvenā priekšrocība šim māneklim ir tas, cik viegli sāk griezties tā lapiņa. Pietiek ar vismazāko kustību, un māneklis jau strādā. Parasti dodu priekšroku 6 g modelim ar spilgtu serdes krāsojumu. Ir arī vairāki mūsu pašmāju meistaru gatavoti rotiņi, kas lieliski ķer asari, tāpat tautas labi zināmais Meps, bet mana izvēle parasti ir par labu tieši Japānas ražotajiem rotiem!

2. Ja jau runājam par rotējošiem vizuļiem, tad noteikti jāmin arī dažādi spinerbaiti. Šie mānekļi ir izcili, kad asaris jāķer zālēs. Arī spiningojot no krasta, to laba caurejamība ir liels pluss, jo varat mānekli raidīt pāri zāļu malai. Spinerbaits ir ļoti līdzīgs mums labāk zināmajam rotiņam, taču to var papildus aprīkot ar silikona zivtiņu vai tvisteri, lai palielinātu tā apjomu un metiena attālumu, ka arī piešķirtu papildu tēmēšanas punktu asarim, uzlabojot realizāciju. Parasti izvēlos modeļus svarā līdz 14 g, lielākie modeļi jau labāk ķers līdaku. Esmu labus panākumus guvis gan ar modeļiem, kuriem ir tikai viena lapiņa, gan tādiem, kas ir aprīkoti ar divām rotējošām lapām. Izvēloties sev atbilstošu spinerbaitu, jāpievērš uzmanība arī tā lapiņu formai – slaidās lapas labāk iespiedīs mānekli dziļumā, ļaujot apstrādāt vietas, kuru dziļums ir lielāks par 1 m atzīmi. Turpretī māneklis ar apaļām lapām būs piemērots seklumiem. Svaru izvēlamies atbilstoši aizaugumam – jo vairāk zāles ir redzamas uz ūdens virsmas, jo smagāks māneklis. Tas labāk izsitīs tām cauri un iestieps auklu, ļaujot māneklim iet pa taisnāku līniju vadīšanas laikā.

Man personīgi ļoti patīk Nories ražotie mikro spinerbaiti. Pirmkārt, tie ir aprīkoti ar krāsainiem silikona svārkiem, kas ļoti labi iet pie sirds mūsu asarim. Lapiņas ir izgatavotas no ļoti kvalitatīva materiāla un iegriežas jau pie pavisam lēnas ietīšanas. Un ne mazāk svarīga ir arī āķa kvalitāte. Āķis ir ass un izgatavots no rupjas stieples, samazinot tukšo copju skaitu līdz minimumam. Ja asaris ir jāķer lēpēs, šis ir mānekļu tips, kuram vajadzētu pievērst īpašu uzmanību!

• Spinerbaitus, kuriem actiņas ir atvērta tipa, iesaku tās aizdarīt, izmantojot pīto vai monofilo auklu. Šādā veidā izvairīsieties no mānekļa saķeršanās metienā. Bildēs redzams, kur esmu uztinis nelielu daudzumu auklas, neļaujot karabīnei brīvi staigāt pa mānekli. Šāda procedūra nepieciešama, jo mānekļi pamatā tiek ražoti basu ķeršanai, kur tos lieto bez karabīnes.

3. Spintail tipa mānekļi. Šis man pašam bija salīdzinoši nesens atklājums. Šāda tipa mānekļi ir izcili tālmetieniem. Tie praktiski nekad nesaķeras, un realizācija uz tiem ir izcila. Mānekļus parasti izvēlos svarā no 5 līdz 12 g atkarībā no dziļuma un attāluma, kādā nāksies spiningot. Ja asari jāķer vietās, kur dziļums svārstās no 1,5 līdz 4,5 m, noteikti copi sākšu tieši ar šiem. Man īpaši pie sirds iet Nories spintail māneklis, kas ir perfekts māneklis lielākiem dziļumiem. Ar to var ātri un viegli piekļūt vietām, kur citi mānekļi ilgi jāgremdē. Neskatoties uz savu 7 g svaru, tas lieliski lido, un, godīgi sakot, man nav bijusi neviena tukša cope. Ja asaris piesakās, tad ir galā uz palikšanu. Viens no must have mānekļiem, ja vēlaties noķert pieklājīga izmēra asari. Vēl īpaši vēlētos izcelt arī Duo ražotos spintail mānekļus. Tie abi ir aprīkoti ar diviem trīsžuburiem, kas glābj situācijās, kad asarim mute ir ciet un tas kūtri sit pa mānekļa astes daļā esošo rotiņu. Mānekļi ir viegli animējami, un aizmugurējais āķis nekādi netraucē lapiņai. Lietojot tos kopā ar fluorkarbona pavadu, dažreiz grimstot māneklis mēdz saķerties, bet tas notiek ļoti, ļoti reti. Parasti šo tipu animēju ar vienkāršu ietīšanu, retāk ar stop & go vai džiga tehniku. Ļoti universāls māneklis, ko var piemērot visiem ķeršanas apstākļiem, un, dodoties uz nepazīstamu vietu, šis ir viens no tiem mānekļiem, kuriem uzticētu vietas izpēti. Šī gada lielāko asari man iedeva noķert tieši Duo realis spin māneklis, paceļot asari no 3,5 m dziļuma.

4. Šī ir mana mīļāka sadaļa – vobleri. Manuprāt, tieši uz vobleri noķert asari ir visinteresantāk. Pirmkārt, animāciju šim māneklim jūs piešķirat paši. Tas, kā vadīt mānekli, ir jūsu ziņā, un katra reize, kad dabūjat copi, ir, pateicoties jūsu roku meistarībai un pareizai mānekļu izvēlei. Tēma ir ļoti plaša, jo mērķtiecīgi asari, atkarībā no tā izmēra var ķert ar vobleriem izmērā no 30 līdz 130 mm. Daudz kas ir atkarīgs no barības bāzes, ar kādu barojas asaris. Šo saprotot, arī pieņemam lēmumu, ar kādiem mānekļiem strādāsim. Ja asaris barojas ar mikro izmēra zivtiņām, tad tieši 30–45 mm vobleri būs efektīvi. Ja konkrētajā vietā ķerat asari, kas ēd stinti, tad droši varam izvelēties 100 mm un lielākus mānekļus. Interesanti, ka atšķirībā no līdakas lielāks māneklis ne vienmēr nozīmē lielāku asari. Biezi vien tieši lielākie izmēri krīt uz mikro izmēra mānekļiem. Sākumā es ieteiktu sagatavot pāris voblerus izmērā no 50 līdz 100 mm. Tāpat nevajag baidīties no grimstošajām versijām. Bieži vien tieši mānekļu grimšanas animācija uzkacinās asari.

Pāris mani favorīti:
• Jackall Timon – šis vobleris ir pietiekami populārs starp lašveidīgo zivju ķērājiem un nepietiekami novērtēts, spiningojot citus plēsējus. Asaru copei var izmantot visus šī modeļa izmērus – 45s, 55s, 56MDF, 72 MDF, 88MDF un MDS versijas. Man vislabāk šogad strādā tieši 72 MDF versija asaru krāsojumā, bet esmu noķēris asarus uz pilnīgi visiem izmēriem. To parasti vadu ar īsiem, asiem rāvieniem, ieturot pauzes, vai asām rāvienu sērijām. Galvenais ir neaizmirst par pauzēm! Tāpat jāņem vērā, ka asaris ir pietiekami aktīvs un kustīgs un bieži pacelsies pēc mānekļa arī no 3–4 m dziļuma. Par krāsojumiem: asarim izvēlos dabiskus ēsmas zivtiņas krāsojumus vai asaru toņus. Retāk izvēlos spilgtos papagaiļu krāsojumus. Kā papildu akcents var darboties arī māneklis, kuram aizmugurējais āķis ir no BKK UVO sērijas ar spilgti oranžu pārklājumu.

• Tackle House Buffet 55s – šī mānekļa efektivitāti vienā no copes izbraucieniem man parādīja Uģis Circenis, kur dienā, kad asaris bija visai pasīvs, ar šo mānekli izdevās pierunāt tieši lielākos eksemplārus. Lai gan pats spītīgi darbojos ar savu favorītu Duo Realis 100SP, kas iepriekšējās reizēs man ir devis iespaidīgus eksemplārus, šoreiz Buffet bija ievērojami labāks. To vada ar 4–5 īsu, asu rāvienu sēriju un garām pauzēm, ļaujot māneklim grimt. Copes parasti seko tieši pauzēs un uzsākot rāvienu sēriju.

• Zip Baits Rigge 60s un 70s, manuprāt, vieni no populārākajiem asaru vobleriem Latvijā. Pirmkārt, tie lieliski lido, otrkārt, to rezultativitāte ir nenoliedzama. Mānekļus var izmantot arī copei seklajos ezeros, taču tad to vadīšana notiek ar ļoti īsām pauzēm. Šādos apstākļos tie pierunā ne tikai asari, bet bieži trāpās arī līdakas. Tādēļ neaizmirstiet lietot titāna pavadiņu.

• Zip baits Orbit 65 – vel viena klasika, kas piemērota spiningošanai vidējā dziļumā – līdz 1,5 m. Mans favorīts šim modelim ir tieši #824 krāsojums, kas ūdenī atgādina dabisku raudiņu. Vietas, kur tā ir asaru pamatbarības bāze, tas strādā vienkārši perfekti.

• Duo Realis 100 Sp – vai tas būtu mans vobleru tops, ja tajā nefigurētu Duo Realis? Viennozīmīgi mans mīļākais vobleris, kurš bieži iedod tieši asaru izmēru. Esmu ļoti daudz ķēris ar šo mānekli, un tas sava apjoma dēļ plēsēju paceļ arī no 4 m dziļuma. Agresīva spēle un lielais apjoms bieži piesaista tieši lielāka izmēra asari. Jāatzīst, ka šis vobleris arī ķers līdaku, tādēļ obligāti lietojams kopā ar titāna pavadiņu.

• Zip Baits Khamsin – SR versija ir ideāls asaru māneklis seklajos ezeros, kur dziļums ir ap 1 m. Tā lielais apjoms ātri vien sasauks veselu baru ar strīpaiņiem. Lēns tvičs ar garām pauzēm ļaus mānekli ne tikai novadīt sekli, bet arī dos laiku asarim izšķirties par uzbrukumu.

Noteikti aizmirsu pieminēt vēl kādu vobleru modeli, bet mums katram ir savi favorīti un mēs noteikti varētu padiskutēt par to, kuri modeļi labāk strādā tieši jums. Par to, kā šāda cope izskatās praksē, varat uzzināt eholotes.lv youtube.com profilā, kur vairākos video varat redzēt, kā mums veicās copē.

Saistītie raksti

Izmantojam silto laiku, kamēr lielās līdakas atpūšas, un ķeram asarus, jo jau pavisam drīz varēsim atkal pievērsties rudens lielajiem plēsējiem, doties pēc savas trofejas zandarta vai līdakas jau ar pavisam cita izmēra mānekļiem un tehnikām. Bet pagaidām izbaudām iespēju siltās pievakarēs paķert skaistas, spēcīgas zivis ar atbilstošiem rīkiem. Ticiet man, asarim uz vobleri vai citu cieto mānekli ir pavisam cita vērtība nekā noķertam uz mikrodžiga. Šāda tehnika ir daudz pieejamāka un interesantāka, nekā sākumā var šķist.
Ja jums izlasot radās vēl kādi jautājumi un gribat šo tehniku izprast vēl smalkāk, meklējiet mani veikalā eholotes.lv, noteikti palīdzēšu ar padomu un savam zināšanām!

Tiekamies pie ūdeņiem!

Kā ķert 45 cm asarus? Edgars Deičmanis un Mārtiņš Tihanovs. “Ķeram lielo!” #19 epizode

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

Lielais Loms
Makšķerēšana
Visa cope ir viens vienīgs eksperiments! Aigars Garais. “Ķeram lielo!” #35 epizode
Ekskluzīvi 5 dienas
Lielais Loms
Inventārs
Skaties! Spinnerbaiti, paštaisītas džiggalvas, čaterbaiti, reāllaika vadība eholotes sensoram
Ekskluzīvi 18. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Laivu un to aprīkojuma jaunumi un sezonas aktualitātes. Video bloga #24 epizode
Ekskluzīvi 13. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Pavasaris, upe, fīderis. Iesvētām Golden Catch kātu un testējam Trapper barības. Video blogs #23
Ekskluzīvi 2. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Zivis neķer māneklis, tās ķer rokas. Māris Klauze. “Ķeram lielo!” #34 epizode
Ekskluzīvi 9. aprīlis, 2024
Lielais Loms
Pigori
Alex Crazy Fisherman: “Lielākais heiteris pagaidām ir no “Lielā loma” Arvis, kurš nekad nav šitai laivai pat blakus nostājies”
30. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video! Lašu un taimiņu cope Salacā! Mīnus četri šūpiņi un beigās smuks taimiņš
Ekskluzīvi 7. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Jo plakanāks dibens, jo mazāku motoru vajag. Gints Zeiļa.”Ķeram lielo!” #32 epizode
Ekskluzīvi 5. marts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Sports sākas tad, kad parastie copmaņi dodas mājās! Oskars Dzelzkalējs. “Ķeram lielo!” #31 epizode
Ekskluzīvi 20. februāris, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Svēršana un sarunas. Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā 2024, Baļotes ezers
Speciālreportāža 17. februāris, 2024
Aigars Garais
Skaties!
Skaties! Parcopi lv bļitkošanas kauss 2024
12. februāris, 2024
Kate Šterna
Receptes
Video un foto. Vesela bute čuguna pannā
Ekskluzīvi 10. februāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Reportāža. Bēdīgākā makšķerēšanas izstāde pasaulē Fisch & Angel
Ekskluzīvi 30. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! 17 LAŠI UN TAIMIŅI Salaca 2024
26. janvāris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Nav gaismas, nav zandartu. Madars Millers! “Ķeram lielo!” #29 epizode
Ekskluzīvi 23. janvāris, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Kad lašiem jāpagaida, jāpievēršas zemledus makšķerēšanai!
Ekskluzīvi 12. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Foto un video! Vairāk zivju, vairāk džeku, vairāk sēriju! Copes seriāla “Līdaku ielenktie” 2. sezonas pirmizrāde
Speciālreportāža 3. janvāris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Ezeri Latgalē tukši – nav zivju. Kāpēc? Atbild Māris Olte
19. decembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Vai makšķerniekus vajadzētu kontrolēt tik pat stingri kā medniekus! “Ķeram lielo!” #26 epizode
Ekskluzīvi 12. decembris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Padomājiet par tiem, kas mūs gaida mājās! Ledus ir bīstams! Jau daudzi copmaņi ielūzuši ledū
Ekskluzīvi 4. decembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
2600 litru degvielas, lai… iezīmētu līdakas un zandartus. “Ķeram lielo!” #25 epizode
Ekskluzīvi 28. novembris, 2023
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Īsts krokodils! Kādā privātā ūdenskrātuvē izdodas noķert 13,80 kg smagu līdaku
19. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Mānekļa krāsa ķer makšķernieku vairāk nekā zivi – Kristiāns Godiņš. “Ķeram lielo!” #24 epizode
Ekskluzīvi 14. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Gribi uzsākt live tehnoloģiju copi? Lietas un padomi, kas jāņem vērā
Ekskluzīvi 3. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video! Kad ķer zandartus, bet pieķeras cits teju 15 kilogramīgs “milzis”
Ekskluzīvi 5. novembris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Nazis laivā nepieciešams pēc likuma! Anri Anaņins. “Ķeram lielo!” #23 epizode
Ekskluzīvi 31. oktobris, 2023
Lielais Loms
Skaties!
Skaties! Kā zemūdens niršanas speciālisti attīra Daugavu
25. oktobris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Labākās copes vietas Latvijā zina ungāri un poļi? “Ķeram lielo!” #22 epizode
Ekskluzīvi 10. oktobris, 2023
Lielais Loms
Inventārs
Laiva, ar kura startē pasaules čempionātā – aprīkojums. Copes laivas #1
Ekskluzīvi 4. oktobris, 2023
Lielais Loms
Makšķerēšana
Video reportāža! Pasaules čempionāta pirmā diena. Mājas ūdeņi nebeidz audzināt
Ekskluzīvi 6. oktobris, 2023

Lasītākie